Как да прекараме приятно времето у дома? Включете се в дискусията на BG-Mamma!

  • 13 910
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 478
Всеки от нас обича да бъде навън, да общува, да е заобиколен от хора и забавления.
Има моменти обаче, когато по една или друга причина трябва да преоткрием уюта на дома и да намерим хармония в него. Истината е, че вкъщи също може да бъде забавно и времето, прекарано там, далеч не е пропиляно.

Единственото нещо, което трябва да направим, е да развихрим въображението си и да помислим как най-добре да организираме ежедневието си. Повече време у дома означава повече време за нас, за семейството, за любимите ни занимания. Сега е моментът да завършим малкия ремонт, който отдавна отлагаме, да прочетем любимия си роман или просто да се поглезим.

Екипът на BG-Mamma вярва, че вкъщи никога не е скучно и че заедно можем да преоткрием забравени хобита, да приготвим вкусни ястия и да отделим повече време за любимите си хора.

Споделете вашите идеи как да направим времето вкъщи по-приятно.
Разкажете ни на какви занимания отделяте най-много внимание и как организирате ежедневните си задачи. Кое е любимото ви нещо, за което никога не ви остава време в ежедневието, но ще му се насладите истински сега?

Нека обменим съвети помежду си, които да ни вдъхновят и да направят времето у дома приятно!

Не забравяйте да гласувате в анкетата, както и да посетите нашата специална страница "Заедно вкъщи", където ще намерите идеи и полезни съвети какво да правите, докато сте вкъщи.

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 13:14 от Редактор***

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 221
Липсва ми движението и всяка сутрин правя упражнения. Поръчах си и малки уреди в помощ на тренировката. Освен да пробвам нови рецепти и да организирам детето в обучението му, се стремя да намирам време и за четене на книги. Скоро не се бях глезила и с маска за лице,  но обещавам,  че ще я вместя някъде  Simple Smile.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Сутринта е резервирана за кафето на терасата. Взимам си и книжката, та спокойно си откарвам 2-3 часа.
През това време третокласникът е "на училище" и като вляза, снимам и пращам на госпожата, ако е необходимо. Помагам, ако има нужда за нещо.
Следва приготвянето на обяда и съответно храненето.
Зареждане на съдомиялната, малко спорт в импровизирания фитнес - хола и след това отново потъвам в света на книгите.
Късният следобед вече ни е писнало всичко, та правя едно бързо почистване на апартамента (то вече не останаха прозорци/огледала за миене и шкафове и гардероби за подреждане). Евентуално, ако е изсушила сушилнята, нагъвам и прибирам дрехите.
Вечерта е време за настолни игри, докато стане време за вечеря.
След вечерята - душ и семейно кино с някое филмче.
Общо взето, в този ред ми минават вече дните Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 200
Правя пролетно почистване. Пресаждам цветята. Уших няколко малки възглавнички за дивана от останали парчета плат. Поглезих се с маска за коса и лице....

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И аз садих цветя в саксии на терасата.Сутрин помагам на детето с уроците.И се уча да готвя,че досега все някак се измъквах от това задължение.От 8.03 до днес се престраших и три пъти да отида до магазина,т.к.не съм от хората,които се презапасяват.Чувам се всеки ден с баба ми,която е в Плевен,по месинджъра -със сестра ми и семейство ѝ в Лондон.Успях да довърша книгата,която четях и да преполовя другата,която си бях взела от библиотеката.Жалко че я затвориха,а последния път взех само 5 книги,вместо обичайните седем.

# 5
  • Мнения: 999
Сутрин правя закуска, пия кафе, простирам и оправям леглата. След това ми е време за тренировка. Имам си всички условия за това. Децата през това време играят. Мъжът ми се включи в готвенето. Имаме план какво да се прави занапред, за да не се развалят продукти и за да не ходим до магазин за всяко нещо. Докато децата спят, ние гледаме филми или всеки с хобито си. Имам възможност да шия, да си оправям ноктите, да чета книга. Привечер играем с децата.
Тези дни съм предвидила да извадя диапозитивите и да им прожектирам приказки от детството на майка ми.
Определено ми липсва излизането сред хора, но и това време ще дойде.

# 6
  • Мнения: 1 902
Почивам си активно. Подредих си гардероба, библиотеката, говоря дълго с приятели и правя планове за времето, когато обстановката се нормализира.

# 7
  • Мнения: 1 133
Почиствам, подреждам, пробвам нови рецепти.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 247
Радоостно е да сме заедно вкъщи, поводът обаче е зловещ.
Времето минава много бързо. Домошар съм и така или иначе вкъщи винаги си имам занимания. Чета, шетам-готвене, чистене, гладене, пране, подреждане. Учим с детето. Играем. Проветрявам и дишам въздух на терасата. Трябва да намеря време за хобито си да рисувам.

# 9
  • БГ
  • Мнения: 1 161
За съжаление работя, без възможност да си остана в къщи, с момчетата. Баткото учи дистанционно, почти до 14ч всеки ден, а дребен е на самоподготовка, след работа преглеждам написаното и ако е необходимо помагам.
Вместо любимите разходки, тренировки, културни мероприятия навън, разпускаме пред телевизора, играем семейни игри, правим онлайн курсове с упражнения.

# 10
  • Мнения: 4 208
Все още ходя на работа - не е по лично желание, налага се.
Обаче, тъй като сега младежите не са на училище и не се налага вечер да проверявам/контролирам/помагам/викам по тях ми остава време, което прекарвам в гледане на един сериал он-лайн (любим, на който съм изпуснала няколко сезона).

# 11
  • Мнения: 4 594
Работя, помагам на детето с онлайн обучението, почиствам и се занимавам с хобита.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 754
Аз чистя,готвя,уча дистанционно,още не съм заловила гардеробите -нямам муза за тях Laughing

# 13
  • Мнения: 4 580
С децата всеки ден имаме домашна тренировка за намаляване на енергията им, играем на различни настолни игри, оправихме цветята и вече са готови за новия сезон. Баткото учи самостоятелно, а малкия пее и свири на всички инструменти, които има вкъщи Grinning

# 14
  • Русе
  • Мнения: 763
Каквато работа има я вършим заедно- чистене, разтребване, сега правим разсади за градината на село, гледаме филми заедно.

# 15
  • Мнения: 301
Аз съм майка на две деца и съм по майчинство. Свикнала съм с това да съм ограничена откъм излизания с приятели и това да не ходя на работа. Искрено съчувствам на младите и активни хора, които са свикнали да имат по-динамичен начин на живот. Не знам как бих се чувствала, ако така рязко ми се промени ежедневието и бъда ограничена в това да бъда само на едно място.
Аз се чувствам късметлийка, тъй като живея в къща близо до София и винаги има какво да правя. Сутрин помагам на баткото с уроците, а след това започва веселбата на двора. 
Макар лошите прогнози, които обикалят интернет пространството се надявам скоро всичко да приключи и всички да се върнат към нормалния си ритъм на живот.

# 16
  • Мнения: 309
Здравейте дами!
Аз съм майка на момченце на 1 годинка и 9 месеца,ежедневието не е много променено,освен,че и таткото се присъеди към нас 💖.
Ставаме,закусваме и правя упражнения 30 мин,малкият и мъжът ми през това време разглеждат книжки и се преобличат.
Готвя на спокойствие,когато има кой да наглежда палавника,излизаме си спокойно за по час 1 2 навън в двора ни(на село сме) направила съм дизинфекция на площадката където детенцето ми играе 😊.Като цяло добре минава деня ни,игри,смях,учим инатливкото да рисува,лепи,подрежда и така,като цяло вечер гледаме филми с мъжът ми и дано мине бързо тази суматоха и всички в БГ да сме си добре.

# 17
  • Елхово
  • Мнения: 1 397
Правя пролетно почистване. Пресаждам цветята. Почивам си! Правя всичко, за което не ми оставя време, докато съм на работа!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз съм с хронични заболявания и по принцип не излизам за забавления.Работех почасово,което ми изчерпваше много бързо силите.Сега си почивам активно,помагам на детето да учи,но за съжаление вчера пак се наложи да излизам,ходих до личната лекарка за рецепти и по аптеките за лекарства.
Иначе си имам хоби-обожавам да чета книги.В електронни сайтове като читанка има много книги,чета до насита,гледам онлайн и по някой филм.
Има време и да си поговорим със сина ми,да се посмеем на някой виц...

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Обожавам да си стоя вкъщи, никога не скучая, имам поне 100 приятни неща за правене всеки ден.

# 20
  • Мнения: 350
Здравейте, как занимавате децата, на които им е скучно да играят сами? Някъде около София идеи за разходки, доколкото са разрешени и няма много хора? Нещо за четене, което повдига духа за нас родителите.? Аз лично много съм се сдухала и изолацията ми влияе много зле.

# 21
  • Мнения: 98
Сега е прекрасен момент човек да усвои нови знания и да отдели време на себе си!
Мисля да изкарам няколко дистанционни курса, чета книжки, почиствам пролетно!

# 22
  • Мнения: 1 153
Гледаме филми, играем си с децата, четем книжки, рвдим пъзели.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 247
И аз съм като Мон. Моят дом е моята крепост. Вкъщи винаги ми е прекрасно, не усещам как отлита времето. Детето свири на пиано, играе всякакви игри-конструктори, мозайки ,апликации, пистолети, конзола, учи уроци,  покрай него имам задачи, отделно цялото домакинство, а и моите интереси- книги, рисуване на икони, новини. Направо не зная иначе къде намирам време за излизане.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 141
Аз намирам какво да правя, притесненията ми са само финансови, защото когато не ходя на работа, не ми плащат, а сега не мога да работя. Иначе измих прозорците, дограмата, радиаторите, вратите. Сутрин съм техническа поддръжка на дистанционното обучение, после следя писането на домашни и ги изпращам. Играем настолни игри- Румикуб, Монополи, Катан. Гледаме филми. Доста е трудно с 3 деца, които са свикнали да са много активни. Малко помагат упражненията, които треньорката им праща всеки ден.

# 25
  • София
  • Мнения: 372
Книги, филми, подреждане, музика...

# 26
  • Мнения: 200
Времето вкъщи прекарвам в работа и занимаване с хобитата си, това и отговорих в анкетата. Опитвам да извлека максимума от създалата се ситуация и да направя всичко, за което иначе не ми остава достатъчно време Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 979
С децата всеки ден имаме домашна тренировка за намаляване на енергията им, играем на различни настолни игри, помагам в ученето. В моето време пия кафе и чета книги

# 28
  • Мнения: 543
Давам идея. И се заричам да се запознавам с актуалните новини само 1 път дневно.
https://hyperallergic.com/547919/2500-virtual-museum-tours-google-arts-culture/

# 29
  • Мнения: 332
Как да я прекарваме, така както преди нямаше тези технологии, като висенето на телефона. Аз самата стоя, но се дразня как може да се изоставим и да пренебрегваме това. От нас зависи всичко

# 30
  • Мнения: 1 463
Въобще не ми е почивка! Работя като учителка. Подготвям уроци, свиквам с новия начин на работа, работя не по 8, а по 10-12 часа дневно.  Връзка с ученици, с родители, с директора, отчети, усвояване на нови инструменти за  онлайн работа, гледане на образователни уроци,  създаване на групи в КАН Академия и пр. Отделно, имам ученик вкъщи в прогимназиална възраст. На него също трябва да помогна в уроците и домашните.
Освен всичко останало, готвенето и разтребването, общо взето, са мои задължения. Така че, блазе им на тези, които си почиват!

# 31
  • Мнения: 3 608
Здравейте, как занимавате децата, на които им е скучно да играят сами? Някъде около София идеи за разходки, доколкото са разрешени и няма много хора? Нещо за четене, което повдига духа за нас родителите.? Аз лично много съм се сдухала и изолацията ми влияе много зле.
Разходките от утре спират.Интересно ми е българина какви оправдания ще намира за да е навън.Ние сме с две малки деца у дома,четем книжки ,рисуваме,малко телевизия но следобяд те си искат своето, кипят от енергия не ми се мисли какво ще е затворени по цял ден.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 659
Десетокласничка, шестокласник и дзверна почти 5... Аз университетски преподавател... Таткото е на работа от 8 до 18. Ще се застрелям... Ако преди имах поне пътуването до работа като свое време... Сега нямам нито минутка за себе си. Тъжна и депресирана съм.

# 33
  • Мнения: 2 117
Изпълнявам всекидневните си домакински задължения и през останалото време активно си почивам.

# 34
  • Мнения: 301
Днес ме обзе отчаяние, може би защото попаднах случайно на видео заснето в италианска болница и видях какво реално причинява този вирус. Видеото е потресаващо и не препоръчвам на никой да го гледа. На мен ми подейства много зле и ме срина психически. Ако до вчера успявах да се разсмея на някоя шега във връзка с вирусът, сега не е така.
За себеси реших да деактивирам всички социални мрежи и да спра да гледам всякакви новинарски емисии и информационни предавания. Ще се отдам изцяло на семейството и ще възобновя някои стари хобита, които заради липса на време останаха някъде в миналото ми.
Пазете се и бъдете отговорни, за да свърши по-скоро всичко това Hands V

# 35
  • Мнения: 644
Все още ходя на работа, иначе доста недовършени неща имам у дома, та няма да скучая поне месец

# 36
  • Мнения: 985
Сега е прекрасен момент човек да усвои нови знания и да отдели време на себе си!
Мисля да изкарам няколко дистанционни курса, чета книжки, почиствам пролетно!


Може ли да споделиш идеи за дистанционни курсове? По какво и къде?
Благодаря!

# 37
  • Мнения: 48
Со.фт Уни имат безплатни курсове по програмиране

# 38
  • Мнения: 39 321
Днес не беше най- приятното занимание, но освежихме холо- кухнята с латекс, подредих хладилника, измих прозорците, в момента пера пердетата.....

# 39
  • Мнения: 1 349
Винаги съм се чувствала добре вкъщи, приятно и уютно ми е. Никога не скучая, все си намирам нещо за правене, не мога да бездействам.

Сега и двамата сме home office.
Сутрин пием кафе на двора /в къща сме/, играем с кучето.
След служебните задачи оправяме двора, защото скоро се нанесохме и все не оставаше време за него, а си има доста работа. Пресаждам цветя, планираме бъдещи ремонти.

За следващата седмица го дават да вали и съм си наумила основно почистване, както и да прередя гардероби, шкафове, козметика.

Вечер играем някакви игри, гледаме филми, предавания и си почиваме.

# 40
  • Мнения: 1 134
На мен ми липсват разходките в парка,  но с 8-месечно вкъщи битът ми не се е променил особено - храна, игра, смяна на памперс по 2456 пъти на ден. Grinning
Таткото е хоум офис, но ме глези с готварските си умения, иначе всичко си е както преди.
ПП От днес мисля да включа спорт, че с това седене вкъщи ще стана 100 кила.

# 41
  • Мнения: 48
Сега почвам с фитнеса.

# 42
  • Мнения: 423
Работя от вкъщи и гледам малко дете (за последното опция нямаше при гласуването). Вариант градина или баба и дядо е мираж

# 43
  • Мнения: 6 291
Учене с двама ученика от сутрин до късен следобед-самостоятелно, не онлайн. Само ни казват сутрин “това и това правете” и дотам се изчерпва онлайн обучението. Готвене в пъти повече, понеже стандартно в къщи се хранеше цялото семейство само вечер, а сега не е така. Всяка сутрин дезинфекция-прахосмукачка, моп, почистване на дръжки, плотове и тн..
Опцията “почивам си” е пълен мираж.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 248
Създавам си уют, работя, чета книги, слушам видео уроци и си обогатявам знанията. Опитвам се да се разсейвам, готвя.. гледам филми. Играя онлайн игри - белот, уно, не се сърди човече.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес главно учихме с детето. Вкъщи си ми е прекрасно както винаги, само че ...
май не е за темата...

# 46
  • Мнения: 2 214
Не ми cе cтои вкъщи. Тъжно ми е, че вcичко товa ни cе cлучвa. Притеcнявaм cе финaнcово, зaщото плaтения отпуcк cкоро ще cвърши. Липcвaт ми колегите и децaтa, домaкин cъм в училище.
Винaги cъм обичaлa дa cи cтоя вкъщи, но cегa го чувcтвaм кaто зaтвор.
Мих прозорци, чиcтих, c детето cи игрaем, книги четох, филми гледaх, но cе изморих. Зa мен рaботaтa е живот.

# 47
  • София
  • Мнения: 331
Не ми cе cтои вкъщи. Тъжно ми е, че вcичко товa ни cе cлучвa. Притеcнявaм cе финaнcово, зaщото плaтения отпуcк cкоро ще cвърши. Липcвaт ми колегите и децaтa, домaкин cъм в училище.
Винaги cъм обичaлa дa cи cтоя вкъщи, но cегa го чувcтвaм кaто зaтвор.
Мих прозорци, чиcтих, c детето cи игрaем, книги четох, филми гледaх, но cе изморих. Зa мен рaботaтa е живот.
И за мен така.
Най-много ми липсва, че не мога да заведа детето на село на чист въздух. И двете сме почти постоянно болни от Коледа.
Събота я изведох в една градинка в София и ни изгони охраната. Сега съм болничен и трябва да я държа тук.

# 48
  • Мнения: 482
Почиствам, подреждам, пробвам нови рецепти.

# 49
  • Мнения: 200
Определено първите дни се чувствах осезаемо по-потисната. Сега, сякаш, си открих някакъв своеобразен ритъм на ежедневието, та понасям по-леко нещата. Сутрин - кафе, разходка с кучето, упражнения за разтягане, че това обездвижване ме съсипва, книги, онлайн уроци... Времето минава Simple Smile

# 50
  • Мнения: 48
Сега да оправям една от стайте,че цяла година само трупаме там.

# 51
  • Мнения: 1 002
на кратко казано - полудявам Grinning но, да, работя си от вкъщи, подреждам по 342789 пъти на ден и майсторя някакви неща в кухнята... малко се дразня, че ММ не ми помага и се ослушва нещо, може би, защото си стоя вкъщи, и затова го строявам да удря по едно рамо, да няма разправии Grinning

# 52
  • Мнения: 11
Здравейте на всички. Ходя на работа 16 дни в месеца. През почивните дни сутрин разхождаме кучето, после кафенце и четене на книга. Тъй като съм бъдещ Психолог, чета психологически книги. След това приготвяне на обяда. Дните вкъщи ми дават повече възможност да импровизирам в кухнята, което ми се отразява добре. След това подреждане на дрехи, чистене на прозорци, ппрахосмукачката е задължителна всеки ден. Разместваме разни неща в стаите. 😅 Важно е да има усмивки във всички членове на семейството. Намираме време и за хобита. Правим ремонт на жилище, говорим за идеи. Чуваме се редовно  по телефона с близките си, ако не успеем да се видим. Обсъждаме бъдещи пътувания - живот и здраве. Намираме с какво да удовлетворим себе си и другите и да намерим лъч надежда за бъдещето. Бъдете здрави вие и близките ви. 😊

# 53
  • Мнения: 6 298
И аз ката повечето от вас. Работя от вкъщи и дори имам срокове, така че работният процес понякога ми е по-дълъг от 8 часа. Почиствам до колкото мога, с помощ от ММ, че съм трудно подвижна и имам заболявания. Дезинфекцирам дръжки, гладки повръхности и паля аромтани свещи, за да създам малко уют и атмосфера. Готвя- кулинарията ми е хоби. Чета книга, но по-малко преди лягане. ММ пазарува от време на време, гледа филми от нета и координира процеса по строижа на новата ни къща в провинцията.  Обсъждаме разни неща. Най-тежко ми е обаче, че заради короната не си виждаме с големият ми син, снахата и внука, който и бонбон на 1 годинка. Синът ми работи в болница и категорично е заявил, че не трабва ро никакър начин да имаме контакт, че и двамата с ММ сме рискови. Другите неща, които много ни липсват са: контакта с приятелите, пътуванията и почивките в СПА хотели, които за моето здраве са доста важни.Дано всичко по-скоро отмине.

# 54
  • Мнения: 4 403
Аз се включих към онлайн рисуване.
Утре има онлайн излъчване на "Вик за любов" с Асен Блатечки и Койна Русева.
Приятна тема е и тази, в която са включени музеите, които са достъпни онлайн Simple Smile

# 55
  • Мнения: 6 925
Ние сме с малко бебе на 2м.не ни е скучно хаха първо тя яде към 6....7 ..после си дремва аз използвам да пия
3 в1 😀да се чуя по телефона с приятелка или с майка ми после малко домакинска работа из къщи обяд .....готвене ....☺занимания с малката и тя иска внимание не може цял ден да лежи в кошарата ❤...таткото пазарува и така

# 56
  • Мнения: 111
Вече ми омръзна да си стоя вкъщи. Не че няма какво да правя но това повтарящо се ежедневие ме изнервя. Имам две деца и им помагам с ДО но това че не излизаме навън ми идва в павече. Дано положенито се оправи по бързо.

# 57
  • Мнения: 301
Вече ми омръзна да си стоя вкъщи. Не че няма какво да правя но това повтарящо се ежедневие ме изнервя. Имам две деца и им помагам с ДО но това че не излизаме навън ми идва в павече. Дано положенито се оправи по бързо.

И аз се изчерпвам вече.
Настолните игри сме ги играли десетки пъти. От детските и филмите вече ни се повдига. Всички налични книжки са прочетени. Намерих в ютуб аудио записи на приказките на Шехерезада, които ги пускам вечер на децата, но сме на последната глава.
Според мен на децата им е много по-трудно с цялата си енергия и нужда за игри с връстници. Ние възрастните поне можем да излезем, за да напазаруваме и да се разсеем с домашна работа и хобита, които някои имат.
Мисля, че за съжаление скоро няма да приключи и поне още месец и нещо ще сме под ключ, а като всичко приключи надали ще е същото. Най-вероятно ще имаме отново период на адаптиране и със сигурност ще сме с по-забавен ритъм на живот.

# 58
  • Мнения: 29
С тази карантина ми се струва, че всички ще издивеем. Даже и на фризьор не мога да отида, а съм свикнала веднъж седмично прическа, сешоар, дифузер. Вкъщи съм с децата и гледам да им намирам забавления поне за тях.
Трудно е, защото с две деца вкъщи се усеща като цяла яслена група.Simple Smile)

# 59
  • Мнения: 15
След като за 5 дни изгледах по 1 сезон от стари сериали (Доктор Хаус,Монк,Двама мъже и половина, и Касъл) реших,че е време да започна някаква активност-изчистих основно къщата ( за кой ли път ) и прерових всички книги ,които не съм прочела. Започнах да се занимавам усилено с медитация и дори съм вече на трета седмица тренировки в приложението на Kayla Itsines SWEAT.
Искрено се надявам да не полудея скоро.

# 60
  • Мнения: 1
Здравейте,
Искам да ви поканя да се присъедините към едно безплатно онлайн обучение по декориране - Алтернативен Великден у дома.
Ако имате интерес да разберете как за великденски декорации да използвате продукти от хладилника ви и самотните чорапи след пране - научете повече тук: https://m.facebook.com/events/205611424067839/

# 61
  • При децата ми
  • Мнения: 6 064
Докато бях отпуска си върша домакинските задължения, помагам на малкото дете в онлайн обучението, и общо взето не разбрах кога мина.

# 62
  • Мнения: 2 290
Да си призная не усетих как мина почти месец Smile
С двете деца /6 и 7г./учим сутрин, обядваме, слушаме малко музика, танцуваме и
отново сядаме да учим...
Учим нови песнички, вечер си правим семейна дискотека, а през уикенда задължително
гледаме някоя хубава анимация цялото семейство.
Момичетата се учат да готвят, правим сладкиши заедно, мием заедно...Случва се и да се поскараме...
Забавляваме се!
Така де, животът продължава и е прекрасен Stuck Out Tongue Winking Eye

# 63
  • Мнения: 6 298
Да си призная не усетих как мина почти месец Smile
С двете деца /6 и 7г./учим сутрин, обядваме, слушаме малко музика, танцуваме и
отново сядаме да учим...
Учим нови песнички, вечер си правим семейна дискотека, а през уикенда задължително
гледаме някоя хубава анимация цялото семейство.
Момичетата се учат да готвят, правим сладкиши заедно, мием заедно...Случва се и да се поскараме...
Забавляваме се!
Така де, животът продължава и е прекрасен Stuck Out Tongue Winking Eye
Прекрасно! Кога друг път ще ни се отдаде такава възможност да сме заедно с близките си. Да обърнем толкова внимание на децата си?! С това което си споделила, ме върна в моето детство, как с моите баба и прабаба си подготвях домашните и уроците, а в свободното време ме включваха в домакинството. Така научих от много малка да правя много неща.

# 64
  • Мнения: 3
Аз започвам всеки ден с гореща чаша кафе, и лека закуска, а след това правя малко йога. По специално поздравът на слънцето . 🥰

# 65
  • Мнения: 1
1.Научете нови рецепти за ястия
Може би отдавна сте искали да научите как да сготвите някое ястие, с което да изумите мама, но все не сте имали време поради каквато и да е причина. Е сега вече можете. Отворете браузъра и се впуснете в кулинарно приключение.

2.Изпробвайте нови хобита
Сега е времето да седнете до баба си и да я питате как се плете. Сега можете да изкарате четките и боите и да нарисувате това, което ви е на сърце. А ако хобито ви е игри, изпробвайте нови игри, с които да се забавлявате не сами, а с вашите приятели.

3.Ремонтирайте или направете нещо за вашия дом
Да сте забелязали, че масата на която се храните се клати? Или вратата на хола се нуждае от пребоядисване? Ами сега е времето да се захванете и да поправите тези малки проблеми, с които сте привикнали поради липсата на време да ги поправите.

4.Прочетете книга
Един от най-очевидните съвети, за справяне със скуката и бездействието през карантината е да прочетете някоя добра книга. Станете от този диван и изключете телевизора, вземете някоя книга от прашния рафт и се впуснете във своето приключение

Общи условия

Активация на акаунт