Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 258 728
  • 5 315
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 36 636
Ето тука пише, че няма да се променя цената на тока. Тия са жълт сайт, но обикновено преписват дословно от други, по-надеждни.

https://petel.bg/TSenata-na-toka-ostava-nepromenena-ot-1-april__357559

# 406
  • Мнения: 485
При нас е 54.9 цента за литър.
В коя провинция?

# 407
# 408
  • Мнения: 3 611
Щото хората Нямат, повтарям нямат пари. Как се спестяват тия 15%...? По- лесно е по схемата и после поетапно си  идват вноските и си плащаш.
И потъваш.....ли потъваш.

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Щото хората Нямат, повтарям нямат пари. Как се спестяват тия 15%...? По- лесно е по схемата и после поетапно си  идват вноските и си плащаш.
И потъваш.....ли потъваш.
дали...?

Полар..кой вятър ви отвя в Албърта? Simple Smile

# 410
  • Мнения: X
При нас е 54.9 цента за литър.
Ние сме до вас. Цената е от 67.9 до 69.9 цента.

# 411
  • sofia
  • Мнения: 419
Разводнихте темата.Темата е за кризата която идва.Представете си корона вируса като U образна графика.Или сега спира за малко ,пускат ни и септември пак.Тогава каква ще е паниката" А".А дали работните места ще се възстановят до септември та да ги загубим пак.

# 412
  • София
  • Мнения: 17 785
Щото хората Нямат, повтарям нямат пари. Как се спестяват тия 15%...?
Ми като нямат пари, как ще си плащат вноските? Или като нямат пари, защо си купуват апартаменти? Който няма пари, да мисли как да си покрие другите нужди.
Спестяват се като имаш дисциплината да ги събереш месец по месец (така както ще плащаш вноски) вместо да правиш номера.

# 413
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Е, да де, но ако трябва да плащаш наем, вместо да плащаш вноски по ипотека, няма как да отделиш И наема, И една вноска. Аз в момента плащам наем, спестявам за първоначална вноска, но нещата вървят много бавно. Докато, ако ми отпуснат заем, ще плащам вноските съвсем спокойно, както сега си плащам наема.

# 414
  • Мнения: 485
Е, да де, но ако трябва да плащаш наем, вместо да плащаш вноски по ипотека, няма как да отделиш И наема, И една вноска. Аз в момента плащам наем, спестявам за първоначална вноска, но нещата вървят много бавно. Докато, ако ми отпуснат заем, ще плащам вноските съвсем спокойно, както сега си плащам наема.
Точно така е. Който си плаща наема и сметките редовно, той си плаща редовно и вноските по ипотеката. Затова има и нещо наречено кредит история.
Някои хора просто не мислят, че не става само с дисциплина. Хората имат и деца и много други разходи освен ипотеки. На тези днешни скъпи времена не се спестява, колкото и да имаш дисциплина.

# 415
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
На всичкото отгоре, вноската по една евентуална ипотека ще ми е с поне 100 евро по- ниска от наема, който плащам сега.

# 416
  • София
  • Мнения: 17 785
По принцип да, но тази стратегия мисля че по- скоро можем да я отнесем към 2008, не към сегашната криза. Това води до свръхзадлъжняване.

От къде ви дойде изразът "НА днешни времена". Вече го виждам за стотен път във форума. Само в тоя форум. Казва се В.

# 417
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
На тези днешни скъпи времена не се спестява, колкото и да имаш дисциплина.
Ако приходите са ти колкото разходите- не се спестява. Ако приходите са повече от разходите се спестява. И няма значение от скъпи или не времена, зависи единственно от приходи и разходи

# 418
  • София
  • Мнения: 17 785
А ако приходите ти са нулеви и разходите си вървят, но имаш заделени 10-15% самоучастие, за какво ги даваш- храна или вноска или за храна и теглиш кредит с врътката с оценката на имота. Joy
Толкова по въпроса за имотната криза и изгодните цени. Simple Smile

# 419
  • Мнения: X
На всичкото отгоре, вноската по една евентуална ипотека ще ми е с поне 100 евро по- ниска от наема, който плащам сега.
Когато си собственик има много още данъци по имота,застраховки,  такси и задължения.
Не е като да си под наем и да се изнесе само с багажа си към следващият апартамент.

Общи условия

Активация на акаунт