На пазар във Варна - тема 56

  • 25 462
  • 732
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 233
Galinals, дали може да се замени маста с масло и 60 гр прясна мая колко е суха?
Разбира се,че може да се замени маста с масло,но тука идеята е,че така всичко става по пръхко. Като вкус по никакъв начин не се усеща маста в последствие. Заслужава си да се пробва. А за маята аз също ползвам сухата на д-р Йоткер. Преценявам какво количество козунаци ще правя(примерно половин доза) и слагам по едно пакетче за половин килограм.

# 466
  • Варна
  • Мнения: 14 527
В някои от рецептите за козунак има твърде много захар. Няма да бухне достатъчно и да се оформят конци. Дозата за 1 кг брашно е максимум от 240гр. (20 гр. се добавят в маята) За по- добра спойка, разтворете захарта в топло мляко.После се поръсва още, при намазването с яйце. Друг деликатен момент е печенето. Пече се на 170г- са, около 45-55 минути. При стандартни к-ци, с тегло до 700 гр. във форма.Теглото определя времетраенето на печене. Първите 25 м- ти не се отваря фурната. Слага се на по- ниско ниво.

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 11:43 от Viviana91

# 467
  • Мнения: 233
Да, наистина не трябва да се прекалява със захарта ,но в моята рецепта е мааалко повече и пак бухва много. И аз много държа да е на конци ,и за това винаги усуквам всяка част по отделно,но мисля,че много помага и това постепенно  прибавяне на мазнината по време на месене.                                                                    Между другото да кажа,че брашното за козунаци е намалено в Кауфланд на 99 ст.

# 468
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Аз ходих в Булмаг и в Пепко на Осми приморски. Тъкмо се прибрах. Пепкото е много зареден, но нямах време да обиколя всичко, взех само бельо за дребната. В Булмаг имаше не повече от пет човека и на входа охраната изчакваше един да излезе и чак тогава пускаше следващия. Даваше и найлонови ръкавици, за който желае.

# 469
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 746

Излиза ми все " Добруджанска зимница" , някой взимал ли е от тях ?

И аз купувам от Никито. Носи ми ги пред входа. Пресни и домашни. Препоръчвам ти го, ако все още има налични.

# 470
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Добре е зареден, според мен .
Работят до 19.30.

Аз искам да попитам как са КПП посока Бургас .  Трябва да стигна до Несебър, а досега не съм излизала откакто е въведено това положение.
Налага ми  се тази седмица да го направя и се притеснявам  дали се чака много, дали има вероятно да не ме пуснат ?
И колко декларации да си приготвя ?


На Харамията е КПП-та на пътя за Обзор

# 471
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Здрвейте, знаете ли дали магазина за втора употреба Бултекс (май така се казваше) във Владиславово работи?

Не работи!

# 472
  • Мнения: 8 749
Добре е зареден, според мен .
Работят до 19.30.

Аз искам да попитам как са КПП посока Бургас .  Трябва да стигна до Несебър, а досега не съм излизала откакто е въведено това положение.
Налага ми  се тази седмица да го направя и се притеснявам  дали се чака много, дали има вероятно да не ме пуснат ?
И колко декларации да си приготвя ?


На Харамията е КПП-та на пътя за Обзор
Т.е е само едно  по пътя, така ли ?

# 473
  • Варна
  • Мнения: 1 195
Момичета, за невежите като мен, моля споделете вашите успешни рецепти за козунак или кифлички. Може в скрит текст, за да не отместваме генерално темата. Благодаря! 🍀
Здравейте момичета/дами/! Преди две години се пробвах да меся и аз козунак. Преди това бях пробвала един път, но не се получи. Ползвах темата от бг. мама за козунаците и трябва да ви кажа, че там са много любезни момичетата, особено Морена - авторката на темата. Само ще сложа в скрит текст моите тазгодишни козунаци и ще пусна линк към темата. Ако имате време пробвайте и вие. Домашните козунаци нямат нищо общо с купените. Освен това преди малко сметнах че за около 3 - 3,50 лв. направих двата козунака, които тежаха опечени над 2 кг. Сега в събота пак ще пека козунаци и се надявам да станат още по добри.
линк към темата : https://www.bg-mamma.com/?topic=1202689.new#new
и едно клипче за лесно козуначено руло :
Скрит текст:
а ето и моите козунаци от събота:
Скрит текст:





                                                                     
Някой днес минавал ли е край Кауфланд до стадиона? Дали има много хора?

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 14:19 от Nell999

# 474
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Благодаря за насоките!
Днес беше седмичният ден за пазар на майка ми. Беше възмутена колко много хора е имало в Кауфланд, до стадиона, вкл. семейства с по две деца съвместно на пазар. В Лидл е било много спокойно и по правилата.

# 475
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Да ми препоръчате препарат и разбира се място за закупуването му, с който да си изчистя петна по дивана и по столовете ?

# 476
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Дали има някъде работещ часовникар?

# 477
  • Мнения: 1 365
Улицата е Хан Кубрат. Като тръгнеш по нея от кметство Младост в посока мол Варна, още първата пресечка вляво е една малка задънена уличка. Буквално е 20 метра. Като стигнеш дъното й и погледнеш надясно ще видиш пекарната, то там друго няма Simple Smile
Сетих се, знам я. Там правят най-сполучливите банички с масло за мен, но много бързо свършват.

# 478
  • Мнения: 8 749
Дали има някъде работещ часовникар?
До Военноморския Клуб видях , на гърба на театър Българан.

# 479
  • Варна
  • Мнения: 4 903
За агнешко някой пита.
Не припарвам до такова месо и съответно вкъщи не се купува и готви.
Мъжете щом поискат им вземам готово сготвено на "11 meats"
Идея от мен, за други сродни души.

Blue Tourques , аз съща теста и доста неща не готвя, но се справих с козунака. Важното за мен беше да няма това 200 пъти биене и още 100 премесване и за това се спрях на тази рецепта.
Като се и разтърсиш за малко тънкости като усукванета, маята.. няма как да не ти се получи, щом на мен ми се получи.

Общи условия

Активация на акаунт