Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 31

  • 70 770
  • 962
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 510
Включвам се за помпата - нямах стерилизатор и ми отказаха да я стерилизират там.
ММ ми донесе гъбичка и бебешко веро, измивах старателно всяка част и така ползвах помпата и давах на бебчето си да яде. (В началото отказваше да суче)
По-добре така, отколкото ценната коластра в мивката.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 666
Благодаря на всички, които споделиха. Много ми е странно, че не осигуряват помпа за кърма ( която да се стерилизира редовно), хавлия и дори вода. Водата е най-важна, особено след секцио.

Липсата на помпи продължава да им е в минус. При първото раждане си бях взела и стерилизатора.

# 47
  • Мнения: 459
И аз така - носех си помпа и ел. Стерилизатор. Доколкото помня само този вариант е ок, защото ако стерилизатора е за микровълнова например, няма къде да се ползва.

А това за водата не е съвсем вярно. Аз бях секцио в края на ноември 2019г и в родилно ни донесоха вода и на мен, и на другата родилка в стаята. Бяхме една след друга сутринта и мисля, че или на обяд или с вечерята ни донесоха по 2 малки бутилки с вода. На 5ти етаж също ни носеха сутрин и вечер.

# 48
  • Мнения: 2 805
На мен храната ми беше ок, след глада от вечерта преди секциото и целия следващ ден, сутринта на закуската тоя чай и каша грис ми бяха най-вкусното нещо на света. Естествено, не е 5 звезди, но става.
Лично аз ползвах еднократно бельо и превръзки, които носеха санитарките. Вода носеха по 2 малки шишета, но ММ донесе още и се наливах като камила.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 276
Аз съм в Токуда в момента, след раждане. Благодарение на доктор Нашар имам една сладка принцеса. На 3 етаж вода не носят, тоест вие трябва да се запасите. Разрешават съпруга да носи багаж, но го дава на акушерките и те носят до стаята. Храната- определено ще ви трябва нещо за хапване прес деня, не че храната е зле, но вечерята е в 17 часа и после до 12- все нещо ще ви се прияде( давам като пример). Иначе ме питаха дали пазя дивта или имам хранителни предпочитания. Хавлии няма- носете си. Нито на 3, нито на 5 етаж. Нощници дават, но всички си носят техни- на двата етажа. На етаж 5 е много хубаво и ново- все едно си в хотел. Има превръзки и еднократно бельо по стаите, но в някакъв момент свършва и по добре да си носите, за да не се окажете без превръзка, точно когато ви трябва. Зареждат, но не е на секундата. Машина за вода има на този етаж. Стерлизиатори няма. Аз си нося помпа, но само за стимулация, каквото отцедя го хвърлям. А и за 3 дни, не е драма и не е някакво количвство- имайки предвид, че кърмата слиза на ден 2- поне при мен. Важно е ръкавички и аз нося шапчица памучна за бебето. Тук таткото също ложе да носи багаж- пак на акушерките.

# 50
  • Мнения: 126
Аз съм в Токуда в момента, след раждане. Благодарение на доктор Нашар имам една сладка принцеса. На 3 етаж вода не носят, тоест вие трябва да се запасите. Разрешават съпруга да носи багаж, но го дава на акушерките и те носят до стаята. Храната- определено ще ви трябва нещо за хапване прес деня, не че храната е зле, но вечерята е в 17 часа и после до 12- все нещо ще ви се прияде( давам като пример). Иначе ме питаха дали пазя дивта или имам хранителни предпочитания. Хавлии няма- носете си. Нито на 3, нито на 5 етаж. Нощници дават, но всички си носят техни- на двата етажа. На етаж 5 е много хубаво и ново- все едно си в хотел. Има превръзки и еднократно бельо по стаите, но в някакъв момент свършва и по добре да си носите, за да не се окажете без превръзка, точно когато ви трябва. Зареждат, но не е на секундата. Машина за вода има на този етаж. Стерлизиатори няма. Аз си нося помпа, но само за стимулация, каквото отцедя го хвърлям. А и за 3 дни, не е драма и не е някакво количвство- имайки предвид, че кърмата слиза на ден 2- поне при мен. Важно е ръкавички и аз нося шапчица памучна за бебето. Тук таткото също ложе да носи багаж- пак на акушерките.
Честито бебче първо! 😊
Много полезна информация си споделила!
Има ли възможност да се ползват стаите които са 4-ка и не се заплащат?
Също така, дали слагат ваксини?
Благодаря предварително за отговора! 😊

# 51
  • Мнения: 109
Задължително ли е след раждането, настаняване на 5ти етаж? Когато ражда там преди 2 години, бях на 3ти етаж, тъкмо бяха открили новия сектор на 5ти етаж, но искам пак да съм на 3ти ако е възможно.

# 52
  • Мнения: 29
Сега ми изникна въпрос - ако бебето е постоянно при нас,  трябва ли ние да носим пелени за него или те осигуряват?

# 53
  • Мнения: 150
Всички се настаняват на 5-ия етаж в двойна/единична стая срещу заплащане. Няма друга опция.
Независимо дали бебето е с майката или при акушерките, персонала има грижата да сменя памперсите. Има специални стаи ма етажа с всички необходими консумативи.

# 54
  • Мнения: 29
Всички се настаняват на 5-ия етаж в двойна/единична стая срещу за плащане. Няма друга опция.
Независимо дали бебето е с майката или при акушерките, персонала има грижата да сменя памперсите. Има специални стаи ма етажа с всички необходими консумативи.

Благодаря

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 276
Всички са на етаж 5. Няма стаи с 4 легла тук- само двойни и единични. Пампврсите го сменят акушерките- на определен час или ако се налага и по ваше желание ( ако бебето е напълнило памперса:). Ваксини слагат. За бебетата има избор- дали да са с майките, може да се дават и в общата стая. За вечерта задължително те питат - къде ще спи бебето.

# 56
  • Мнения: 109
Много ви благодаря, много са се променили нещата от първото ми раждане преди 2г., дано е за хубаво.

# 57
  • Мнения: 5
Аз съм в Токуда в момента, след раждане. Благодарение на доктор Нашар имам една сладка принцеса. На 3 етаж вода не носят, тоест вие трябва да се запасите. Разрешават съпруга да носи багаж, но го дава на акушерките и те носят до стаята. Храната- определено ще ви трябва нещо за хапване прес деня, не че храната е зле, но вечерята е в 17 часа и после до 12- все нещо ще ви се прияде( давам като пример). Иначе ме питаха дали пазя дивта или имам хранителни предпочитания. Хавлии няма- носете си. Нито на 3, нито на 5 етаж. Нощници дават, но всички си носят техни- на двата етажа. На етаж 5 е много хубаво и ново- все едно си в хотел. Има превръзки и еднократно бельо по стаите, но в някакъв момент свършва и по добре да си носите, за да не се окажете без превръзка, точно когато ви трябва. Зареждат, но не е на секундата. Машина за вода има на този етаж. Стерлизиатори няма. Аз си нося помпа, но само за стимулация, каквото отцедя го хвърлям. А и за 3 дни, не е драма и не е някакво количвство- имайки предвид, че кърмата слиза на ден 2- поне при мен. Важно е ръкавички и аз нося шапчица памучна за бебето. Тук таткото също ложе да носи багаж- пак на акушерките.
Честито бебче!
Предвид ситуацията - позволяват ли таткото да види бебето след раждането и също така свижданията разрешени ли са?

# 58
  • Мнения: 2 805
Абсолютно всички свиждания във всички отделения са забранени. Вратите са затворени и не пускат никой. Не съм сигурна и дали пускат пациентите да щъкат много, много извън отделенията, но евентуално това ще е начина да се видите с таткото например. Бебето чак на изписването.
Аз имам чудесни спомени от раждането си там, всичко беше добре. Вода на 3тия етаж трябва да си носите или да ви донесат. Горе на 5тия даваха 2 бутилки на ден. Аз пиех по 5 примерно. Хич нямах апетит и ядях почти насила. Имах шоколад донесен. Слизах до кафето за кафе. Сега обаче не знам нито дали кафето на първия етаж работи, нито това на последния...

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 276
Таткото не може да види бебето. Вижда го на изписването. Което е реално едно връчване на бебето на вратата на петия етаж:). Никой не може да излиза от отделението. Само багаж на вратата. В присъствието на акушерка.

Общи условия

Активация на акаунт