Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 866
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
За днес съм планувала пресаждането на аскоцентрума и на два видови фаленопсиса. Ама така ме мързи.......

# 46
  • Мнения: 13 783
Дай им по пет лева и им нареди да се Прсадят сами Wink

# 47
  • Мнения: X
Дай им по пет лева и им нареди да се Прсадят сами Wink

Това е идея!

# 48
  • Мнения: 6 386
Дай им по пет лева и им нареди да се Прсадят сами Wink


Мен не ме мързи, но ще отложа и разпределя пресажданията за повече дни, за да си имам някаква по-разнообразна занимавка. 29 март е далече, а и като гледам как се развива ситуацията, това едва ли ще е крайният срок...

# 49
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Тепърва почва, ще иде и април.
Поне като си гледаме китките ни се отвлича вниманието от събитието.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Добра идея за пресаждането, ама ... нямам кори Sad, бях купила едни, но се оказаха много натрошени смесени с влакна и още нещо и не ми вдъхват много доверие), така че засега ще отложа.
За счупения цветонос - случва се, в нчалото много ги преживявах, сега ми е по-спокойно, почти винаги (при мен) пуска продължение или разклонение. Последното беше през декември, когато падна едната ми орхидея на работа - оказа сем че се е счупило връхчето на цветоноса - вече е цъфнала (чупката, която се вижда е мястото, от което продължи да расте).

и още една красота от там Simple Smile

# 51
  • Мнения: 61
Яд ме е защото това беше първия ми цветонос от четири орхидеи, все го гледах колко е пораснал, но се успокоих, че това на другата орхидея също е цветонос.
Ако на някой му се пише да обясни какво точно е цветонос със прилистник

# 52
  • София
  • Мнения: 771
ами точно какво се вижда и от снимката ти - цветонос, който във възелче за спяща пъпка вместо потенциална спяща пъпка е развил листенце. То ще си остане с този размер (или една идея по-голямо). Цветоноса продължава да расте, може на следващия възел пак листенце, може не, после си идват цветове

# 53
  • Мнения: 61
Благодаря

# 54
  • София
  • Мнения: 404
какво стана с орхидеята с отрязан централен лист?
имаше нещо, което се чудихме кейки ли е или цветонос.
любопитна съм. Simple Smile

Ако става въпрос за моето питане,оказа се цветонос.

# 55
  • Мнения: 3 926
Здравейте ,
Подариха ми тази красавица и моля ви кажете как да я поливам , с тази прозрачна саксия ли да я оставя , на това място добре ли е ?

Въобще не мога да гледам цветя .

# 56
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Поливай я на 10 дни веднъж, но я сложи на по-светло място. Ако нямаш такова е добре да ѝ осигуриш допълнително LED осветление ( 25 w крушка). Или я вдигни по-на високо за да има светлина от прозореца.

# 57
  • Мнения: 3 926
На остъклена слънчева тераса може ли да я изнеса ?
И с колко вода да я поливам ?
Благодаря Nature Sunny

# 58
  • Мнения: 14 770
Не бива да я пече пряко слънцето,защото ще пожълтеят листата. Вода-зависи от температурата,влажността и т.н. Аз на моите им сипвам по веднъж седмично,защото е много сух въздуха от конвектора. Други поливат веднъж месечно. Като изтече в чинийката,изчаквам половин час и после изсипвам. Отделно пулверизирам по 1-2 пъти на ден. Някои топят саксията в съд с вода и я оставят половин час да кисне. Прочети първия пост,има много полезна информация и ако пак имаш въпроси,ще помагаме.

# 59
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
ницимици, аз питах за израстъка на катеричката, но тя не пише.
все някога ще се похвали. Simple Smile
здрави да сте.

Общи условия

Активация на акаунт