Италия 153

  • 65 019
  • 1 007
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 2 603
Наистина зависи къде живеете, но като цяло повечето деца ги приемат яв в детска градина, има по-скоро недостиг на местата в яслите. Трябва ви адресна регистрация и после си подавате документите в общината. Също има и католически детски градини, които обикновено са на по-ниски цени (paritarie). Има и по-скъпи и по-евтини частни също.

# 991
  • Мнения: 16 872
Момичета, здравейте,

Извинявайте, че нахлуват така в темата ви. Живея в България , но търся информация и опит от чужбина . Става дума за серозен отит при дете. Някоя от вас сблъсквали ли се е с такова чудо?
Интересува ме какви са били подходите в лечението.

Благодаря предварително!

(Може би, за да не се разводнява темата ако някой има информация да ми пише на лично)

# 992
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Единственият ми опит с тсзи гадост: синът ми получи тежък двустранен отит след ваксина мпр. Не можеше да стои в хоризонтално положение, не можеше да спи, температура, болки, рев.
Лечението се състоя само от антибиотик, амоксициклин, пеницилинов. Още след втората доза имаше ефект.

# 993
  • Мнения: 16 872
Благодаря.  Беше на аб, точно пеницилинов. Серозният отит не създава дискомфорт освен понякога недочуване. Той се появява в следствие на инфекция и е стерилна течност в ухото.

# 994
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Нямам представа, понеже само веднъж ни се е случвало и беше ужасно. Пожелавам да намерите решение и бързо оздравяване!

# 995
  • Мнения: 885
Здравейте,
Аз идвам с ново питане. Съпругът ми има сметка в Уникредит Булбанк - България. Дали е възможно да внася сума в евро чрез банкомат на същата банка в Италия? Или ще трябва да си открие сметка в местната банка, така че преводът да се води вътрешнобанков?
Превеждахме пари от България по сметка в Италия на същата банка и ни казаха, че така преводът е вътрешнобанков.
Благодаря ви!

# 996
  • Мнения: 35 969
Моля някой да пусне нова тема.

# 997
  • Мнения: 6 295
Здравейте,
Аз идвам с ново питане. Съпругът ми има сметка в Уникредит Булбанк - България. Дали е възможно да внася сума в евро чрез банкомат на същата банка в Италия? Или ще трябва да си открие сметка в местната банка, така че преводът да се води вътрешнобанков?
Превеждахме пари от България по сметка в Италия на същата банка и ни казаха, че така преводът е вътрешнобанков.
Благодаря ви!

Би трябвало да стане. Ако сметката му в БГ е в евро не се превалутират. Но питайте и колцентъра все пак дали депозит на банкомат в чужбина е възможен и има ли такса, защото в БГ въведоха за суми над 4000 лв.

# 998
  • Мнения: 885
Здравейте,
Аз идвам с ново питане. Съпругът ми има сметка в Уникредит Булбанк - България. Дали е възможно да внася сума в евро чрез банкомат на същата банка в Италия? Или ще трябва да си открие сметка в местната банка, така че преводът да се води вътрешнобанков?
Превеждахме пари от България по сметка в Италия на същата банка и ни казаха, че така преводът е вътрешнобанков.
Благодаря ви!

Би трябвало да стане. Ако сметката му в БГ е в евро не се превалутират. Но питайте и колцентъра все пак дали депозит на банкомат в чужбина е възможен и има ли такса, защото в БГ въведоха за суми над 4000 лв.
Благодаря ви!
И последно питане засега - кой вариант за интернет вкъщи е най-удачният в района на Катания, без да се налага прокарване на кабел засега? И най-бързият за получаване на услугата? Колебаем се между неограничен интернет на телефона, който да се ползва като Хотспот за лаптопа, или флашка (или нещо подобно).
Благодаря ви! Извинявам се , ако ставам досадна! Simple Smile

# 999
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Интернетът в Италия е скапан. Бавен и прекъсва. Сложете този, който ви е по- изгоден.

# 1 000
  • Мнения: X
Отговарям за УниКредит Италия- не е същата банка и не е възможно. На гише също не е възможно захранване на БГ сметка от Италиански клон на УниКредит за съжаление.

# 1 001
  • Мнения: 885
Отговарям за УниКредит Италия- не е същата банка и не е възможно. На гише също не е възможно захранване на БГ сметка от Италиански клон на УниКредит за съжаление.
Разбрах!
Благодаря ви!

# 1 002
  • Мнения: 2 133
За интернета, може да започнете с Хотспот и като се нанесете да попитате съседите кой е най-добрия интернет-доставчик за района. Много често в един район един е добър, а друг - не... Ние например, при свекърва ми (в Рим) сме много доволни от водафон, а тук - в Торино, в къщата, бяха ужасни! СМенихме ги с ТИМ и е по-добре, макар че и те понякога дават проблеми, но поне работи...

# 1 003
  • Мнения: 885
Благодаря ви за съветите! Flowers Bouquet

# 1 004
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Някой пътувал ли е скоро до София?
Трябва ли да се правят ковид тестове/ сертификати?Има ли все още изисквания, свързани с ковид, освен носенето на маска?

Общи условия

Активация на акаунт