Как да прекараме приятно времето у дома? Включете се в дискусията на BG-Mamma!

  • 13 821
  • 65
  •   1
Отговори

Анкета

Как прекарвате времето вкъщи?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 15
  • Мнения: 301
Аз съм майка на две деца и съм по майчинство. Свикнала съм с това да съм ограничена откъм излизания с приятели и това да не ходя на работа. Искрено съчувствам на младите и активни хора, които са свикнали да имат по-динамичен начин на живот. Не знам как бих се чувствала, ако така рязко ми се промени ежедневието и бъда ограничена в това да бъда само на едно място.
Аз се чувствам късметлийка, тъй като живея в къща близо до София и винаги има какво да правя. Сутрин помагам на баткото с уроците, а след това започва веселбата на двора. 
Макар лошите прогнози, които обикалят интернет пространството се надявам скоро всичко да приключи и всички да се върнат към нормалния си ритъм на живот.

# 16
  • Мнения: 309
Здравейте дами!
Аз съм майка на момченце на 1 годинка и 9 месеца,ежедневието не е много променено,освен,че и таткото се присъеди към нас 💖.
Ставаме,закусваме и правя упражнения 30 мин,малкият и мъжът ми през това време разглеждат книжки и се преобличат.
Готвя на спокойствие,когато има кой да наглежда палавника,излизаме си спокойно за по час 1 2 навън в двора ни(на село сме) направила съм дизинфекция на площадката където детенцето ми играе 😊.Като цяло добре минава деня ни,игри,смях,учим инатливкото да рисува,лепи,подрежда и така,като цяло вечер гледаме филми с мъжът ми и дано мине бързо тази суматоха и всички в БГ да сме си добре.

# 17
  • Елхово
  • Мнения: 1 385
Правя пролетно почистване. Пресаждам цветята. Почивам си! Правя всичко, за което не ми оставя време, докато съм на работа!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз съм с хронични заболявания и по принцип не излизам за забавления.Работех почасово,което ми изчерпваше много бързо силите.Сега си почивам активно,помагам на детето да учи,но за съжаление вчера пак се наложи да излизам,ходих до личната лекарка за рецепти и по аптеките за лекарства.
Иначе си имам хоби-обожавам да чета книги.В електронни сайтове като читанка има много книги,чета до насита,гледам онлайн и по някой филм.
Има време и да си поговорим със сина ми,да се посмеем на някой виц...

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Обожавам да си стоя вкъщи, никога не скучая, имам поне 100 приятни неща за правене всеки ден.

# 20
  • Мнения: 350
Здравейте, как занимавате децата, на които им е скучно да играят сами? Някъде около София идеи за разходки, доколкото са разрешени и няма много хора? Нещо за четене, което повдига духа за нас родителите.? Аз лично много съм се сдухала и изолацията ми влияе много зле.

# 21
  • Мнения: 98
Сега е прекрасен момент човек да усвои нови знания и да отдели време на себе си!
Мисля да изкарам няколко дистанционни курса, чета книжки, почиствам пролетно!

# 22
  • Мнения: 1 146
Гледаме филми, играем си с децата, четем книжки, рвдим пъзели.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 247
И аз съм като Мон. Моят дом е моята крепост. Вкъщи винаги ми е прекрасно, не усещам как отлита времето. Детето свири на пиано, играе всякакви игри-конструктори, мозайки ,апликации, пистолети, конзола, учи уроци,  покрай него имам задачи, отделно цялото домакинство, а и моите интереси- книги, рисуване на икони, новини. Направо не зная иначе къде намирам време за излизане.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 110
Аз намирам какво да правя, притесненията ми са само финансови, защото когато не ходя на работа, не ми плащат, а сега не мога да работя. Иначе измих прозорците, дограмата, радиаторите, вратите. Сутрин съм техническа поддръжка на дистанционното обучение, после следя писането на домашни и ги изпращам. Играем настолни игри- Румикуб, Монополи, Катан. Гледаме филми. Доста е трудно с 3 деца, които са свикнали да са много активни. Малко помагат упражненията, които треньорката им праща всеки ден.

# 25
  • София
  • Мнения: 366
Книги, филми, подреждане, музика...

# 26
  • Мнения: 200
Времето вкъщи прекарвам в работа и занимаване с хобитата си, това и отговорих в анкетата. Опитвам да извлека максимума от създалата се ситуация и да направя всичко, за което иначе не ми остава достатъчно време Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 979
С децата всеки ден имаме домашна тренировка за намаляване на енергията им, играем на различни настолни игри, помагам в ученето. В моето време пия кафе и чета книги

# 28
  • Мнения: 538
Давам идея. И се заричам да се запознавам с актуалните новини само 1 път дневно.
https://hyperallergic.com/547919/2500-virtual-museum-tours-google-arts-culture/

# 29
  • Мнения: 332
Как да я прекарваме, така както преди нямаше тези технологии, като висенето на телефона. Аз самата стоя, но се дразня как може да се изоставим и да пренебрегваме това. От нас зависи всичко

Общи условия

Активация на акаунт