На пазар във Варна - тема 56

  • 25 517
  • 732
  •   1
Отговори
# 480
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Аз искам да попитам как са КПП посока Бургас .  Трябва да стигна до Несебър, а досега не съм излизала откакто е въведено това положение.
Налага ми  се тази седмица да го направя и се притеснявам  дали се чака много, дали има вероятно да не ме пуснат ?
И колко декларации да си приготвя ?


На Харамията е КПП-та на пътя за Обзор
Т.е е само едно  по пътя, така ли ?

Да!   - до края на прохода Обзор-Баня-Сл.бряг  КПП-то е едно  на Харамията....

в Слънчев бряг-Равда  няма....нататък към Поморие е следващото на солници Поморие на малкото кръгово пред Дега Поморие  околовръстното.

# 481
  • Мнения: 1 471
Аз миналата година правих козунак, За първи път в живота си месих😂 по рецепта, която ми се стори лесна-описани продукти и толкова 😂 не беше написано месене, втасване и други тънкости и че  поне 5-6часа време. И в движение се учих и четах. Темата за козунаците в сайта е много полезна, много отзивчиви и полезни ми  бяха и дамите, посред нощта.
 И да не е спам от къде може да се купи свинска мас?

# 482
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Аз купувам свинска мас от Лидл, кофичка по 1 кг - много е хубава.

# 483
  • Мнения: 236
Аз миналата година правих козунак, За първи път в живота си месих😂 по рецепта, която ми се стори лесна-описани продукти и толкова 😂 не беше написано месене, втасване и други тънкости и че  поне 5-6часа време. И в движение се учих и четах. Темата за козунаците в сайта е много полезна, много отзивчиви и полезни ми  бяха и дамите, посред нощта.
 И да не е спам от къде може да се купи свинска мас?
Свинска мас купувам най-вече от магазини за месо. Има и в някой млечни магазини,които са по-скоро комбинирани и за други неща. И не се отказвай от домашните козунаци,тази година с повече опит ще ти е по-лесно. Успех Blush

# 484
  • Мнения: 1 471
Със сигурност ще правя козунаци 😀,но няма да е в 23ч.
Рецептата, която мисля да правя, има свинска мас, но никога не съм купувала.
А има ли някъде и продават ли се еднократни /да се пече директно с тях/ форми за козунак?

# 485
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Тези алуминиевите ли.. Много ги мразя, има вкус на метал храната, сложи си хартия за печене във формата, преди козунака и всичко ще е тип топ Simple Smile

# 486
  • Мнения: 1 471
Разделени и обвити с хартия, изпекох 2 козунака в обикновена по-висока тава и формата за кекс. Идеята ми е да не трупам няколки форми за козунак, а ако има еднократни 😀но ще си ползвам тавите

# 487
  • Варна
  • Мнения: 10 787

А има ли някъде и продават ли се еднократни /да се пече директно с тях/ форми за козунак?

В Май бест има няколко размера даже и не са скъпи.

# 488
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Може да ги опечете и в кръгла, кексова форма.

# 489
  • Мнения: 10 675
И в кръгла форма похапваме козунака, и в елипсоиден вид не го връщаме, ако е домашен ! Значи от където замирише на домашен козунак, там има потенциално пишещ в bg-mamma ! Mr. Green
Агнешко има на клохозния пазар. Аз търся сушени сливи, но в пакет на килограм. Бях купил от някъде 8 лева пакета, а насипно за 100 грама ( без костилки ) искат левче, така че търся на по-голяма разфасовка.

# 490
  • Мнения: 311
И аз търся да си купя еднократни тавички за кекс- имам само кръгла. Това "Май бест" не го знам къде е, някъде другъде има ли ги. Търсих в Кауфланд- бяха свършили

# 491
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Май бест има на няколко места в града. На Чаталджа, на ул Железкова, във Владиславово.
Попитайте гугъл и ще видите къде има още магазини от веригата.

# 492
  • Мнения: 1 471
Имам 2 форми за кекс-малка и голяма. Ползвах ги и тях миналата година. Но ми се искаше да са 4 еднакви и да ги подаря на мама, кака и свекито. Като не можем да се съберем, поне да ги занеса и се почерпим 😀 виртуално празнуваме
Но коментара за вкуса с тези еднократни тавички, ме отказва.
Намерих свинска мас. Благодаря! 🍞

# 493
  • Варна
  • Мнения: 10 787
На мен не ми миришат тези тавички. А и винаги може да ги ползваш с хартия за печене примерно.

# 494
  • Мнения: 1 656
Къде мога да намеря детски джапанки освен спорт депо и спидо?

Общи условия

Активация на акаунт