Родих преди 4 месеца със секцио и има вероятност пак да съм бременна

  • 7 859
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 503
Напълно подкрепям FEMA-bg - и аз съм чела същото. Разбира се, всичко зависи от това, как е направено секциото. Ако не е добре направено, може жената да забременее повторно след години и пак да има проблеми.
Тук прилагат точно това - ако са минали повече от 2 год., жената може сама да избере, дали да опита естествено раждане, или предпочита повторно секцио.


ти колко начина за секцио знаеш

Има четири на4ина за рязане на матката при секцио (копирам от медицински сайт):
  • вертикален през средата на корема (classical, or high vertical, incision) - най-старият, който ве4е по4ти не се прилага;
  • хоризонтален разрез ниско долу (low transverse incision) - най-4есто използван в момента, носи най-малко рискове при следваща бременност и най-голям шанс за успех за естествено раждане след секцио;
  • вертикален разрез ниско долу (low vetical incision) - в долната 4аст на матката; обикновено се прави, когато бебето е заело по-необи4айно положение и при друг тип разрез би имало по-висок риск да се засегне бебето;
  • разрез във формата на буквата T, във формата на обърнато Т, или във формата на буквата J (T-shaped, inverted T-shaped, or J-shaped incision) - използват се само при спешни слу4аи; при такъв разрез не се позволява естествено раждане след секцио, защото рискът от руптура на матката е много висок.
Затова писах, 4е и при бременност скоро след секцио има зна4ение, как е направено секциото.

# 46
  • Мнения: 2 109
ти искаш ли бебето?

мисля, че това е най-важния въпрос.

и аз съм със секцио. не се препоръчва 2 год бременност, защото второ секцио е задължително в този случай. а докторите в БГ не са фенове на секциото.(мен ме срязаха след 9 часа контракции... и вече не мисля, че естественото раждане е по-доброто.)

ако искаш бебето - бременей си на спокойствие.

# 47
  • Мнения: 7 640
Значи все пак има!
И върху мен го приложиха, но в наши дни!  Wink
ти откъде знаеш как ти е рязана матката Shocked
мама_п, на книга и в реални условия, нещата са коренно различни

# 48
  • София
  • Мнения: 6 807
Е, как да не знае?  Shocked Shocked Shocked В моята епикриза пише.

# 49
  • Мнения: 7 640
Е, как да не знае?  Shocked Shocked Shocked В моята епикриза пише.
какво пише

# 50
  • София
  • Мнения: 6 807
Секцио цезареа истмикотрансверзалис. Това пише, разрезът на матката е хоризонтален, в долната част, до шийката - преведено. В нената пише явно друг термин, означаващ че разрезът е вертикален. Нещо нередно и ти се струва в това, да пише в епикризата как точно е направена операцията? нали при втора такава трябва хиурга да има предваритена информация?

# 51
  • Мнения: 7 640
Секцио цезареа истмикотрансверзалис.
други видове сеции не съм срещала, просто са супер редки и трябва да има много сериозни индикации за тях.

# 52
  • Мнения: 219
PolarFox, хайде да ти го кажа в прав текст, като не разбираш иначе. Очевидно имаш някакви познания, които може и да са сериозни, но начина по който ги представяш е дразнещ. Тук темата е съвсем различна, а на теб ако ти се иска да се заяждаш и демонстриращ познания, най-учтиво те моля да си отвориш нова тема за различните начини за правене на секцио и може би ще намериш по-голяма публика.

# 53
  • Мнения: 7 640
не дъстин, в никакъв случай и с никого не се заяждам, а с теб пък въобще не е имало коментар и не виждам за какво скачаш.
Странна беше формулировката за това как е направено секциото- в крайна сметка дори най- кадърната операция не ти дава гаранция как са се въстановили тъканите ти, да не говорим, че практически друг метод освен гореспоменатия не се практикува в България.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 807
Практически СЕ използва, при спешност!!! Не виждам какво има да се спори!!! Shocked

Общи условия

Активация на акаунт