Италия 153

  • 65 015
  • 1 007
  •   1
Отговори
# 945
  • MI
  • Мнения: 11 803
Сноуче, на мъжа ти трябва да са дали един лист на който пише до кога е. После бих проверила в новото асл, като се преместите.

Деси, за същото говорим, не бях отишла да подновят, да подам декларация или каквото и да е. Но тъй като си ме водеха а карико на ММ, не е имало проблем. Изрично провериха и ми обясниха хората, тези които са на нумеро верде. И със сигурност е така, защото ходих поне 3-4 пъти на лекар през това време, сканирали са ми кодиче фискале и са виждали че всичко за тях е ок. Обясниха ми, че в този случай ти става невалидна самата карта, защото не си минал да подновиш правата си в АСЛ, но тъй като си те осигуряват през мъжа ти, реално няма как да имаш особени проблеми. Единственото е, че може да останеш без ЛЛ, защото ако има други които искат да са при него, ги записват на твое място. Но на мен тогава и той не ми трябваше, защото рецептите от болницата ми ги даваха директно. И се усетих чак като ми потрябва от него нещо и той ми каза иди, че явно не си подновила. На лл им излиза в системата. Много е объркано, но за това съм напълно сигурна. Втория път вече се сетих сама, та отидох, бях останала точно без ЛЛ. Е, има места и ако другите от семейството са при този лл, запазени, та се оправи о това.

# 946
  • Мнения: 2 603
Ясно, аз помня, че личния лекар ми беше казал да отида, че мога да остана без него. Явно това е имал предвид. Ако знаех, че няма да ме оставят да родя през болницата като куче, нямаше да се тревожа толкова тогава. Шегувам се де.

# 947
  • загубено
  • Мнения: 6 498
Здравейте момичета.
Извинявайте за нахлуването в темичката ви Simple Smile
Имам един въпрос към момичета в Рим.
Ще бъда благодарна ако някой може да ми отговори.
Синът ми, ученик последна година в гимназията ще пътува с деца от училище за Битонто и ще имат престой в Рим 3 часа. Могат ли за тези часове да посетят някоя забележителност или не си струва да излизат от летището. Как е предвижването от летището до града.
Всякаква информация ще ми е от полза.
Благодаря предварително.

# 948
  • Мнения: 2 133
Според мен е много рисково да излизат от летището, защото трябва да са около 30 мин преди следващия полет на гейта, което значи че де факто им остават 2.5 часа. С влак се стига от летището до центъра, не помня сега за колко време, че аз обикновено съм с кола, но може би между 45 мин и час, но после си иска вървене до самите забележителности.... Най-добре е отделна екскурзия за Рим да се планира.

# 949
  • загубено
  • Мнения: 6 498
Според мен е много рисково да излизат от летището, ...

Благодаря за отговора.
Наистина времето е малко,ще го решат на място учителите.
Хубави Великденски празници!

# 950
  • Мнения: 2 603
Не, ъпсурд. 3 часа са много малко. Смятайте пътя от летището до центъра, чакане на опашки и тн, обратен път към летището по спомен поне час. Отделно летището в Рим е много голямо и трябва време за предвижване от един гейт до друг.

# 951
  • Мнения: 257
Нямат време, без значение на кое летище в Рим са. Могат да стигнат до централната гара, там няма какво да видят, и след 15-20 минути да тръгнат наобратно.

# 952
  • загубено
  • Мнения: 6 498
Благодаря за инфото момичета. Heart

# 953
  • Мнения: 2 133
По повод вървенето в летището, веднъж с ММ решихме да летим със самолет Торино-Рим, вместо с влак. Полетът е около 50 мин. Но после вървяхме от Терминал Е до изхода 25 мин бърза крачка Joy

# 954
  • Мнения: 22 436
Според мен е много рисково да излизат от летището, ...

Благодаря за отговора.
Наистина времето е малко,ще го решат на място учителите.
Хубави Великденски празници!

Нямат никакво време, последно чакахме час за паспортна проверка докато минем, така че за времето което им остава няма как да стигнат до града видят нещо и се върнат.
Учителите изобщо да не рискуват особено ако нямат опит с пътувания.

# 955
  • загубено
  • Мнения: 6 498
Благодаря на всички Heart

И на мен ми се вижда малко времето.
Днес на среща с родители—учители поясниха,че не им се рискува. Ще е неделя и тогава влакчето пътува на по големи интервали . Така че ще си стоят на летището.

# 956
  • Мнения: 6 295
Здравейте,

Дали може да ми препоръчате от опит човек с транспорт (бус), който може да закара два-три кашона от Бергамо до България?

Предварително благодаря!

# 957
  • София
  • Мнения: 3 044
Здравейте,

Дали може да ми препоръчате от опит човек с транспорт (бус), който може да закара два-три кашона от Бергамо до България?

Предварително благодаря!
И мен ме интересува транспорт от района за България.
Чувала съм, че има постоянно пътуващи бусове, но при търсене намирам само камиони за спедиция на големи пратки.
Някой да има личен опит?

# 958
  • Мнения: X
Във фейсбук има група- Bulgarians in Rome, често качват информация именно за бусове, пътуващи от България до различни точки на Италия и обратно- погледнете там.

# 959
  • Мнения: 885
Здравейте,
Обмисляме преместване в Италия тази година. Съпругът ми вече работи там. Децата ни са на 16г (завършва 9 клас) и на 11г. (завършва 4 клас). По стечение на обстоятелствата , аз и малкият ни син ме можем да се преместим там преди края на януари.
Въпросът ми е, дали е възможно да откажат да го приемат в близкото училище по средата на учебната година?
Големият ни син е с идеята да разгледа училището като отиде през юли, и да остане там да учи през новата учебна година. С майка ми ще отидат да разпитат и да разгледат на място, дали ще му хареса.
Има ли вероятност да се изиска да полага някакъв изпит за нивото на владеене на италиански език?
Все още сме на етап търсене на варианти, затова се извинявам за хаотичните въпроси.
Става въпрос за Катания, Сицилия.
Благодаря ви! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт