Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 929
  • 735
  •   1
Отговори
# 315
  • sofia
  • Мнения: 405


[/img][/img][/img]
Здравейте! От година гледам тези мой радости , но не знам дали са добре ...🤔 Моля За мнение и съвети🙂

# 316
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049





Здравейте! От година гледам тези мой радости , но не знам дали са добре ...🤔 Моля За мнение и съвети🙂

не виждам много добре в сакията, но отгоре изглеждат добре. Simple Smile

# 317
  • sofia
  • Мнения: 405
Ще снимам пак:smile:

# 318
# 319
  • sofia
  • Мнения: 405
Тези сухите неща отгоре ... Така ли трябва да са или да изрежа? Извинявам се , но не ме бива много с цветята , а много ми се иска орхидейките ми да ме радват:smile: Благодаря за вниманието!

# 320
  • Мнения: 6 292
За сухите “неща”- може да резнеш това което е било цветонос на дясната.
Иначе при лявата ми изглежда че саксията е без оттичане и доста мокра долу? Дано се лъжа де. Ако е така според мен да присадиш ако нямаш опит.

# 321
  • sofia
  • Мнения: 405
За сухите “неща”- може да резнеш това което е било цветонос на дясната.
Иначе при лявата ми изглежда че саксията е без оттичане и доста мокра долу? Дано се лъжа де. Ако е така според мен да присадиш ако нямаш опит.
Мокри са защото преди малко ги "полях" /поставям саксиите в леген с вода за около 2 часа веднъж седмично/...
Благодаря ти за вниманието.Smirk

# 322
  • София
  • Мнения: 3 907
Последното ми попълнение...
Трябва ли да се тревожа от лилавото връхче на коренчето?


Може да видите как се казва красавицата ви - името /може да е номер само/ е под пръста ви, а ROZE е серията, както на други е GEEL.
Да ви е честита - задрава и цъфтелива.

# 323
  • Мнения: 274






Великденссите мини попълнения.
С изчистени гъби, изрязани корени и киснещи се в Топсин и Куадрис.
Дано не им дойде в повече.

# 324
  • Мнения: 819

Най-новият член на семейството. Направи ми обаче впечатление, че не е в кори, а май в пръст...
А миналата седмица случайно видях на една от големите ми, че беше увито нещо като гъба 🙄

# 325
  • Мнения: 3 789


Здравейте, това е Дендробиум Нобиле, миналата година го гледах на южен прозорец и цъфна през март, но после се преместихме и сега зимата беше на северен прозорец, а сега го преместих на южен отново. Поливам Горе-долу веднъж седмично. Има ли шанс да цъфне пак и да изрежа ли някаква част или да не го пипам, а да си чакам просто?

И друго, имам една друга орхидея, която цъфна, като опадат цветовете да отрежа ли цветоноса?

# 326
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 991
Като прецъфти отрежи цветоноса, а нобилето го чакай, според мен, не махай нищо от него.

# 327
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Нобилето има доста нови растежи, със сигурност може да цъфне пак, ако се гледа както му харесва на него. Има много съвети в интернет. Аз мога да добавя само, че му харесва на студено - остъклена тераса е чудесно. През зимата пише, че не се полива изобщо, но всъщност влага му е необходима. А ако булбите се сбръчкат-задължително се мокри, макар за кратко. Моето но биле го мъчих толкова години в Южна стая докато разбера че съм била в тотална грешка. Сега го оставих на остъклена тераса, потапям за около минута саксийкатавъв вода, когато забележа, че е започнало да се по сбръчква. Ето го и Резултата

Номер едно - с две цъфтящи булби и една нова. И резултат две - миналогодишни засадени кейки с много свежи нови булби

# 328
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Скрит текст:
Последното ми попълнение...
Трябва ли да се тревожа от лилавото връхче на коренчето?


Може да видите как се казва красавицата ви - името /може да е номер само/ е под пръста ви, а ROZE е серията, както на други е GEEL.
Да ви е честита - задрава и цъфтелива.
[/spoiler]

Благодаря Hug

# 329
  • Мнения: 3 789
Благодаря ви!

Вещица, трябва да избирам между тъмни и хладни стаи или светли и топли. Нямам среден вариант Sad в тъмната седи от септември и никакъв резултат, затова го преместих. Ще почакам известно време да видя как върви и ако не му е добре ще го върна на тъмно. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт