предна ниска плацента и секс

  • 6 962
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте,
проблемът е следния - имам ниско разположена плацента по предната стена и док каза силно да намалим, а от днес направо да преустановим със секса. Обаче забравих да попитам.. кое е проблем - самото проникване или оргазмите? Тоест.. може ли да правим орален секс..? анален..? Или наистина да преустановим абсолютно всичко?
Бих се радвала да споделите опит, че все пак следващата консултация ми е след 2 седмици  Embarassed

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Имах ниско разположена плацента и прокървявания отвреме навреме в началото на първата ми бременност и не правих секс докато не се стабилизираха нещата.

Мислиш ли, че след като лекарят ти е казал да спрете секса, има какво още да се обсъжда? Някой тук ще ти каже примерно, че няма проблем и вие ще го правите, въпреки лекарската забрана? Струва ли си риска? Нищо няма да ви стане от малко въздържание. Mr. Green
Разбира се, всеки сам си преценя приоритетите  Whistling

# 2
  • Мнения: 142
Разбира се, че си пазим детенцето и не прекрачване лекарски забрани.. въпросът ми е кое е проблемът-проникването или оргазмът? Орална любов и докосване секс ли са или не са? Това не разбирам. Мога ли да свършвам или не?  Peace
Надявам се че изясних въпроса

# 3
  • София
  • Мнения: 221
 Най-добре се обади и попитай доктора, какъв точно секс може и какъв не може да правиш. Две седмици си е много време. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
По време на секс матката контрахира. Вероятно това е имал предвид докторът.

# 5
  • Мнения: 142
По време на секс матката контрахира. Вероятно това е имал предвид докторът.

В допълнение мога да кажа, че в повечето случаи с напредването на бремеността ниско разположената плацента се измества нагоре, така че просто имайте търпение.

# 6
  • Мнения: 345
Проблемът е освен проникването и евентуален риск от контракции, които може да се появят дори само при възбуда от стимулиране на гърдите например.

# 7
  • Мнения: 1 897
Може да прозвучи смешно,но аз от пълно въздържание по време на бременност,доста често сънувах еротични сънища,будех се с оргазъм,плюс болки и контракции.Не само секс не бих си позволила,но и всякаква възбуда.

# 8
  • Мнения: 81
При ниска плацента си е рискова бременност. Опитай се да се пазиш от съкращаване на мускулите в цялата област около бебето поне докато се вдигне, за да не влезеш в кофти филм. Сори, не е лесно, но пък е временно...

Общи условия

Активация на акаунт