Забременяване след Секцио?

  • 4 228
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мили Дами.Родих сина ми преди три месеца със Секцио, кога мога да забременея отново,колко време трябва за да се оздравее матката и да си отпочине тялото.Разчитам на вашият опит!

# 1
  • Мнения: 4 206
Разликата между моите две деца родени със секцио е точно 2 год. и 18 дена.

# 2
  • Мнения: 541
Доктора , който ме израждаше , ми каза поне две години да минат за второ детенце .

# 3
  • София
  • Мнения: 4 122
Всичко си зависи от самото секцио и как се възстановяваш. Никой не може да ти каже със сигурност кога може да родиш отново. Препоръчително е разликата до следващото секцио да е минимум 2 г.
Моето беше преди 1 г. и на 8 м. моята лекарка ми каза, че ако искам мога отново спокойно да забременявам.

# 4
  • Мнения: 1 112
колкото ви е казал АГто , толкова Simple Smile трябва време, по принцип около 2 години.

# 5
  • Мнения: 2 352
Има много мнения. В България съветват да се изчака 2г, в чужбина-1г. Според някои лекари трябва да минат 3г, за да се възстанови организма напълно, независимо от вида на раждането.
Има много жени, които няколко месеца след секциото са забременели. Износили и родили без проблеми.

# 6
  • Мнения: 5
Първата ми бременност , още когато разбрах че съм бременна започнах да кървя.. Спонтанен аборт.. След 6 месеца опитахме отново и пак забременях .. И така аз съм на 29 г. Искам и второ вече да растат заедно . Бях попитала една приятелка и тя беше казала 2 г. Благодаря ви за отговорите..

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
2....3 години Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
Моята лекарка ми каза, че спокойно мога да забременея след 9-10м. Но всеки лекар съветва различно и всяка операция и възстановяване на организъм също е различно. Може би е добре да се консултирате с АГ.

# 9
  • Мнения: 164
Имам 2 пъти секцио с разлика между двете 1 гадина, но второто секцио разреза е по друг начин и сега ми казаха да изчакам от 3 до 5г. Амам вертикален и хоризонтален разрез на матката и времето за възстановяване е различно, но при наличието само на 1 секцио е възможно и с 1 година разлика без проблем да си износите детенце.

# 10
  • Мнения: 299
Интересен въпрос. При нас нещата станаха много бързо. Забременях 5 месеца след първото секцио. При второто раждане акушерката ми каза че едва вижда белезите от предишното секцио и всичко е заздравяло много добре. Похвали ме че се храня добре(вярно че ям много плодове, зеленчуци и пълнозърнести продукти и не ям червено месо от години). Направо ми каза че сме готови за 3-то дете. И то се получи веднага след като мъжът ми най-после се съгласи след 2 години увещания. Него ще го раждам след няколко месеца. Имам позната която роди  4 деца с около година разлика и всичките са здрави. Колкото по-малка е разликата, толкова по-близки са децата.

Общи условия

Активация на акаунт