Бременност и фобия от раждане

  • 2 798
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 757
Подкрепям това с хормоните. Аз съм голям темерут и мога да се разрева от яд, безсилие и нерви, но не и по сантиментален повод. Родих със секцио, като я извадиха моята хубвица и ми я показаха такъв адреналин усетих, направо получих някакъв шок. Главата ми забуча, ушите запищяха, някаква буца ми се качи в гърлото и се разревах със все сълзи и сополи от щастие и вълнение Grinning Беше доста емоционално и още се чудя как се случи така, всичко ми е като на филм, все едно не бях аз.
А по повод страха, мен първо ме беше яко шубе от секциото, защото не бяха оперирали преди това. Обаче към 6-7 месец какво ми стана, явно хормоните, от 100% убедена за естествено раждане станах на 100% убедена за секцио.
В крайна сметка всичко минава, забравя се, общо взето остава хубавия спомен от срещата с малкото човече.

# 31
  • Мнения: 1 161
Темата не съм я пуснала аз ,но прочетох всички отговори и много ми помогнаха за това как минава раждането и кой как го усеща и преживява .
При мен лично е притеснението дали ще е наред всичко до края ,доста дълго време чакаме и се борим за нашето бебче ,че и аз така си мисля  ,когато настъпи момента на раждане ще мисля повече за това че ще се срещна с нашето детенце и сме успяли.!

# 32
  • Мнения: 1 333
Момичета, още докато сте бременни мислете позитивно, представяйте си бъдещото дете и семейството ви с него, как ще го прегърнете, как ще се грижите за него, мечтайте.. Не мислете постоянно за раждането, то по един или друг начин ще се случи, няма смисъл да се самонастройвате негативно.
За мен много важно е да имате доверие на лекаря. Аз имах пълно доверие на лекаря, който ме следи и при когото раждах.. и не си мислете, че и мен не ме е било страх, аз също си имах притеснения, но лекаря много ми помогна да приема, че няма страшно и да придобия положителна нагласа за процеса.

# 33
  • Мнения: 1 271
Тялото е толкова здраво. че не можеш и да си представиш на какво е способно. Не се страхувай! В днешно време има всякакви упойки и глезотиики. А едно време на полето са раждали жените! Мисли за бъдещето и как ще гушкаш малкото бебенце. Надявам се да преодолееш страха си и да запазиш бебенцето.

# 34
  • Мнения: 1 024
Подкрепям мнението, че бременността може да е по-кошмарна от раждането. Аз бях с тежка бременост, но раждането за сметка на това беше песен, но бях много спокойна. Съветвам те да гледаш лекции на тема раждане, аз гледах с ак. Елена Василева, тя ми създате страхотна позитивна нагласа за раждането. Също така не желаех да ми разказват, коя как е раждала, освен ако имаха нещо позитивно да казват.
Желая ти лека бременност и безпроблемно раждане ☘☘☘

# 35
  • Мнения: 125
Препоръчвам ти ако намериш информация на български за хипнораждането. Знам, заглавието звучи брутално тъпо, но самата практика е смесица между медитация и подмяна на нагласата ти за раждането. Има техники как да се справяш със страха и да гледаш на раждането като на естествен процес, за който тялото ти е перфектно направено. Има и практически съвети за поза на раждане, обстановката и техники за дишане.
На английски има много инфо hypnobirthing като напишеш в гуугъл.
Аз ползвах книгата Mindful Hypnobirthing и тя си върви с 30мин медитация, и 2х 5 мин ...вдъхновения (affirmations).
В Шотландия където раждах е препоръчвано от акушерките и много от тях са наясно и тренирани в техниките.
Каквото и да е минава бързо.  Както казва Кими Шмидт, може да издържиж всичко в продължение на 10 секунди, и после пак започваш от 1 😉

# 36
  • Мнения: 779
Страхът е нещо нормално, човешко и естествено, но не трябва на база това, че ни е страх от нещо, в случая раждане, да вземаме ирационални решения, за които вероятно ще съжаляваме след това.
 Ако наистина изпитваш толкова голям. Ужас от естественото раждане, то тогава премини към варианта секцио, въпреки че аз не бих направила подобен съзнателен избор. Няма по голямо щастие от децата, без значение от това как се появят на този свят.
Бъди смела и отговорна майка, всичко ще бъде наред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт