Родих преди 4 месеца със секцио и има вероятност пак да съм бременна

  • 7 841
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Говори с гинеколога си

# 16
  • Мнения: 1 588
КАто родих второто имаше една жена, като тебе за година и нещо 2 пъти секцио. Крещеше непрестанно, все питаше акушерката за мен- тя защо не вика. ...

Е това не го разбрах, що пък трябва да крещи при секцио?

На 43 години съм, родих преди 3 месеца с второ секцио. Забременях една година след първото секцио. При мен поне нямаше никакви проблеми (подготвителни контракции в границите на нормата, изчаках си до датата на второто планово секцио) и се възстанових много бързо (не че имах много голям избор...) В първите няколко месеца от бременността усещах някакво опъване в областта на операцията, но после всичко това отшумя, сякаш никога не е било...

И аз бих казала както някои други майки по-горе - въпрос на организъм е, колко едро ще се развие бебето, важно е къде по повърхността на матката ще е плацентата, а най-важно в момента е какво ще каже гинекологът (най-добре направи поне 2 консултации при различни лекари).

# 17
  • Мнения: 1 084
Когато майка ми разбрала, че отново е бременна, три месеца след раждането на първото си дете (със секцио, преди повече от 20 години), веднага изтичала с щастливата новина при най-близкия гинеколог, който гневно попарил радостта й с думите:
-Ти луда ли си, ма? Сега ще се пръснеш като балон!  #Crazy
За щастие, не го послушала и потърсила мнението на друг специалист, който категорично отхвърлил необходимостта от аборт. Благодарение на него днес съм на този свят Simple Smile) - родена съм с цезарово сечение след една напълно безпроблемна бременност.
Моят съвет е да се консултираш със специалист, по възможност с лекаря, извършил операцията. Всяка бременност след секцио се води рискова, но това означава и повече наблюдения и грижи. Стискам палци и вярвам, че всичко да бъде ОК!

# 18
  • Мнения: 2 309
Родих чрез секцио и исках да не чакам заветната 1г,за да подновим бебеправенето.Така след 4м спряхме да се пазим.Отделен е вьпроса,че още не сьм забременяла.
Както го чувстваш така...но наистина аборта е рисков.

Успех

# 19
  • Мнения: 286
Всичко е много индивидуално, зависи от организма на майката, някои се възстановяват много бързо. Но все пак преживяла си операция и е трябвало да се пазиш! Консултирай се с лекаря си, дори с двама-трима. И нека те преценят кое е най-разумно за твоя случай. А ти бъди силна психически. Ще се справиш!!! newsm10

# 20
  • Мнения: 416
Две години се чака след секцио, АКО искате следващото раждане да е нормално. След първото секцио са необходими 6 месеца на матката да се възстанови.

Това са ми го казали двама гинеколози. Така че вероятно няма да имаш проблем, но ще трябва да те следят повече и със сигурност раждането ти ще е отново със секцио.

# 21
  • Мнения: 4 621
Най - адекватен отговор ще получиш от гинеколога си. Успех Peace

# 22
  • Мнения: 1 753
Аз съм с породени деца. 4 месеца след първото забременях със второто. НО раждах нормално и двата пъти... За секциото нищо не мога да кажа. Ама те мамите са ти отговорили  Wink Успех каквото и да решиш! А с две деца в къщи е страхотно! Това е най-голямото щастие  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2 957
КОгато раждах имаше една мама с детенце на годинка и половина,родено секцио,която роди пак със секцио и това което ме изуми най-силно беше,че тя първа стана и се чувстваше най-добре от всички:)

# 24
  • Мнения: 595
КАто родих второто имаше една жена, като тебе за година и нещо 2 пъти секцио. Крещеше непрестанно, все питаше акушерката за мен- тя защо не вика. ...

Е това не го разбрах, що пък трябва да крещи при секцио?

мила тва като ти бият окситоцина след операцията

аз родих секцио и доки каза поне 3 год забранява бременност
ама съм опасен случай та не може да се съди по мен
а иначе в стаята мяхме с 1 мацка второ секцио 2г5м иммаха разлика децата ама само при окситоцина я болеше повече иначе нямаше проблем
хем я оперира шефа на родилното и даже не е намекнал че е рано
секцио беше щото и двете лапета седалищно
тва е
абе иди на док
или поне напррави тест шо се шашкаш като нищо не се знае Hug

# 25
  • Мнения: 1 919
Аз забременях 6 месеца след секцио и гинеколога ми каза че аборта е по-рисков. Гинеколожката в ДКЦ пък каза че няма нищо рисково и в аборта и в износването на плода така че както решите.

# 26
  • Мнения: 47 988
леля ми роди точно 1 година след първото секцио,пак секцио(не е имала избор-много късно разбра за бебето),но нямаше проблеми,но все пак доктор ще прецени най-добре
според мен по-добре отиди при някой лекар в болница,отколкото в дкц Wink,израждащите лекари са се сблъсквали с подобни случаи и могата да предвидят  рисковете

# 27
  • София
  • Мнения: 3 390
Намери си добър гинеколог, отиди при него и виж какво ще ти каже, че е малко спец ситуацията!

# 28
  • Мнения: 7 640
Две години се чака след секцио, АКО искате следващото раждане да е нормално. След първото секцио са необходими 6 месеца на матката да се възстанови.

опасения има и относно разтягането на матката през бременността, ща ме прощаваш, ама не е точно както го описваш

# 29
  • Мнения: 503
Две години се чака след секцио, АКО искате следващото раждане да е нормално. След първото секцио са необходими 6 месеца на матката да се възстанови.

опасения има и относно разтягането на матката през бременността, ща ме прощаваш, ама не е точно както го описваш

Напълно подкрепям FEMA-bg - и аз съм чела същото. Разбира се, всичко зависи от това, как е направено секциото. Ако не е добре направено, може жената да забременее повторно след години и пак да има проблеми.
Тук прилагат точно това - ако са минали повече от 2 год., жената може сама да избере, дали да опита естествено раждане, или предпочита повторно секцио.

КАто родих второто имаше една жена, като тебе за година и нещо 2 пъти секцио. Крещеше непрестанно, все питаше акушерката за мен- тя защо не вика. ...

Е това не го разбрах, що пък трябва да крещи при секцио?

мила тва като ти бият окситоцина след операцията

И мен това ме учуди, на мен не ми биха окситоцин след секциото в БГ, само аналгин, и то след като изчакаха да изляза напълно от упойката (спинална). И макар че ми беше първо секцио, пак ми идеше да викам от болка, така че то си е до обезболяване, а не до това, кое поред секцио ти е.

Общи условия

Активация на акаунт