Дубай - тема 15

  • 64 887
  • 898
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 14
...Даниела... с уиз ли летяхте? Има ли вариант да ми откажат качване в самолета от Дубай, ако си направя теста  при пристигането в България до 24 часа.
Т.е. правят ли проблем при полет Дубай - София, че теста за връщане ще се направи в България.

# 211
  • Мнения: 96
...Даниела... с уиз ли летяхте? Има ли вариант да ми откажат качване в самолета от Дубай, ако си направя теста  при пристигането в България до 24 часа.
Т.е. правят ли
 проблем при полет Дубай - София, че теста за връщане ще се направи в България.

Не, няма проблем да си направите теста тук в бг.

# 212
  • Мнения: 2 011
...Даниела... с уиз ли летяхте? Има ли вариант да ми откажат качване в самолета от Дубай, ако си направя теста  при пристигането в България до 24 часа.
Т.е. правят ли проблем при полет Дубай - София, че теста за връщане ще се направи в България.

В Дубай никой на летището не ни пита, дали имаме тестове. Всички се качиха без проблем. На нашето летище, при пристигането ни разделиха на две опашки - едните с ПСР отидоха на паспортна проверка, другите без ПСР - първо дават данните си на служителите и след това ги пускат на паспортна проверка.

# 213
  • Мнения: 4 734
Някой да е ползвал коректен местен гид с кола в Дубай? Няма значение каква националност, може и българин разбира се...

# 214
  • Мнения: 1
Здравейте,
току що се регистрирах специално заради тази тема, тъй като това ще ни е първо отиване в Дубай.

Детето ми е на 11 години. Много ви моля, ако някой със сигурност знае каква е възрастта, до която не се изискват ПСР тестове да сподели. Особено ако някой е пътувал скоро с дете на 11г. Много ми се иска да му спестя теста, но без да рискувам да не ни пуснат на самолета.

Видях за 10 и за 13 години, но за 10 не искат, а за 13 искат, така че ние сме по средата и не е ясно.
Има ли къде да се прочете или да се пита на някакъв телефон в посолството ли.

Предполагам, че за обратния маршрут при влизане в БГ тестът за 11г. ще е задължителен.

Благодаря ви предварително!!

п.с. Току-що прочетох на сайта на МВнР, че за Дубай искат за всички пътуващи. Дали е вярно?

Последна редакция: сб, 20 мар 2021, 10:49 от Katia_1977

# 215
  • Мнения: 9 903
Точно на предната страница са споделили.
Границата винаги е 12г.

# 216
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Децата до 11.99 г.са без тест.Сигурно е !Вчера пристигнахме в Дубай,на всички проверяваха тестовете,но на децата не ги искаха.

# 217
  • Мнения: 10 993
Момичета, сега с новите мерки ще се пътува ли за Дубай. Че трябваше да летя на 03 април...

# 218
  • Мнения: 615
Планираме пътуване средата на април/ по Рамазан/ , та въпросът ми е можем ли на летището в Дубай да купим алкохол /кенчета бира / от безмитния и къде да обменим пари, долари ли са за предпочитане.

# 219
  • София
  • Мнения: 378
Алкохол има в безмитния цените са като в Бг . Ние уиски си взехме. Купете си дирхами . Долари иначе може да обмените в чейнджовете, но не съм мн запозната с курса . Предполагам че няма голяма разлика. Но ние плащахме навсякъде с Аед
Цени в долари не съм видяла

# 220
  • Мнения: 615
dornrose, благодаря  AED от тук ли да купя или някъде по летището, кацането е около 21,00 часа. 

# 221
  • Мнения: 3 385
Ние си обменихме долари и дирхами от тук (Тавекс). Плащахме в АЕД, като ни свършиха си обменихме пак - от доларите. Накрая последните дирхами похарчихме на летището, долари си върнахме.
Алкохол (уиски) купихме от летището.

# 222
  • Мнения: 10 993
Момичета, май в крайна сметка и аз ще летя...страх ме е да се похваля нещо пак да не стане, но все пак почнах да се настроивам...та да ви питам, два възрастни сме, крайно пресметливи, не пием, не пушим /мъжът ми пуши по съвсем малко/, аз ям мялко, той повече, но все пак колко пари ни трябват за 7 дни / има закуски, всички екскурзии са платени от тук/, общо взето само за ядене и вода /друго не пием/...

# 223
  • Мнения: 3 385
Много зависи какво ще харчите - транспорт, храна (в ресторант или бургери и дюнери), суванири и разни други покупки, чадър и шезлонги на плажа или под естествена сянка на палмите... Всичко е много, много относително. Но, ако си правите сметка и се стараете да не харчете, по едни 100 АЕД на ден, на човек,  според мен ще се вместите. Simple Smile
Което ме подсеща за наша случка там. Отива моя мъж за стек вода и шоколад в магазина. Връща се умислен. "Тия ме хванаха за шаран. Водата уж евтина, а за 6 води и един шоколад ми взеха близо 60 дирхама." А той, човекът взел Евиан (от френските Алпи), пък му скъпа водата 😁
Та така... Всичко е според "зависи" Wink

# 224
  • Мнения: 10 993
А 100 дирхама, колко долара са, че ние още не сме обръщали пари, чакам да си взема пср теста и тогава...чак ми е нереално, че ще пътувам. Чувствам се като някаква аборигенка, от две години не съм ходила никъде в чужбина, а от една година съм само хоум офис...и просто не мога да повярвам...

Общи условия

Активация на акаунт