Мъж в живота vs/equal to баща ми..

  • 3 414
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 122
Сигурна съм, че няма да намеря мъж, равен на баща ми. А го търсих дълго време. Боготворя баща си, той е най-добрият човек, който познавам и също така ми е и много добър приятел. Говорим си за всичко, винаги ми е помагал, когато съм била в беда. Мога да разчитам на него 1000000%.

# 16
  • Мнения: 3 122
Забравих да добавя, че и при мен дори да не одобрява решенията ми, ме подкрепя. Това показва че вярва в мен и ми предоставя неограничена свобода. Затова така съм и отраснала благодарение на него - да зачитам чуждата и моята свобода. Затова мъжете ме уважават.

# 17
  • Мнения: 794
Колкото до промяната,може да се случи и при баща ти.


Вероятно е, но това почти съм го игнорирала като възможност...


Свъщност може би, не е чак толко важно кой точно е човека, на който можеш да разчиташ - баща или съпруг. Съществуването му е значимото. 

# 18
  • София
  • Мнения: 1 352
Той е човека на който мога да се опра във всеки един момент, който ще подкрепи решението ми, дори и да не му допада... той и никой друг няма да ме обича така безрезервно... Именно той бе до мен в най-тежкия момент в живота ми (здравословн проблем)...

Някои биха казали, че това е професия "родител", а други от Вас може да ме насочат към Фройд или някои трудове свързани с Едиповия комплекс...

А може би някои ще вметнат, че може би не съм намерила подходящия мъж, но пък от друга страна дори и веднъж омъжена не съм застрахована от нищо, всеки се променя от живота и това е нормален процес, няма нищо константно...
Абсолютно! Това е човека /единствения/ на когото мога безрезервно да разчитам - на 200%. Жив и здрав да ми е, още дълги години да ме подкрепя и да ми вярва.  bouquet  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 10 758
Аз пък не мога да се похваля със същото за баща ми.

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 10:52 от magi99

# 20
  • Мнения: 4 621
..... единствения мъж на който 100% и винаги мога да разчитам е баща ми. Той е човека на който мога да се опра във всеки един момент, който ще подкрепи решението ми, дори и да не му допада... той и никой друг няма да ме обича така безрезервно...

Е, какво мислите?

Напълно съм съгласна Peace

# 21
  • Мнения: 2 274
   Ако трябва да разчитам на някой мъж за подкрепа, то това няма да е баща ми! Нанесъл ми е толкова физически и психически травми за това, че не отговарям на неговите представи, че незнам ако се случи нещо дали мога /а и не искам/ да разчитам на него!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не мога да разчитам на баща ми - наложи ми се рано да порасна. Да, съпругът ми човека на когото разчитам, но не може да замести "бащиното" - при мен там е празно.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Баща ми ме обича,но не вярвам да ме подкрепя винаги във всичко безрезервно. Обаче винаги мога да разчитам на съвет от него. И ако не ме подкрепи, да ми обясни защо го прави /т.е. не го/.

 Peace Ние сме два остри камъка, но мислим и чувстваме еднакво.

# 24
  • Мнения: 328
С баща ми винаги сме били много близки.Винаги и за всичко мога да разчитам на него.Подкрепял ме е и ми е помагал във всяко мое начинание(морално).Родителите ми са единствените,които ще ме обичат 100% и ще застанат зад мен при всяка ситуация.

Обичам ви,мамо и татко!  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Мисля, че става въпрос за 2 съвсем различни видове любов и няма място за сравнение... Някои от качествата на бащите, които искаме да притежава благоверния, може да ни се сторят не на място когато е намесена страст и пр. чувства от "втория вид". Обикновено от единия търсим едно, а от другия друго. Wink
Иначе уж било научно  доказано, че мъжете се женят за копия на майките си, а жените - за такива на бащите си. При мен, обаче, тая максима не важи! Laughing

# 26
  • Мнения: 5 475
И аз имам чудесен баща. Мога да разговарям с него по всякаква тема и въпрос, който ме вълнува. Разбира се че изпадаме в противоречия, но в спора се ражда истината. Изобщо имам чудесни родители.

И аз така!  Heart Eyes   bouquet

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Бях на 20 години, когато загубих Баща си (с главно Б). Бях много неузряла в този момент, за това какво губя. Доста по-късно разбрах какво наистина съм загубила в негово лице.
Сега след 11 години, след натрупания опит и придобитите знания и познания от живота, разбирам какво точно е искал да ми каже с всички съвети, които ми е давал.
Благодарна съм, че съпругът ми е един достоен заместник на баща ми.
Пожелавам ти най-искрено да намериш половинката си, но тази истинската, която ще те кара да се чувстваш толкова спокойна, колкото и баща ти.
Бъди щастлива, че имаш такъв родител, достоен да го обичаш по този начин.

# 28
  • Мнения: 217
Всички жени сме в някаква степен подвластни на комплекса на Електра... подобно на Едип-ът, дето дреме в повечето мъже. Лошо няма, стига да не пречи на нормалния живот

# 29
  • Мнения: 2 784
Благодарна съм, че съпругът ми не прилича на баща ми, защото дълго време ме беше страх да не би да взема някой подобен на него. Слава Богу, съвсем различни са. Мир на праха на баща ми, ама не беше стока. Naughty Confused

Общи условия

Активация на акаунт