Обилна менструация дете

  • 5 422
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
По най бързият начин идете на лекар, ако трябва е спешна помощ! Детето ви в момента има кръвоизлив, не е просто " обилна менструация" . Знам какво говоря, минах по същия път с едната  дъщеря когато беше на 12г. Изтървахме положението, успокоявай се,че  хормоните се наместват и пр. глупости. В резултат на протакането и  дъщеря ми сега е с хронична желязо дефицитна анемия. Вземете мерки незабавно.Не е нормално да сменяте превръзки на час! Не пийте витамин С и не чакайте да мине от само себе си. Ако има два последователни обилни цикъла, желязото пада много бързо.
Позволявам си да ви давам такива категорични съвети, защото съм минала през същия проблем и още лекуваме последствията.
+ 1 и ние сме със същият проблем, ходихме, в детска геникология Майчин дом, куп лекарства, противозачатачни и нищо, година след това пак същото. Отново желязото със стойност 1,8 хемоглобин 85, хормони в норма. А цикъл по 63 дни😭

# 31
  • Мнения: 2 333
Проверете дали детето няма инсулинова резистентност и оттам - поликистозни яйчници.  При нас се оказа това и лекуваме паралелно.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 953
Проверете и за по-високи нива на Андрогените, ... защото те се конвертират в естогени, а от тях, МЛ става по-дебела и от там, по-обилна и продължителна М.
Проверете и хормоните на ЩЖ, защото те също влияят на много хормони, които рефлектират, накрая, отново върху естрогените ... а ако е с по-високи нива на Пролактина  (това се отразява) - и на Прогестерона ( ако има О., защото то може да има М., но на тази възраст, може все още да няма О.) - Прогестерона почти спира (грубо казано) нарастването на МЛ.

Общи условия

Активация на акаунт