Дубай - тема 15

  • 65 048
  • 898
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 378
Дирхами аз купих от чейнджа на НДК долари също. Дневна карта за метрото р 22 аед
Вода от карфур 2 аед
Ние ядем мак доналдс пица kfc и други такива едно ядене е около 40-70 aed за двама такситата също не са скъпи ние ползваме такси и метро
Сувенири от карфур са най на сметка
Купихме даже шишенца с пясък нарисуван за По 10 дирхама а иначе са по 20-40
6 магнита 10 дирхама
Ние сме още тук ако има нещо питайте

# 226
  • Мнения: 3 391
Първо да ви кажа, че искрено завиждам и на двете ви!
Тук има валутен калкулатор, за ориентация: https://tavex.bg/
Весело изкарване!

# 227
  • Мнения: 10 995
Благодаря, Аркадия, само да сме живи и здрави....

# 228
  • Мнения: 31
Здравейте, ние последните няколко пъти сме ходили само с кредитни и дебитна карти. С кредитните плащам(имам кеш бек), а от дебитната един път тегля, за да имаме за паркинг. Т.е. единственото за което са ни трябвали пари в брой е бил паркингът. Навсякъде можеш да платиш с карта. Не че съветвам да го правите и вие, защото винаги има риск. Ако не работи някой ПОС, или системата на Банката в България нещо да се прецака  в този момент. Досега не ми се е случвало докато съм там, а и да стане, надявам се, че ще е моментно. Но аз така съм преценила. Не губя от обмяната на валута. Банката ми ги превалутира много изгодно, нищо общо с чейндж бюрата. Ако не ви се рискува, за ваша сигурност си обменете малко дирхами. Пробвайте и вижте, че може навсякъде да плащате с карта, не пипате пари... В този случай, за да не си ги върнете, може да ги изхарчите накрая последния ден-два.

Последна редакция: чт, 25 мар 2021, 20:44 от Petencetooo

# 229
  • Мнения: 2
Здравейте! Не сме ходили и ако има някой желание да ми подскаже как е най-добре да го организираме. С коя агенция и да включва ли допълнителни екскурзи или на място е по-добре.

# 230
  • Мнения: 4 734
Някой да е ползвал туровете на Райна тур? Абе има ли нещо българско в тази фирма, по спомен така ми е останало? Rolling Eyes

# 231
  • Мнения: 9 904
Рейна турс е. Основателите са индийци, а за бг следа, може някой гид да има, голяма компания е.
https://www.raynatours.com/

# 232
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Цитат
Здравейте! Не сме ходили и ако има някой желание да ми подскаже как е най-добре да го организираме. С коя агенция и да включва ли допълнителни екскурзи или на място е по-добре.

 Най-добре аи го организирайте сами ,ще ви е доста по евтино!А екскурзите по добре на място с местна тур операторска фирма!Ако те интересуват конкретни цени за екскурзиите, пиши ми на лични!

# 233
  • Мнения: 10
Здравейте майчета, моля някой да сподели опит ако е ходил на Nikki beach Dubai. Има ли някъде информация  за вход или е на свободна консумация.  Благодаря ви

# 234
  • Мнения: 449
Здравейте , в неделя отиваме в Дубай . До сега не сме ходили там . Млже ли да ми кажете някои неща
- контактите в хотела като нашите ли са или трябва да нося адаптор
- с какви дрехи може да се обличаме , рокли , поли, потници
- в хотела имаме само закуска , скъпа ли е храната , един обяд за двама колко може да струва приблизително ? Ако знаете някои не скъпи заведения или места за хранене
- студено става ли вечерта , какви връхни дрехи да взимаме
- при връщане в БГ , ние се прибираме на 9-ти петък следобяд . Ще направим PCR в София , но резултата ще излезе в събота, това означава ли , че в събота ще сме под карантина ?

# 235
  • Мнения: 2 011
Контактите са тип английски. По принцип в стаите в хотелите има адаптори или дават на рецепция.
Може да се обличате, както искате.
Храна - има много скъпи заведения, има и евтини. Повечето имат изкарани менюта, та може да си направите сметка.
Да, вземете си някаква тънка връхна дреха - жилетка, риза...
Считайте карантината за отпаднала 24 часа след като сте изпратили резултата от ПСР на имейла, който ще ви дадат на нашето летище.

# 236
  • София
  • Мнения: 378
Ако искате да спестите мак доналдс бъргър кинг kfc или пица хът или дюнери
За дрехи ние носихме само летни - якета и жилетки имахме но не ги използвахме
Пср направихме петък 17:00 събота в 1130 пратихме резултатите на РЗИ и 18:30 нямахме карантина вече
Другия вариант е но не се усетихме е да направите пср четвъртък в Дубай и тъкмо като кацнете ще е излязъл и няма да имате карантина

# 237
  • Димитровград
  • Мнения: 207
При мен сагата с ПСР теста продължава!Пристигнахме от Дубай в 1 часа  сутринта ,в събота Направих тест същия ден на обяд ,резултата веднага изпратих в РЗЙ ,но не получих нито обаждане,нито е-мейл! 2 дена звъня в РЗЙ от където ми казват че карантината ми е отпаднала,но при личния лекар съм под карантина! Вчера  звъннах в Районното управление  и от там ми казаха че съм под карантина ,даже и днес полицайте цъфнаха на вратата!Пак обяснения,да видим утре какво ще се случи!Междувременно получих е-мейл от РЗИ че съм освободена от карантина,но защо съм в списъка на картинираните на МВР ,не мога да си обясня.

# 238
  • Мнения: 2 011
С РЗИ е добре да се комуникира с мейли, защото остава следа. След изпращане на резултата от ПСР-а писах на мейлите на директора на РЗИ, на Приемна и на още един( не помня вече кой). След 20 минути ми се обадиха за подробности. След още 10 минути махнаха карантината.
Съветът ми е въобще да не чакате. Пишете на мейлите от сайта им.

# 239
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Да но при мен с е-мейл не се получи!Аз веднага го изпратих!

Общи условия

Активация на акаунт