Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 930
  • 735
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 991
Ще покажа моята любимка ,дето я пресадих в субстрат за орхидеи.Не е в добра форма,започна да вехне ..Дано се оправи,че иначе много ще ме е яд.Корените и те не са зелени,а преди три дни я поливах(когато я пресадих).
Скрит текст:
   

Тук си личи че цветовете взеха да вехнат. Anguished


А беше такава хубавица преди..
Добре е,Kaisia.Не бързай да поливаш!Вижда се,че субстрата е мокър,поне на дъното.Тези които са започнали да вяхнат са цъфнали първи и просто им е дошло времето. Ако започнат всички да вехнат е по притеснително,но и съвсем нормално,често се случва при новозакупени орхидеи.

# 526
  • Мнения: 6 292
Вехненето на цветовете няма нищо общо със състоянието на растението. Тя все пак е била цъфнала, когато си я купила. И всъщност ти не знаеш колко време е стояла цъфнала преди да я купиш. Просто им е дошло времето.
Много мокра ми се струва за кисната преди 3 дни с тая вода отдолу, а в същото време корените нагоре ми се виждат недостатъчно зелени като за наскоро поливана. Киснеш ли я? По колко време?

# 527
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Да, second- мен точно това ме притеснява.Отдолу е мокър субстрата,а нагоре -корените не са достатъчно зелени за поливана толкова скоро.Което ме навежда на мисълта,че може нещо да не съм я пресадила както трябва,но не можах да я сложа по-надолу .Оставих я 15 -20 минути да се накисне последният път.Сега ако я сложа пак,да не вземе пък да гние?

# 528
  • Мнения: 103
Здравейте, пак досаждам  и пускам снимки на третата орхидея. Спасих я от едно листенце без корени, правих топли душове, така бях чела. Някак я съживих, излезе клонче, даже се напъна да цъфне, цветът не се разтвори дори. Така като я гледам е загинала, на мухлясала прилича, но вие ще кажете. Така искам да я спася.


# 529
  • Мнения: 6 388
Първата видова орхидея за сезона - някаква Виолацея:

# 530
  • Мнения: 13 806
Здравейте, пак досаждам  и пускам снимки на третата орхидея. Спасих я от едно листенце без корени, правих топли душове, така бях чела. Някак я съживих, излезе клонче, даже се напъна да цъфне, цветът не се разтвори дори. Така като я гледам е загинала, на мухлясала прилича, но вие ще кажете. Така искам да я спася.





извадете , измийте корените ако има такива и ни я покажете, от там ще мога да дам съвет.

# 531
  • София
  • Мнения: 1 210
flora, вижда ми се дълбоко засадена освен това, трябва да е кацнала върху корите.

# 532
# 533
  • Мнения: 103


извадете , измийте корените ако има такива и ни я покажете, от там ще мога да дам съвет.
Ето я голичка.

# 534
  • Мнения: 13 806
Махнете цветоноса, той е изъхнал.
Махнете корените които са изгнили, разбира се по това че са меки и кожичката се сваля като обелка от жилката в средата. Покажете какво е останало. Имате ли някаква антибиотична маз или прах.

# 535
  • Мнения: 103
Махнете цветоноса, той е изъхнал.
Махнете корените които са изгнили, разбира се по това че са меки и кожичката се сваля като обелка от жилката в средата. Покажете какво е останало. Имате ли някаква антибиотична маз или прах.
Много съм Ви благодарна. Ето какво остана. Не изглеждат добре корените, но и не се белят както казвате. За всеки случай оставих без да режа косъмчетата, останали от обелените корени. Дано обясних добре. Не, нямам никакви пасти, не съм и чувала за такива. Имам само фунгицид.

# 536
  • Мнения: 13 806

Много съм Ви благодарна. Ето какво остана. Не изглеждат добре корените, но и не се белят както казвате. За всеки случай оставих без да режа косъмчетата, останали от обелените корени. Дано обясних добре. Не, нямам никакви пасти, не съм и чувала за такива. Имам само фунгицид.


тези косми го отрежете и напишете кой фингицид имате. Корените не са много но са достатъчно.

# 537
  • Мнения: 63
Какво да ги направя незнам вече и аз?

# 538
  • Мнения: 2 025
Листата са перфектни, но и двете са засадени по-дълбоко отколкото е необходимо и са загърлени. Това може да доведе до загниване на розетката. Трябва да са "кацнали" върху корите. А цветоносите, ако са на месец, два е нормално да завяхват вече. Simple Smile
Корените не се виждат обаче, а те са най-показателни за състоянието на цветето. Дали тези кашпи не са твърде големи за орхите? Имаха ли много и дълги корени, когато ги пресадихтте?

# 539
  • Мнения: 13 806
Какво да ги направя незнам вече и аз?


Подкрепям ина- мина , предполагам че са нови орхидеите. Върнете ги в страрите саксии,жтези като размер и вентилация не са подхофящи. Посадени са ви прекалено надълбоко, което може да причини гниене на частта с листа.

Общи условия

Активация на акаунт