промяната на телесния Аз-образ

  • 1 692
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
  Няма по-сладко коремче от бременното  Heart Eyes Косите заблестяват, бюста се уголемява...бременните мами са разКошутия Simple Smile Както и да хапват, колкото и килограми да качат са сладки като понички с пудра! А свалянето на килограми май идва с прохождането на бебчо.
Хич да не ти пука за килата, важното е, че носиш най-прекрасното съкровище и ще му бъдеш МАМА Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 476
Аз май единствена тук ще се изкажа с напълно противоположно мнение. Ужасно се чувствах, особено последните 3-4 месеца. Като цяло тази трансформация на тялото ми не ми беше приятна. Много ми тежеше и не я приемах като прекрасна промяна или пък красив период. Не ме разбирайте погрешно, с желание забременях и обожавам сина си, бих родила още десет  деца, само че тая бременност... цели девет месеца...

# 17
  • Мнения: 8 505
С килограмите нямах проблем,въпреки че не съм внимавала какво ям (ген Wink ).Коремът ми пречеше единствено,когато ми се приискаше да легна по корем,а също и доста редуцираше възможните пози при секс.За друго не ми е пречил,водех си го навсякъде,качвахме стъпала заедно (заради развален асансьор),бягахме след автобуси (а шофьорите им ме мислеха за луда Simple Smile ),катерехме планини...Изобщо-много се разбирахме Mr. Green

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз пък много си харесвам коремчето и много му се радвам. Пък за свалянето - с труд и упоритост всичко се постига, пък и време има цял живот

# 19
  • Мнения: 4 621
Аз си се харесвах. Бях напълняла най-вече на корем и без да звучи нескромно изглеждах си добре Mr. Green и най-важното чувствах се добре  Heart Eyes

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Бременността не ми тежеше, почти до края. Не съм спряла на едно място и намирах за напълно естествено окръгленията в коремната област. Качих горе-долу 15 кг и доста свалих до 1-2 месеца след раждането, без диета. Но наистина бременната жена не трябва да прекалява с яденето - бебето си взема каквото му е необходимо. А сега летния сезон е чудесен за здравословно хранене и естесвени витамини. Наслаждавах се на бременността, на глезенето от страна на околните и на мисълта за бебето.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Чувствах се доста странно, сякаш са ме "напъхали" в съвсем друго тяло... Беше ми и трудно придвижването, ставането, навеждането /към края/! Но бях безкрайно горда, чувствах се благословена! Wink
Формата отпреди раждането си възвърнах почти веднага, е, има още какво да се желае, но бих се "жертвала" пак в името на тази магия, да даря живот отново - това усещане не може да се замени с нищо на този свят... Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 168
Аз не напълнях много, но се чувствах ужасна в последните месеци особено на бременността - тежка, тромава, а имах и болки и едвам ходех. Като си помисля май въобще не се чувствах добре, хормоните и те си казаха думата и плачех за щяло и нещяло и единственото, което ме радваше естествено беше, че усещам бебка и я чакам да дойде. Бих родила утре пак, но не ми се мисли в момента за втора бременност.

# 23
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Аз определено съм от тези които се чувстват чудесно, като се погледна в огледалото ми става едно мило, пък да си кажа честно и скромно  Joy доста съм се разхубавила!!
Мисля че трябва да се наслаждаваш на всеки един момент!!!!

# 24
  • Мнения: 2 274
Първата бременност изобщо не ми пукаше дали ще напълнея или не! Аз съм ужасно слаба и до 6м. все едно не бях бременна! Не съм се ограничавала с яденето! После коремът ми изведнъж порасна и бях много горда и щастлива - страшно си го харесвах! Мъжът ми ме намираше за много секси с коремче и голееееми гърди, но тумбата малко ни ограничаваше с позите по време на секс  Mr. Green! Качих 14 кг - 15кг., но като излязох от болницата след раждането бях само с +1 кг. от преди бременността!
   Сега историята е друга! Едва в 6м. съм, а вече съм +8 кг.! Всички ми казват че изглеждам много добре и че раста само на корем, но като се погледна в огледалото и видя всичкия целулит по краката и дупето и  Sick! Но това е резултат от това, че за 7г. откак родих съм спортувала само 2 месеца, а преди бях редовна и имах много стегнато тяло! Честно казано избягвам да се гледам без дрехи и не се замислям много над въпроса как ще изглеждам като родя! С трима мъже вкъщи изобщо няма да е трудно свалянето на килограми  Joy!

# 25
  • Мнения: 1 008
И аз съм на мнение, че бременните са красиви! Изчакай още малко да ти се оформи коремчето и ще видиш, че тези мисли изобщо няма да те занимават, а ще се разхождаш гордо с коремчето напред-назад и ще ти е голям кеф! Има нещо очарователно в бременните жени, дори очите им блестят по- особено...

# 26
  • Мнения: 216
Радвай се на коремчето си, защото е Божи дар  newsm10!
Килограмите са най-малкото, за което трябва да се притесняваш. Гледай бебчето да е добре, а после ще мислиш за фигурата си  newsm39.

# 27
  • Мнения: 1 986
  Аз се чувствам много добре бременна Wink и дори не ми се иска скоро да свършва това състояние WinkНе ми е ставало лошо,не ми се гадеше,засега съм с малко килограми,но освен това и аз забелязвам у себе си някакво особено излъчване Grinning,а може би и самата радост,че ще си имам бебе,ми се отразява така-гордо си пъча коремчето GrinningУспех,и лека бременност  bouquet

# 28
  • Мнения: 84
Много е интересно да прочета толкова различни преживявания във връзка с промяната на тялото.

Явно има фактори, някои от които са в нашия контрол, като движението и правилната диета и други, които не зависят от нас, като генетичната предразположност. Аз също се опитвам да се храня здравослвно, доколкото го позволява съвременният леко сресиращ начин на живот в града. За радост до този момент нямам повишен апетит нито специален апетит към определени храни, което поне в народните суеверия върви ръка за ръка с бременността. Решила съм да се снабдя и с кантар, който ще ми позволи да си следя теглото, което би ме успокоило, че ситуацията е  под контрол.
Имам и голямо желание за по-голяма физическа активност, но според гинеколожката даже и плуването не се препоръчва, предполагам най-вече заради въможните гъбични и бактериални инфекции. Итересно ми е това, което някои от вас споделят, че  бремеността им е позволила дори планински походи и тичане, при мен нещата не стоят така, защото при физическо натоварване се появяваха разни проблеми в първите месеци.
Във всеки случай наистина е интересно че бременността протича страшно индивидуално при всяка жена.

# 29
  • Мнения: 84
Хей, и още нещо забравих.
В тази връзка някой може ли да препоръча наистина хубава програма за гимнастика за бременни в София. Аз съм чувала че има такава във Фитнес Младост, но не знам дали е добра.
Мерси предварително!!!

Общи условия

Активация на акаунт