Дистанционно обучение за учениците

  • 27 841
  • 886
  •   1
Отговори
# 540
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мда, щото аз не чета от телефон, нали...

# 541
  • София
  • Мнения: 38 476
Не може да се води видеоразговор, ок аудио, да се пише и да се чете на едно устройство. Е, в краен случай е възможно, но с много загуби.
Програмата ми за днес:
Аз имах час от 9 до 12. Обядвах криво-ляво.
Оттам голямата ме извика да й помогна за един тест.
После застъпи от 13.30 в час по английски и в момента.
Малкия пак са го натоварили с една торба задачи.
Писна ми!

# 542
  • Мнения: 9 866
Днес съм в офиса. Най-големият батко варди по-малките, и за никой е невъзможно да учи. Съвсем отделно, че с 3-класника сме ... даже не знам дали сме стигнали до кривата круша. По мое мнение вървим стегнато и с добро темпо, но това което минаваме е нищо, спрямо което ни се изсипва по всички предмети от госпожите.

Пишете как преминава при вас компютърното моделиране. При нас е една такава жалка пародия ... госпожата праща на родителите в тайно съобщение какво да напишат малките в тетрадката. Нищо компютърно нямаме, а само пишем съчинения по картинка.

# 543
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние по ИТ пишем изречения на клавиатурата.

# 544
  • Мнения: 6 284
За трети клас-получаваме по мейла задача, пишем “програми” на scratch, онлайн в сайта, запазваме написаното и пращаме проекта като файл пак по мейл.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 15:15 от second

# 545
  • Мнения: 9 866
и аз точно това искам. учителката ли ви дава ръководство, или от тетрадката? Или всеки сам си намира вариант за упражнение

# 546
  • Мнения: 6 284
Казва ни “урок еди кой си”
Да отрепетират стъпките описани в учебника и после да направят подобен, техен си проект с други герои.
Моя е работил на скрач в софтуни кидс и няма нужда да прави това в урока, ползва го като насока какво трябва да включи.
Аз се появявам за да сейвна файла..

# 547
  • Мнения: 2 909
В училище раздадоха имейли и пароли за безплатен офис 365 заради ДО, знае ли се за колко време се валидни?

# 548
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Валидни са, докато са ученици и ползват този профил. Още от 2015 Майкрософт предоставя безплатни лицензи за Офис 365 на всички учебни заведения в България.

# 549
  • Мнения: 2 909
Валидни са, докато са ученици и ползват този профил. Още от 2015 Майкрософт предоставя безплатни лицензи за Офис 365 на всички учебни заведения в България.
Значи няма да изтекат след края на ДО?
Супер.

# 550
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Не, просто много училища изобщо не ползваха предоставената им възможност.

# 551
  • София
  • Мнения: 2 044
Валидни са, докато са ученици и ползват този профил. Още от 2015 Майкрософт предоставя безплатни лицензи за Офис 365 на всички учебни заведения в България.
Значи няма да изтекат след края на ДО?
Супер.
Докато са ученици във въпросното училище.Моят е 7 клас и училището е основно,значи като завърши 7 клас ще го спрат .

# 552
  • Мнения: 2 909
Валидни са, докато са ученици и ползват този профил. Още от 2015 Майкрософт предоставя безплатни лицензи за Офис 365 на всички учебни заведения в България.
Значи няма да изтекат след края на ДО?
Супер.
Докато са ученици във въпросното училище.Моят е 7 клас и училището е основно,значи като завърши 7 клас ще го спрат .
Моят е 9 клас в СУ.
Значи до 12 клас.

Не, просто много училища изобщо не ползваха предоставената им възможност.
Добре, че беше това ДО, че да предоставят услугата на децата.

# 553
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Мда, щото аз не чета от телефон, нали...

Пробвайте от телефон ЕДНОВРЕМЕННО да се в конферентна аудио/видео връзка, да гледате word/pdf документ и да отговаряте писмено в чата.

# 554
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Просто някой от компютър споделя екрана си с файла и за останалите остава само да отговарят или пишат.

Общи условия

Активация на акаунт