Пети клас 2019/2020

  • 26 758
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 622
Благодаря за новата тема 💐
И ние сме с zoom. Уроците се провеждат стриктно, децата внимават и не шумят. За сега само преговарят. Днес имаха домашни само по математика и музика😜
За сега съм доволна, дъщеря ми също. Ще видим другата седмица като почнат новите уроци.
В петък ще имат контролно на Древна Тракия.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 059
И една малко еретична имсъл- защо не продължат по този начин за желаещите? Или в някакъв друг вариант, но който иска - да има клас, който да се води виртуално, ако на някого не му се ходи, просто остава вкъщи и минава във виртуалната група за седмица-две, ако е хремав и пр. Така и чанти не се носят.
Интересна ерес Joy Харесва ми, всъщност и съм сигурна, че ще има много желаещи. И без това има пре-много дистанционни обучения за студенти и възрастни. Не съм сигурна как се отразява на социализирането им в такава възраст, но има потенциал в идеята Innocent

Та казвате - обърнаха се нещата. Децата залостени пред компютърте, бабите плъзнали по магазините. Стана малко
"- Бабоооо, хайде бързо, прибирай се вече!
- Е, айде още малко, де"

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
Според мен ги заляха с много домашни и задания, защото поизостанаха преди това и учителите се стремят да наваксат. Със сигурност дистанционното обучение, вече ще се наложи при дървени и грипни ваканции. Макар че при последните, все пак ако много деца са болни и неразположени, няма как да учат дори от дома. Но с едни по-умерени темпове, все ще е по-добре от нищо.
Днес чух как в час, учителят преподавайки новият урок, задава конкретни въпроси от предишни уроци към конкретни ученици. Казвам му на сина, че трябва да си преговори, а той самоуверено: "Мамо, нали знаеш, че докато ме питат нещо, мога да потърся отговорът в гугъл и да си подскажа" . Отговарям му: "Можеш ако имаш време и знаеш какво да търсиш". Та така, те ще се опитват да хитруват, доколкото им позволява системата.
Например по испански им раздадоха всеки да спрегне по един глагол писмено и като го направи да го прочете пред другите. Бре викам си, това моето какви глаголи знае да спряга... После се заучдих дали не се е подпомогнал и дали ако трябваше да го спрегне устно, на прима виста, би се справил.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 673
С цялото ми уважение, разбиране и прекланяне към труда на учителите в тази трудна ситуация, това е безобразие!
При нас дистанционното днес ми отне от 8.00 сутринта до 22.00. Да, на мен. 11 преподаватели напраскали във всевъзможни канали за комуникация с безумни срокове уроци, домашни, тестове, проекти. Вайбър, скайп, месинджър и школо. Цял ден нещо писука и някой иска нещо. А и през пощите имаше. Шанс детето да се оправи само няма. Двамата заедно едва се справихме и то не с всичко. То половината ден минава в проследяване кой къде какво е качил и къде трябва да върнеш нещото. Абсолютно безумие. Накрая към 18.00 звънях на класната. Това е положението каза, нали е за кратко. Омммммммм
А за това болднатото, нямам думи.
Организацията е тяхна работа, на ръководството, на учителите. Да се синхронизират както искат, но не и да отчитат дейност за сметка на децата. Какво, те са си измили ръцете, метнали са нещо там на децата оттук-оттам, те да се оправят?! Не се прави така.
Честна дума, на Ваше място, още на първия ден щял да направя пълен БОЙКОТ!

# 19
  • Мнения: 1 738
Детето ми е от съвестните. Все още не се е отракал и това нещо да не направил или нещо да не е изпълнил го притеснява. Иначе бях готова да затворя всички устройства и да приключя обучението.
За да съм честна и откровена, днес беше доста по-добре. Ние ли свикнахме в проследяването на нещата,  по-малко ли бяха - не мога да преценя, но доста по-бързо се справи детето. Аз помагах само с проследяването. То реално това ме вбеси - всеки пише където му  е на него удобно!
Абе здраве да е. И това ще мине. Няма да се дам на МОН, по-страшни неща има както се вижда.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 673
За да съм честна и откровена, днес беше доста по-добре.
Радвам се!
Предишният пост ме вбеси и ми стана много мъчно за детенцето и за Вас.Disappointed

# 21
  • София
  • Мнения: 4 560
При моята вчера беше по-спокойно. Вече знае къде да гледа и какво да прави. Оттренира пращането на домашно задание. Тяхната организация повече ми харесва, въпреки гърча и нервите в понеделник.

При сина няма видеоуроци. Пише се кое да чете и какво да напише в тетрадката и това е. И тук вече някой възрастен тр да пообяси. Класната е на линия, но за съобщения - пишете ми... той докато напише въпроса и прати, аз ще обясня 5 пъти.

# 22
  • Мнения: 2 111
Здравейте момичета, при нас вече трети ден откакто почнаха уроците след като трябваше да се правят регистрации къде ли не преди това, лошото при мойта е че часовете са по 20 мин. и не се усеща времето кога е минало, поняга се включва и още един учител да даде инфо, и повечето ги искат да се направи нещо и да се качи веднага, после дом. раб. до 16:00 ч. да се предаде, почват в 9 и свършват в 12, пращат се разни неща, гласови инструкции и т.н. и е трудно да смогнеш да пишеш, четеш и слушаш, малко с моя помощ успява да се справи, но най ме хваща яд че за втори ден едната учителка която тази година почна работа в училището малко след началото на уч. година ги заплашва с 2- ки, отсъствия, и какво ли не, който не се включи, не предаде домашното и тем подобни, а в класа на мойта има дечица които нямат устройства и интернет, пълно безобразие, че и коментари им прави за чата във вайбър, според мен се държи малко грубо с тях, знам че не е лесно но все пак тази година всичките учители им за първа година и не съм видяла такова отношение, тази подмина въображението ми за отношение учител- ученик.

# 23
  • Мнения: 2 111
Здравейте момичета, при нас вече трети ден откакто почнаха уроците след като трябваше да се правят регистрации къде ли не преди това, лошото при мойта е че часовете са по 20 мин. и не се усеща времето кога е минало, поняга се включва и още един учител да даде инфо, и повечето ги искат да се направи нещо и да се качи веднага, после дом. раб. до 16:00 ч. да се предаде, почват в 9 и свършват в 12, пращат се разни неща, гласови инструкции и т.н. и е трудно да смогнеш да пишеш, четеш и слушаш, малко с моя помощ успява да се справи, но най ме хваща яд че за втори ден едната учителка която тази година почна работа в училището малко след началото на уч. година ги заплашва с 2- ки, отсъствия, и какво ли не, който не се включи, не предаде домашното и тем подобни, а в класа на мойта има дечица които нямат устройства и интернет, пълно безобразие, че и коментари им прави за чата във вайбър, според мен се държи малко грубо с тях, знам че не е лесно но все пак тази година всичките учители им за първа година и не съм видяла такова отношение, тази подмина въображението ми за отношение учител- ученик.
Здравейте момичета, при нас вече трети ден откакто почнаха уроците след като трябваше да се правят регистрации къде ли не преди това, лошото при мойта е че часовете са по 20 мин. и не се усеща времето кога е минало, поняга се включва и още един учител да даде инфо, и повечето ги искат да се направи нещо и да се качи веднага, после дом. раб. до 16:00 ч. да се предаде, почват в 9 и свършват в 12, пращат се разни неща, гласови инструкции и т.н. и е трудно да смогнеш да пишеш, четеш и слушаш, малко с моя помощ успява да се справи, но най ме хваща яд че за втори ден едната учителка която тази година почна работа в училището малко след началото на уч. година ги заплашва с 2- ки, отсъствия, и какво ли не, който не се включи, не предаде домашното и тем подобни, а в класа на мойта има дечица които нямат устройства и интернет, пълно безобразие, че и коментари им прави за чата във вайбър, според мен се държи малко грубо с тях, знам че не е лесно но все пак тази година всичките учители им за първа година и не съм видяла такова отношение, тази подмина въображението ми за отношение учител- ученик.
Надявам се скоро всичко да приключи, и да се върнат в училище, че в тази обстановка най-много да се изнервим още повече. Пожелавам на всички да оцелеете и децата ни да са здрави.

# 24
  • Мнения: 4 204
Ние си направихме "ваканция", или може би- час по физкултура. Имат уроци следобед и в най-топлото слязохме на двора. Отдавна бях набелязала да окастря един трънак, та с ножицата успях. В това време дребната понаправи някое и друго упражнение на лоста за тупане. Пообрахме нападали боклуци и счупени щипки и изхвърлихме всичко. Станах вир вода, дребната по-малко.  Много й хареса, врънка ме утре пак да излезем на двора. Има още за чистене ланска шума, та може и да стане.
Предлагам който има двор и лост, да си кара часовете по физкултура там.

# 25
  • Мнения: 8 230
При нас няма краен срок за домашните. Имаше писмо от директорката, че никой няма да е санкциониран заради това, че не е успял навреме да предаде някое домашно.

# 26
  • Мнения: 2 111
При нас няма краен срок за домашните. Имаше писмо от директорката, че никой няма да е санкциониран заради това, че не е успял навреме да предаде някое домашно.
Блазе ви, докато си мислех че като новодошла учителка първо ще опипа почвата и се надявах да е свястна, сега взех да не я харесвам изобщо, нито за сформиране на групите я бива, нито за съобразяване какво изисква, много материал дава и в същото време и дом. раб. с много въпроси, ако съкратиш отг. ще е недоволна а пък иска понякога и урока да препишат и дом. да направят и двете да ги пратят. Завиждам ти благородно. За първи път накарах мойта да препише дом. от друго дете за 5 уч. години, чак на нея и стана кофти.

# 27
  • Мнения: 486
Нещата се подобряват. Днес ще правим регистрация в Teams, където ще има видео уроци.

# 28
  • Мнения: 1 622
При нас се влошават нещата. Вчера по ЧП правиха тест в Envision. Само 5 деца от 20 успяха да влязат и правиха теста. Г-жата им написа шестици. Другите, които не успяха да влязат се почувстваха ужасно (дъщеря ми вкл.). Днес пак там ще правят по история. Незнам дали пак ще успеем да влезем.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 403
И при нас се влошават нещата. Учителите се включват когато си искат. По цял ден учи детето.

Общи условия

Активация на акаунт