Гримиране - идеи и техники. Тема №77

  • 41 472
  • 762
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 102
Ох, тази Андреа Heart Eyes Тя се гримира с една от новите палитри на Фенти и молив на Том Форд, за него не съм сигурна. Имаше грима качен в Instagram

# 226
  • Мнения: 31 172
Течните сенки на Шанел от пролетната колекция, правят такъв ефект. Прасковеното обаче било лимитка и се е свършило в Прити шоп. Аз го купих като ги пуснаха и сега мисля да купя и светлите. Те са си редовни.

# 227
  • Мнения: 7 565
Базила, тя показва на стори, че използва една от малките палитри на Риана с много блестящ брокатен цвят и червен молив на Марк Джейкъбс. Ако не ти се дават грешни пари, може да пробваш с гел молив на Есенс, преди имаше и червени са очи, ако не - и за устни ще стане и блестяща металическа розово-златна сянка.

# 228
  • Мнения: 19 848
Точно ровя сега из стори-то ѝ, благодаря ви!
Пропуснала съм го точно с този грим.

Мерси, Ниа, взаимно е. И аз много те харесвам, слънчево момиче! Худа-та ми изглежда доста добре и подобна.

Ще разгледам всичко, което сте препоръчали и ще поръчам!
 
Есмералда, благодаря сладурка и за бюджетното предложение. Страхотна идея, може би е по-добре да пробвам първо как е, че да не се окаже, че съм като бита или уморена завинаги с подобно розовко (тези нюанси са тънки и не винаги стоят на живо добре, а и аз съм светла с розов подтон на кожата).

# 229
  • Мнения: 3 413
Защо ми се разпръскват/разпрашават всички сенки като ги нанасям? От четката ли е? Дайте идея за апликатор/четка, която да не праши.
Моите четки са на РТ 🤔

# 230
  • Мнения: 88
Имаш предвид разпрашване, когато загребваш от самата палитра, или когато вече нанасяш върху клепача?

# 231
  • Мнения: 3 413
Имаш предвид разпрашване, когато загребваш от самата палитра, или когато вече нанасяш върху клепача?
Като нанасям Sad

# 232
  • Мнения: 88
Хм, тогава бих казала, че опира най-вече до качеството и пигментацията на самите сенки + дали използваш база/праймър.

Ако сенките ти са качествени и пигментирани, пробвай да ги нанасяш върху клепачи, покрити с коректор (ако клепачите ти са по-сухи) или праймър (ако са по-мазни и сенките се насъбират в сгъвката). Така полепват по повърхността и шансът да се разпрашат е по-малък.

Друго нещо, за което се сещам, е формата на четката. Ако нанасяш сенките с бленд четка, е по-вероятно да се разпрашат (или да изчезнат дори), ако искаш наситен цвят, използвай плоска четка или от тези (не мога да им обясня формата):



Косъмчетата им са някак по-сбити и захващат повече продукт по себе си.

# 233
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Да, плоска, подобна на тази, например:

И ИЗТРЪСКВАЙ излишния продукт от четката преди да почнеш да нанасяш!

Като заговорихме за четки да спомена с много добра дума една друга, която напоследък ползвам за 80% от грима по очите, много е странна - хем двустранна, а оп принцип аз такива не обичам), хем е несиметрична едната и глава и това се оказа най-невероятно удобната четка, която съм имала някога  - и за основа, и за сенките, и за хайлайтера и за крийза и за блендване и връхчето за да покрия със сенки молива.

A с другата глава се бъфва, говоря за 3-тата четка от този сет. Изобщо вадя една стиска от 15-20 четки и ползвам нея и една за веждите. Ще се опитам да намеря по-читава снимка, а вие ако попаднете на подобна форма не я подминавайте!
 
A това е "обикновената" четка Aucoin THE BASE / SHADOW BRUSH, несиметричността и си личи по-добре.

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 17:00 от Agent Provocateur

# 234
  • Мнения: 7 565
Защо ми се разпръскват/разпрашават всички сенки като ги нанасям? От четката ли е? Дайте идея за апликатор/четка, която да не праши.
Моите четки са на РТ 🤔
Обикновено е от формулата на продукта и от начина ти на загребване и нанасяне. Напоследък сенките се правят доста прашливи, но пък силно пигментирани. Пробвай за взимаш съвсем по малко и да нанасяш поетапно, както и да изтупваш четката по веднъж след всяко взимане на цвят.

# 235
  • Мнения: 225
Защо ми се разпръскват/разпрашават всички сенки като ги нанасям? От четката ли е? Дайте идея за апликатор/четка, която да не праши.
Моите четки са на РТ 🤔

Покажи кои са сенките или всички ти правят този проблем? Според мен е от базата за сенки. Тази на лореал ми прави тякива мизерии...

# 236
  • Мнения: 3 413
Защо ми се разпръскват/разпрашават всички сенки като ги нанасям? От четката ли е? Дайте идея за апликатор/четка, която да не праши.
Моите четки са на РТ 🤔

Покажи кои са сенките или всички ти правят този проблем? Според мен е от базата за сенки. Тази на лореал ми прави тякива мизерии...
На мейкъп Революшън са ми сенките.

# 237
  • русе
  • Мнения: 643
Благодаря за показаните четки, мойте са няколко на Импала и на Лумекс, но ми бодцкат пък иначе са меки. Андреа и аз я харесвам и си я гледам.
От днес опит, сигурно вече ви досаждам, така че последно и после ще трия и няма да ви занимавам с мойте несгоди 😀

И ето при затворено око как седи

# 238
  • Мнения: 88
mypi1975, супер изглежда, браво! Heart Eyes

# 239
  • русе
  • Мнения: 643
mypi1975, супер изглежда, браво! Heart Eyes

Благодаря, но всъщност когато слагам сенките така ли трябва да ги разнасям към веждата почти или трябва по малко да ги качвам на горе.

Общи условия

Активация на акаунт