Дубай - тема 15

  • 64 858
  • 898
  •   1
Отговори
# 540
  • ново
  • Мнения: 5 956
Точна цена няма. Питаш и се пазариш, но е по-скъпо от тук. Ние носихме и в брой, плащахме и с карта. За пазара си трябва кеш. В ресторантите и Карфур може с карта. Колко ще похарчите зависи от вас.

# 541
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Точна цена няма. Питаш и се пазариш, но е по-скъпо от тук. Ние носихме и в брой, плащахме и с карта. За пазара си трябва кеш. В ресторантите и Карфур може с карта. Колко ще похарчите зависи от вас.
По-скъпо... Това не може да е вярно...

# 542
  • ново
  • Мнения: 5 956
Ами в края на ноември златото на пазара в Дейра беше по-скъпо отколкото в нашия град, може вече да е поевтиняло.

# 543
  • Мнения: 3 905
Златото в Дубай е 18 К

# 544
  • Бургас
  • Мнения: 126
Здравейте, драги Simple Smile
Търся съвет какво да направя...
Самолетът каца в Абу Дабив 21.05, докато ни проверят предполагам, че може и час да мине...
Има ли вариант от летището да се хване автобус за Дубай навреме, гледам че №101 за Дубай е от спирка в града и май последният е 23ч.
Или да търся хотел в Абу Даби и ако може да препоръчате някой за 1 нощувка за 4ма(2възрастни и 2 деца).
Благодаря предварително

# 545
  • Мнения: 9 433
Здравейте, драги Simple Smile
Търся съвет какво да направя...
Самолетът каца в Абу Дабив 21.05, докато ни проверят предполагам, че може и час да мине...
Има ли вариант от летището да се хване автобус за Дубай навреме, гледам че №101 за Дубай е от спирка в града и май последният е 23ч.
Или да търся хотел в Абу Даби и ако може да препоръчате някой за 1 нощувка за 4ма(2възрастни и 2 деца).
Благодаря предварително

Ако правилно разсъждавам 21:05 часа е българско време. В Дубай ще е 23:05 часа.

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 126
Мисля, че 21.05 местно време - така би трябвало да е според мен.
Някой ползвал ли е Ентертайнер за нощувки в хотел? 1 +1 безплатно?

# 547
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Въпрос към по-напредналите. Има ли малък, уютен хотел на плажа в Дубай, Ажман, Шаржа.  Ще ни е поредна почивка, поради провалена друга. Букнах в Абу Даби, сега ми трябва в Дубай и околностите. На Марината /Джумейра/ сме били - много ми е хард за лежерен плаж. Харесвам Ал Мамзар, но на близо няма нищо. Идеи?
Може и апартамент в комплекс, но да е с частен плаж. Нещо по палмата?
Щях да си остана  само в Абу Даби, но ММ иска на колелото, а и си харесва Дубай....

# 548
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Wild_rabbit, с хотел не мога да помогна, но малка вметка, за да не се разочаровате - Ain Dubai не работи до края на месеца.

# 549
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Wild_rabbit, с хотел не мога да помогна, но малка вметка, за да не се разочаровате - Ain Dubai не работи до края на месеца.

Средата на месец май ще е! Не бих си причинила втори път Рамадан там....Simple Smile

# 550
  • София
  • Мнения: 601
В момента съм в Дубай. Казаха, че за първа година няма почти никакви ограничения по време на Рамадан, заради туристите. Заведенията работят през деня и може спокойно да седиш на открито и да се храниш, както и да пиеш вода на публично място. Вчера бяхме на разходка с яхта и можеше да се поръчва алкохол по време на вечерята. Туристите, основно рускоговорящи, масово се разхождат по къси панталони и потници. За първи път съм в Дубай и не знам как е извън Рамадан, но за момента не усещам никакви ограничения.
Преди малко се прибрахме от плаж. Навън е 37 градуса и едвам издържахме 2 часа на плажа.
В средата на м. май не искам да си представям, каква ще е температурата🙂

Последна редакция: ср, 06 апр 2022, 13:15 от Rouzi

# 551
  • Мнения: 1 725
Въпрос към по-напредналите. Има ли малък, уютен хотел на плажа в Дубай, Ажман, Шаржа. 
За хотел не мога да помогна, но може да проверите дали  няма нещо, което да отговаря на изискванията ви в района на La Mer Beach:
https://www.lamerdubai.ae/en/beach

Една идея е по-лежерно от JBR/Dubai Marina, на палмата също  е опция да. Ако искате наистина спокойствие и не толкова градски пейзаж, по-добре се спрете на Рас ал Хайма, Фуджейра, а Дубай го оставете за 1-2 нощувки да си посетите набелязаните атракции.

Сетих се и за още една опция, района на Jebel Ali, хотелът не е много малък, но си е плажен, с негов си плаж и е уединен:
https://source.jaresortshotels.com/dubai/ja-the-resort/?msclkid= … cb8b8900d35878778

Последна редакция: ср, 06 апр 2022, 15:51 от AniSim

# 552
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Благодаря. Отивам да разглеждам. Rove la mer съм го букнала вече с безплатна отмяна.

Екстра си е м. май - били сме по това време. Жега ми дай на мен.

Поствам, ако някой не знае и за тази възможност.

https://www.timeoutdubai.com/things-to-do/the-best-pool-day-deals-in-dubai

Аз си харесах Ники бийч. Цената на хотела няма да платя, не и преди да го видя, но за един ден става.

Последна редакция: чт, 07 апр 2022, 21:19 от Wild_rabbit

# 553
  • Бургас
  • Мнения: 126
Добър вечер!
Извинявам се, но не мога да намеря информация дали има влак в движение от Абу даби до Дубай.
Чудя се като пътуваме юни дали ще можем да се възползваме от този вариант, че и хотел наблизо да търся.
Благодаря, ако някой помогне с инфо!

# 554
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Има автобуси. Влаковете се строяха, но не мисля че са пуснати за превоз на пътници. Ето една статия за напредъка на строителството отпреди няколко дни: https://www.timeoutabudhabi.com/news/etihad-rail-update-2022

Общи условия

Активация на акаунт