Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 981
  • 735
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 1 036
Честито maya_76,  много е красива!
Днес и аз си довлякох една, и тя е с много дебели корени. Търсих да видя името, но има написан само номер. Ето я
Скрит текст:






# 631
  • Бургас
  • Мнения: 2 140
Честито, много е нежна.

Милтоонията отваря втори цвят, утре ако не забравя ще щтракна.
За да освободя местенце утре ще примъкна 3-4 марулки на ранчота да се радват на източно первазче и на есен оня каприз дано пусне цветонос Grinning

# 632
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 005
Честити красавици, момичета! Да са ви здрави и да ви радват!

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 1 036
Да попитам по-опитните от мен. Как карате "марулките" да цъфнат? Имам няколко такива, здрави с хубави корени и плътни дебели листа. Едната е много стара, над 10 години. Само корени и листа вадят (много корени между листата)

# 634
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 005
Общо взето цъфтят веднъж на годината фалеанопсисите. Има и изключения. За да цъфти и трябва светлина и температура разлика дневна/нощна в приятния диапазон 10-15•С през нощта и към 25•С през деня. Премести ги за да ги стресираш леко. Общо взето това съветват по-опитните.

# 635
  • Пловдив
  • Мнения: 1 036
Благодаря, ще пробвам 🌸🌸🌸

# 636
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте! Нова съм във форума и искам да попитам, ако може да ми изпратите линк, или да ме насочите, от къде бих могла да намеря някои от по-различните видове орхидеи - например ванда, булбофилум, пафиопедилум, онцидиум, милтония, катлея, ванилия?
Благодаря Ви предварително! Simple Smile

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 2 140
Не разбирам точно въпроса ви, но ако питате от къде си поръчваме онлайн орхидеи. Аз поръчах за 8-ми март Цимбидиум и Линдоро от http://www.orhidei.bg/orhidei бяха добре опаковани и пристигнаха здрави без счупвания по растенията.

# 638
  • София
  • Мнения: 3
Не разбирам точно въпроса ви, но ако питате от къде си поръчваме онлайн орхидеи. Аз поръчах за 8-ми март Цимбидиум и Линдоро от http://www.orhidei.bg/orhidei бяха добре опаковани и пристигнаха здрави без счупвания по растенията.
Благодаря за бързия отговор! Попаднах на този сайт, но за жалост не намирам сега други видове освен дендробиум и фаленопсис. Въпросът ми е от къде бих могла да закупя от физически магазин или да поръчам он-лайн. Ще следя и този сайт, ако добавят все пак нещо. Ако някой би могъл да ми изпрати линк към други сайтове, които знае или е поръчвал от тях ще съм благодарна. Simple Smile

# 639
  • Бургас
  • Мнения: 2 140
От Хоуммакс скоро си взех Катлея от разпродажба, но сега дали имат зареждане на видови орхидеи не мога да кажа. Проверете и в Практикер там съм виждала Ванди. От Кауфланд миналата година си взех Милтонията и Пафиопедилум.

# 640
  • София
  • Мнения: 3
Благодаря! Flowers Hibiscus

# 641
  • Бургас
  • Мнения: 2 140
Ето я и Милтония разтворила два цвята.
три цветоноса има с по 5-6 пъпки, много съм хепи..... пу-пу.
И една китка от Манхатънката

# 642
  • Мнения: 6 388
Еми пак ше припадам 'начи
Милтонията е такова слънчице! Представям си като цъфне изцяло. Пу-пу и от мен.
А Манхатънка... Coup de coeur Heart

# 643
  • Мнения: 28
Здравейте,от осми март имам две мини орхидеи.преди месец ги присадих в кори и седмица след това листата на едната почерняха.открих на нея миниатюрни буболечки,които в агро аптеката ми казаха ,че са акари.напръсках с нисоран и на другата сутрин открих в чинийката по големи насекоми.вчера пръснах за втори път и пак същите насекоми в чинийката.малките изчезнаха.въпросът ми е дали не са някакъв друг вид и препарата за акари да не им действа.

# 644
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 005
Това не е акар, а е бръмбар. Акарите са  паякообразни. Затова препарата за акари може да не им действа.
Акари:

Последна редакция: ср, 20 май 2020, 15:53 от Angela61

Общи условия

Активация на акаунт