СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 15

  • 23 459
  • 750
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 682
Бисе, заповядай. На сайта на училището все още са старите паралелки Wink

https://planpriem.mon.bg/home/info?cid=64&rio=15&sch_id=1500131&tab=3

# 121
  • Мнения: 47 993
Нямам никакво настроение да гледам Simple Smile
Докато не мине матурата...

# 122
  • Мнения: 21 455
Една малка справка по РУО в снимков вариант към днешна дата.

За " сините" области има качени проекти за ДПП на сайта на РУО, за " червените" - няма. За Търговище ДПП вече е утвърден със заповед на началника на РУО.

# 123
  • Мнения: 46
А прочетохте ли предложенията на Диян Стаматов във фейса:

Съюзът на работодателите в системата на народната просвета в България ще направи следните ПРЕДЛОЖЕНИЯ пред ръководството на МОН:
1. Да бъдат отменени САМО за тази учебна година НВО за 4 и 10 клас;
2. При провеждането на НВО в 7 клас да се изготвят въпроси и задачи САМО от учебния материал изучаван през първи учебен срок.

 Дано не го приемат...

# 124
  • Мнения: 21 455
Аз си го чета в орГинал, дет' се вика. Simple Smile
Ето собственото му проучване. Така де, на СРСНПБ.
Няма как да стане с материал само от първи срок. Все пак моделът беше публикуван отдавна и е ясно, че ще има материал и от предходни класове. Да не говорим, че не е конкретизирано за кой точно първи срок става дума. (Знам, че се формализирам. Ясно ми е какво е искал да каже авторът).
Друг отговор са дали 11 от 410 участници. Техните варианти се виждат в таблицата.

# 125
  • Мнения: 6 926
А може ли и ние да си пуснем едно проучване? Аман от "облекчения"!

# 126
  • Мнения: 6 587
Благодаря, Руми!

# 127
  • София
  • Мнения: 3 459
А може ли и ние да си пуснем едно проучване? Аман от "облекчения"!
Тия облекчения вече ми звучат в друг,  малко нецензурен контекст.... Добре че стана  време подходящо да си сипе човек! Наздраве!

# 128
  • Мнения: 8 230
Обективно погледнато би било справедливо за НВО да влиза материал до началото на март, започването на ДО. В някои училища то върви добре, някъде не върви изобщо. Отделно дори и в тези училища, които се организираха бързо, не всички деца успяват да се включат пълноценно дори и да имат желание. България не е само София. Мисля, че има доста семейства, на които в момента им е трудно дори и чисто технически. Вкъщи има компютър и лаптопа на набора. За последния много пъти съм си скубала косите и съм се ядосвала, че сме му го купили. Е, сега в тази ситуация е незаменим. Обаче ако компютърът беше само един? Как щяха да учат двамата ефективно по едно и също време? А в момент на криза, никой не се втурва да купува лаптопи и компютри, след като няма никаква яснота кога ще получи отново регулярен доход. Имам две приятелки учителки с по двама ученици. Честно не знам как се оправят с техниката. Необходими са им по три компютъра. Много от децата, които познавам, сега учат през телефони, защото не достигат компютрите в дома им за всички.

# 129
  • София
  • Мнения: 7 191
Познато семейство са с три деца в училищна възраст. Плюс двама работещи от дома родители. И понеже обичайно никой не разполага с 5 лаптопа или ПС-та у дома, децата могат да учат само през телефоните.
Та разбирам защо се предлага окастрен материал за НВО.
Апропо, много неща няма да ни харесат като следствие на цялата текуща ситуация...

# 130
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Ситуацията е доста неясна, държавният главен здравен инспектор каза, че това положение се очаква да продължи още около два - два месеца и половина. А това на практика е най-компетентния човек в държавата по пандемии и вирусология. Аз наистина не мисля, че така може да се издържи още два месеца, моето дете вече втори ден е с главоболие от компютъра. Ученето си е доста сериозно, без разходки и срещи със себеподобни...чатят до късните часове и са едни малки бойци.  Признавам ви само на вас, че натоварването на седмокласниците в момента не бих могла да го издържа, а аз се имам за мъжко момиче😉. Прекрасни деца са, а какво уникално чувство за хумор имат, много искам да се направи най- доброто възможно за тях!

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 12:29 от googlish

# 131
  • София
  • Мнения: 8 933
Не виждам нищо лошо в предложението на Д. Стаматов. При нас ДО не върви въобще. А миналата година цял втори срок децата нямаха постоянни учители по БЕЛ и математика, защото и двете бяха в болница.

# 132
  • Мнения: 6 926
Не зная тогава какво трябва да е справедливото решение. Защото ако ще е само от първи срок, то тогава другите да спрат да взимат материал и да дъвчат още 4 месеца всичко до Немили-Недраги и разлагане на многочлени.
А мон нали осигури и видеоуроци по бнт?
Или пък наистина за тази година да вземат да направят всяко училище да си има свой вход.
Ако трябва да сме честни и без ДО образованието в различните училища е на различно ниво. Сега децата, в училищата, които не преподават имат повече време и биха могли да наблягат само на математика и бел и да са си доста напред.

# 133
  • София
  • Мнения: 7 191
Мене ме гложди въпросът как ще се отрази тази изолация на когнитивните способности на децата.
Мисля споменавала съм тук за безобразно и ненужно силната си памет, заради която помня какви ли не излишни неща. Е, миналата седмица влязох в една дрогерия, обичайната ми боя за коса я нямаше. Но аз изобщо и по никакъв начин не успях да се сетя как се казва. Просто пълен блокаж. И след 10 минути не успях да се сетя. Търсих я по производител в Гугъл, за да ѝ видя наименованието.
И честно казано се притесних, защото никога не ми се е случвало подобно нещо.

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 19:28 от Red

# 134
  • София
  • Мнения: 1 570
Аз от вчера се мъчех да се сетя за думата галета. Но не го свързвам с хоумофиса. По-скоро с годинките Joy

Общи условия

Активация на акаунт