Гримиране - идеи и техники. Тема №77

  • 41 465
  • 762
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 589
Здравейте
Взех си сенки, които се оказаха изключително твърди. Не мога да взема от тях, нито с апликатор, нито с четка. Някой знае ли как мога да ги оправя?

# 196
  • Мнения: 1 789
Здравейте
Взех си сенки, които се оказаха изключително твърди. Не мога да взема от тях, нито с апликатор, нито с четка. Някой знае ли как мога да ги оправя?
Нямам личен опит с подобна ситуация, но съм чела че може да се отстрани най-горният слой с търкане със салфетка/груба четка, тип от тези за сухо четкане.

# 197
  • русе
  • Мнения: 643
Момиче много хубави гримове показвате и сте прекрасни, много ви се радвам.
Как успявате да се снимате и да се видят така добре цветове ?

# 198
  • Мнения: 31 167
Страшно красиво момиче!

# 199
  • Мнения: 236
Amisuy, много си красива, гримът също!
Бубе, имах един печен руж на Буржоа, изкарвах цвят от него, като го разтърквах с намачкана салфетка преди ползване, както вече са те посъветвали. Опитай. Какви са сенките? Дано не са и непигментирани.

# 200
  • София
  • Мнения: 589
Amisuy, много си красива, гримът също!
Бубе, имах един печен руж на Буржоа, изкарвах цвят от него, като го разтърквах с намачкана салфетка преди ползване, както вече са те посъветвали. Опитай. Какви са сенките? Дано не са и непигментирани.
.
Поизчоплих ги отгоре и трудно, но ще мога да ги ползвам. Чела съм за натрошени сенки, че ги оправят с дестилирана вода. Дали да не пробвам да капна в тези? 🙄🙄🙄🙄

# 201
  • Мнения: 39 309
Поизчоплих ги отгоре и трудно, но ще мога да ги ползвам. Чела съм за натрошени сенки, че ги оправят с дестилирана вода. Дали да не пробвам да капна в тези? 🙄🙄🙄🙄
Успешно съм поправяла начупени сенки и руж със спирт/първак ракия. Правя кашичка и пълня в отделението. После със салфетка вниматело притискам и почиствам. Оставям отворени, за да изветрее алкохола и са готови.

# 202
  • Мнения: 7 564
Със спирт, не с вода се оправят счупени сенки. Не вярвам да помогне особено, това са печени сенки, явно формулата им е лоша и слабо пигментирана. На коя марка са? Ако са евтини, бих си взела нови, вместо да троша нерви с тези.

# 203
  • София
  • Мнения: 9 468
Здравейте
Взех си сенки, които се оказаха изключително твърди. Не мога да взема от тях, нито с апликатор, нито с четка. Някой знае ли как мога да ги оправя?
Купуваш нови. Но качествени. Simple Smile
На Mac сенките също  са твърди, и на пръв поглед изглеждат, че няма да пусне нищо, но в действителност пигмента се взема контролирано с четката и винаги резултата е добър. Wink
При Инглот сенките, матовите особено всички са такива на пръв поглед твърди и спечени, но там техниката е с добавяне. Вземаш цвят и наслагваш с повтаряния върху него.

Иначе при спечени продукти препоръчвам техниката с тиксото. Залепваш тиксо върху спечената сянка и дърпаш. така горният слой равномерно се отделя и можеш да ползваш долният не спечен слой.
Аз съм имал такъв опит с руж на Шанел, от четката се беше затлачил и спекъл и го оправих с тиксото. Wink

Експериментът от днес
Скрит текст:
Продължавай с експериментите!
Като от корица на списание си! Прекрасна! Simple Smile

# 204
  • Мнения: 1 424
Mypi, продължавай с опитите, ще ти се получи Simple Smile Много си красива! Според мен пробвай да ги нанасяш една идея малко по-нагоре цветовете, защото сега ми се струва, че от веждата до сенките стои като празно пространство. Или може би цветът, който нанасяш под веждата е много надолу поставен и затова изглежда така.
Amisuy, прекрасна си! Гримът ти е впечатляващ!
Бубе,на мен ми се е случвало с руж на МАС. Изтъргах горния слой със суха и стара четка за зъби и всичко беше супер. Обаче ако проблемът е в некачествени сенки, нищо няма да помогне.

# 205
  • София
  • Мнения: 965
Момичета, дайте идеи за палитра, може и да не е мн голяма, която да има хубави кафяви, но студени нюанси. Ако може и да се поръча онлайн ще е прекрасно Simple Smile

# 206
  • Мнения: 7 564
В какъв ценови диапазон?
На първо четене се сещам за Nightingale на Pretty vulgar или малките палитрички на Smashbox. Има ги в Дъглас.

# 207
  • Мнения: X
И аз това щях да питам.
И моята любов- Сълтри на Анастасия.

# 208
  • Мнения: 225
Спиралата виждам че е на ЕЛ, и мен лично не ме впечатлява с нищо.... Преди време пробвах мостра.... В черния списък е вече

Ново доказателство, че всеки продукт е различен за всеки. Спиралата ЕЛ ми е най-любимата, която съм ползвала до сега. Не ми слепва миглите, почерня ги достатъчно, прави ги по дълги и дава малко обем - перфектно за мен, защото миглите ми са гъсти, но къси и руси. Сега покрай коледните комплекти имам...

# 209
  • Мнения: 7 564
Сълтри и за мен е топ. Но за жалост не може да си я поръча онлайн в България.

Общи условия

Активация на акаунт