Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 258 731
  • 5 315
  •   1
Отговори
# 420
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
На всичкото отгоре, вноската по една евентуална ипотека ще ми е с поне 100 евро по- ниска от наема, който плащам сега.
Когато си собственик има много още данъци по имота,застраховки,  такси и задължения.
Не е като да си под наем и да се изнесе само с багажа си към следващият апартамент.

Чудесно знам какви данъци и такси има още за плащане, ако си собственик. В моя случай ги знам с точност до цента. Сумарно на година ще са ми колкото още два наема. Нищо страшно. Не падам от небето и знам какво е да си собственик на имот, Контесо.

# 421
  • Мнения: X
Собствеността в чужбина е все още ново понятие за вас. Само споменавам факти.

# 422
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Мхм, добре, че си ти да ни казваш какво е да си собственик в чужбина. С интерес чета.

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Ясно е, че в чужбина масово се живее под наем. У нас манталитета е друг, та...

Нека се съсредоточим в темата Simple Smile

# 424
  • Мнения: 485
На тези днешни скъпи времена не се спестява, колкото и да имаш дисциплина.
Ако приходите са ти колкото разходите- не се спестява. Ако приходите са повече от разходите се спестява. И няма значение от скъпи или не времена, зависи единственно от приходи и разходи
Да, така е. Просто цените са изпреварили няколко пъти доходите през последните 10-15 години.
Някъде през 2015 година, когато живеех в Канада (2008-2016), моя приятелка ми сподели, че заплатите не са мръднали почти през последните 10 години. Тя ми каза, че през 2001 години е взимала около $ 25/час като социален работник в Child and Family Service и сега заплатите не бяха по-различни и че цените на имотите от тогава са скочили около 300%.
А сега е още по-зле, защото имотите от 2016 до сега се удвоиха и утроиха. Заплатите са същите. Така че затова казвам, че В тези скъпи времена е ужасно трудно да се спести за първоначална вноска. Не е като преди.

# 425
  • Мнения: X
Същите впечатления имаме и ние оттук.

 Все кризи през 5 години. Аман.

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 21:30 от Анонимен

# 426
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не мисля, че приятелката ти ти е казала цялата истина. В държавния сектор вземат най-високи заплати. И те и ние в частния сектор имаме лична оценка (PA) всяка година и съответно увеличение.

В България данъците на имотите са повече от 100 пъти по-ниски отколкото в Канада. Нашият данък от две години насам се понижава.

Ако си под наем, можеш да си позволиш да спестяваш също толкова, колкото ще ти е разликата между наема и ипотека на 100% и повече. Т.е. тия 15% можеш да си ги спестиш и няма да им плащаш лихва.

Yummy Mommy, виж цените в gasbuddy.com току що проверих 48.9 е най-ниската в момента при нас

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 21:27 от Polar bear

# 427
  • Мнения: X
Не знам за вас Полар, но тук всичко скочи много повече в последните 12 месеца. А заплатите са замразени в някои сектори (като учителите, които затова стачкуват).

Данъците на къщата примерно се вдигнаха почти 3 пъти за посдледните 4 години. От 2900 на година от 2015 когато купихме къщата до сега ,станаха на близо 8К примерно.

Отделно, че тук плащаме много повече данъци и мм го облагат с 60% данъци на заплатата.

Сега с тези помощи със самоналожената карантина мога само да си представя колко ще ни вдигнат данъците за да наваксат лиспите в бюджета.

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Момичета в Канада..с риск да ме сметнете за любопитна Simple Smile да питам...с какво ви привлече тая далечна страна?

# 429
  • Мнения: X
Момичета в Канада..с риск да ме сметнете за любопитна Simple Smile да питам...с какво ви привлече тая далечна страна?
В нашия случай мечтаеме да живеем в Америка от деца и вамата с мм. И с бизнес възможностите си.

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Момичета в Канада..с риск да ме сметнете за любопитна Simple Smile да питам...с какво ви привлече тая далечна страна?
В нашия случай мечтаеме да живеем в Америка от деца и вамата с мм. И с бизнес възможностите си.
е, да ама нали заминаването за там не става ей така Simple Smile Апликейшъни, високо образование...?

# 431
  • Мнения: X
..е, да ама нали заминаването за там не става ей така Simple Smile Апликейшъни, високо образование...?
Да, така е.
Какво по-точно те интересува?

# 432
  • Мнения: 3 003
Преди 20г. при мен нямаше много голям избор. Късмет за зелена карта за щатите, който нямах или точкова система за Канада и Австралия. През следващите години се появиха повече възможности и за по-близки държави, но човек не може да е вечен емигрант и е добре да се поспре някъде за да успее да постигне нещо по-значимо.

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
..е, да ама нали заминаването за там не става ей така Simple Smile Апликейшъни, високо образование...?
Да, така е.
Какво по-точно те интересува?
ок съм...радвам ви се Simple Smile
И ние навремето мнооого искахме, но не можехме да изпълним всички критерии.

# 434
  • Мнения: X
Ако е това, което искате, дерзайте.

Но е факт, че много от новите имигранти, дошли в близките 5 години масово не са доволни и мислят за връщане към Европа.

Общи условия

Активация на акаунт