трябва ли да забравя секса до края на бременността?

  • 1 438
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 284
на мене ми казаха че мога да си правя до края на бремеността, нямало проблеми дори и в 9месец

# 16
  • Мнения: 84
Здравейте!
Благодаря ви за споделеното и за съветите. Ами просто така се случи, че след кървенето, т.е. последните 2 седмици не съм ходила на преглед, затова не съм питала докторката. Като отида ще я питам, разбира се, не че ми е неудобно или нещо такова ( в крайна сметка това бебе е от секс, а не от непорочно зачатие   Simple Smile) Разбира се след кървенето не съм правила и секс, защото и аз и таткото смятаме, че ако се налага заради бебето ще се въздържаме. Но пуснах въпроса във форума, защото знаете, има доста радикални гинеколози, които забраняват всичко, и други, които са много "ларж"...Вярно е, че аз имах подобни проблеми с леко кървене и преди това на няколко пъти (но въобще не беше свързано със секс) е вероятно ще трябва повече да внимавам ...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
Ако прокървяваш, и аз смятам, че трябва да се въздържаш.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 354
Това е нещо, което лекарят ти трябва да прецени. Но щом си имала кървене... Ти си прецени риска.

питай д-ра, аз не бих рискувала излишно, ако според него е опасно, а и това кървене не е хубав знак само по себе си

# 19
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Разбира се,че като кажеш на доктора,че си имала кървене ще ти забрани  Twisted Evil
Аз лежах два пъти в болницата за задържане и ми бяха забранили секса още от 2-рия месец,ама то без секс може ли   Mr. Green
Не сме го правили постоянно,но 2-3 пъти в месеца нямаше проблем  Peace
Прочети това http://www.bg-mamma.com/site/content/view/361/87/

# 20
  • Мнения: 962
И аз получих кървене /слабо/ в 7м. след полов акт, приехаме в болницата и се оказа че съм с ниска плацента.И от тогаво никакъв секс.
Предпочетох да се пазим за да е всичко оки
Но ти си реши!

# 21
  • Мнения: 1 489
С това кървене те съветвам да отидеш веднага на лекар.Аз бях с ниска плацена и за мене бременноста беше фатална в петия месец.Все пак не искам да те плаша,но според мен е по-добре да се въздържате.Стискам палци всичко да е наред.

# 22
  • Мнения: 1 878
Хм, въпросът е строго индивидуален - ние си се сексихме почти през цялото време, но при теб нещата не звучат добре, така че слушай си АГто нали затова ходиме по "н" на брой прегледи  Crazy

# 23
  • Мнения: 286
Цитат
Вярно е, когато си бременна ти се иска повече
На мен пък не  newsm12

# 24
  • Мнения: 1 878
Ми може и повече да ти се иска нали бъкаш от хормони, но пак си е и индивидуално  Crazy

# 25
  • Мнения: 750
И аз мисля , че трябва да се консултираш с гинеколога си, може пък и след време да ти разреши  да правиш секс. newsm78

# 26
Според мен с тези неща шега не бива.
На мен секса също ми е забранен още от самото начало и все още съм жива и здрава, а и честно казано вече не ми липсва особено.
 Мисля, че сега би трябвало да имаш друг приоритет и няма нищо по-важно от това да успееш да доизносиш и родиш живо и здраво дете.

# 27
  • Мнения: 650
според това което аз съм чувала от моя доктор-принципно забрана няма, освен ако имаш специално положение. За ниска плацента или плацента привия(не съм сигурна каксе пише) си пише навсякъде да се ограничат контактите, има и други ситуации, но не означава че ако кървиш е проблем-просто си трябва  обстоен преглед, видеозон ако се наложи или каквото. Има и психологически момент особено за първо дете Laughing После малко се удря през просото ако нямаш специална забрана Laughing Laughing Laughing Но определено не се забранява без причина.

# 28
  • Мнения: 4 392
Здравейте!
Благодаря ви за споделеното и за съветите. Ами просто така се случи, че след кървенето, т.е. последните 2 седмици не съм ходила на преглед, затова не съм питала докторката. Като отида ще я питам, разбира се, не че ми е неудобно или нещо такова ( в крайна сметка това бебе е от секс, а не от непорочно зачатие   Simple Smile) Разбира се след кървенето не съм правила и секс, защото и аз и таткото смятаме, че ако се налага заради бебето ще се въздържаме. Но пуснах въпроса във форума, защото знаете, има доста радикални гинеколози, които забраняват всичко, и други, които са много "ларж"...Вярно е, че аз имах подобни проблеми с леко кървене и преди това на няколко пъти (но въобще не беше свързано със секс) е вероятно ще трябва повече да внимавам ...
Говори с наблюдаващата докторка за кървенето!
И между другото,вземи и тел.номер,за да можеш да и се обаждаш при евентуален проблем.Не можеш да чакаш до следващата консултация.

# 29
  • София
  • Мнения: 272
Kurveneto bi me pritesnilo.Az niamah nikakvi problemi i prez cialata bremennost pravihme sex s muja mi.Daje na termina,t kato prenosih 2 dni.Uspeh!

Общи условия

Активация на акаунт