Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 9

  • 67 050
  • 745
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 38 476
Какво слагате на кафето? Кокосово масло ли беше?

# 391
  • Мнения: 11 545
Аз слагам краве масло. Много ми е вкусно.

# 392
  • Мнения: 774
Ето моето последно гладуване. От тогава влязох в лутеалната ми фаза и през това време не гладувам, за да ми се случат нещата с прогестерона и да не се мъча излишно.
Съветвам тези, които го правят с цел отслабване, да се съобразяват с хормоните си.

Скрит текст:

Dez - аз лично пия една доза електролити всеки ден от поста, кафе и чай. Това е моят воден пост. На третият ден чувствам прилив на позитивно настроение заради т.н. хормон на растежа.

# 393
  • София
  • Мнения: 1 274
Teriyaki, дай малко повече информация, моля! Как точно да съобразим хормоните?

# 394
  • София
  • Мнения: 38 476
Ха, сега погледнах. Аз би трябвало да съм в цикъл вече. А не ми се яде всичко като звяр? Странно.

# 395
  • Мнения: 6 993
Аз тия там 38 часа ми се паднаха с първи ден на цикъл и направо се чудя как оцелях, друг път много ми се вие свят, ако гладувам по време на цикъл, сега си ги изкарах съвсем без проблем. Може би и защото съм си вкъщи и не ходя насам-натам.

# 396
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз навъртях и 4.7 км по задачки /преди да ям/.

# 397
  • Мнения: 365
Здравейте момичета!
И честита нова година!
Бъдете здрави и щастливи!

Аз от няколко месеца правя 5:2 на Майкъл Мозли, но някак си като хапна и после едвам "устисквам".
Всекидневно фастване също не е моето, та от около седмица открих 36 часовото гладуване и това е, което ми е лесно и приятно. Днес ми е третият път - правя ги понеделник, сряда и петък. За съжаление останалите дни прекалявам, та от вчера изчиствам и това.
От статиите в първия пост ми стана ясно, че според "eat stop eat", методът който съм избрала с понеделник, сряда и петък не е много добър поради краткото време между тях.
Има ли някой чел книгата, имащ информация или справящ се с английския, който да сподели защо трябва времето между постовете да е повече от 24 часа?

Също някои от вас продължават поста с яйца с масло. Има ли и други продукти, които да включа към тях, защото няма да се нахраня само с това? Авокадо например?

Благодаря и успешен ден!

# 398
  • София
  • Мнения: 38 476
Защо само яйца и масло? Мисля, че повечето спазват НВХ, което включва много повече неща.
Аз направих 17 часа и нещо, че поспах.

Последна редакция: пт, 08 яну 2021, 14:54 от Rockstar

# 399
  • Мнения: 11 545
Аз когато фаствам с яйца и масло добавям бри или пармезан.

# 400
  • Мнения: 2 275
Аз когато фаствам с яйца и масло добавям бри или пармезан.
Мда. И това се нарича яйчен фаст. Едно момиче (УАСП липсваш ми) споделяше, че в Швеция правят и фаст с нещо като огромно (200 г) телешко кюфте. Всичко това прилича по-скоро на монодиета.
С думата "фаст" се наричат няколко и различни неща. Понятието "интервално гладуване" ми се струва по-точно.
И аз пробвах (неуспешно) вчера един моно-фаст и установих, че не му е време.
За сега ще се задоволя с ВМНВХ и 20/4 без вечеря.

# 401
  • Мнения: 1 937
Ето моето последно гладуване. От тогава влязох в лутеалната ми фаза и през това време не гладувам, за да ми се случат нещата с прогестерона и да не се мъча излишно.
Съветвам тези, които го правят с цел отслабване, да се съобразяват с хормоните си.

Скрит текст:

Dez - аз лично пия една доза електролити всеки ден от поста, кафе и чай. Това е моят воден пост. На третият ден чувствам прилив на позитивно настроение заради т.н. хормон на растежа.
Би ли обяснила малко повече относно прогестерона?

# 402
  • Мнения: 365
Защо само яйца и масло? Мисля, че повечето спазват НВХ, което включва много повече неща.
Аз направих 17 часа и нещо, че поспах.
Защото някои от момичетата в страниците назад казват, че продължават точно с яйца и масло

# 403
  • Мнения: 7 737
eat stop eat е точно ядене през ден
привлича ме идеята, но не съм го правила
36 часови правя понеделник и петък

# 404
  • Мнения: 365
eat stop eat е точно ядене през ден
привлича ме идеята, но не съм го правила
36 часови правя понеделник и петък
Благодаря!
А там по 24 или повече часове е?

Общи условия

Активация на акаунт