Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 9

  • 67 063
  • 745
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 10 011
Eat Stop Eat препоръчва по-скоро 24 часов фаст за масовата публика (Глава Eat Stop Eat- Why Not Longer Fasts?). Човекът твърди, че е безопасно за всички, докато при по-дългите фастове се включват различни механизми за компенсация. Традиционен disclaimer, да не вземе да го осъди някой. Satisfied

Има разни подвеждащи неточности в книгата му, които ми извадиха очите- спомена постите в православната църква като оказващи ефект върху полезността на Средиземноморската диета, а православния пост е въглехидрат в несвяст, сори. Боб с хляб не е пост. Пост е нула храна. (Евангелие от Матея, 4:4).
И други неточности имаше, но не помня. Ползва фактите гъвкаво, както му изнася. Stuck Out Tongue

Скоро ще се отчета с първия си пост над 40 часа. Не знам как стана, апетитът ми се изпари. Дано не съм болна.
В 8:00 ще са 36 часа, но не съм гладна, и не виждам смисъл насилствено да приключа. От компенсаторните механизми не ме е страх, а и едва ли ще ми се случи отново в този живот. Laughing
Ще обядвам, предполагам. Печено пиле. После ще тренирам.

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 08:35 от Dez

# 406
  • Мнения: 365
Много благодаря за изчерпателната информация!
Аз преди малко приключих 36 часа.
Имаш ли представа какви са тези механизми?

# 407
  • Мнения: 275
Привет,

Нова съм в темата 🤗 . От декември практикуван 18/6 фаст. Радвам се, че открих темата. Отивам да чета от началото.

# 408
  • Мнения: X
Цоп и аз при вас Simple Smile
Аз приключвам трети 24-часов фаст за тази седмица. Нямах представа, че ще имат толкова добър ефект! Преди винаги съм правела по 36 часа минимум, но ми е много депресарско да знам, че ще трябва да си легна гладна, и съответно или се отказвам, или после преяждам зверски. А така като знам, че днес все пак ще ям и успявам да устискам Smiley

Надявам се да посмъкна някое и друго кило.

# 409
  • Мнения: 1 427
Хайде и аз тук. Поставих си за цел тази година да сваля някое друго килце, да започна да се храня ниско въглехидратно- високо мазнинно, че обикновенно приемам повечко въглехидрати. Свалих си приложение, което видях по- назад в темата и днес започнах с фаст. Вечерях снощи около 21 часа, и днес хапнах около 14 часа. След малко ще си направя омлет и това ще е. Но имам проблем с пиенето на вода, не ми се получава, днес не съм изпила и 0.5л... някак не ми е вкусна. Обикновенно пия газирана вода или други газирани напитки... Ако водата е газирана мога с литри да пия, ама такава обикновена си е мъка.

# 410
  • София
  • Мнения: 38 489
Ами пий газирана, няма проблем.

# 411
  • Мнения: 4 582
Ами пий газирана, няма проблем.
Газирана вода обаче, не други газирани/подсладени/оцветени напитки.

# 412
  • Мнения: 275
Темата е изключително полезна. Благодаря! Започнах днес в 15:00. Ще пробвам поне 20 часа. Някой има ли опит със по-продължително гладуване и силови тренировки?

# 413
  • Мнения: 7 737
миии..... като не ям нямам сили за спорт
като ям - тежат ми килограмите
като хамстер в колелото съм - и да ям и, да не ям все не е добре...

отвъд лиготията - фаст, глад и тн само в дни без спорт и без физически труд в зимни условия (аз общак, как казва шефа Laughing )

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 06:41 от Herzen

# 414
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз при 16-17 часа фаст си имам сили за сутрешна разходка, бягане, а предполагам и тренировка.

# 415
  • Мнения: X
И на мен водата сега през зимата не ми върви. Аз се наливам с билков чай.

# 416
  • Мнения: 6 993
Два фаста миналата седмица, един 36 часа, един 24 часа, -1.5 кг.
Тая седмица приложението ми дава 4 по 24 часа Grinning Все някак ще ги направя. Надявам се да изчистя още малко килограми и да се върна до предпразничното, за да си броя пак до крайната цел.

# 417
  • Мнения: 275
Да се отчета. Направих 20 часа и половина. Дадох си 4 часов прозорец, с две хранения. Чувствах се чудесно, можех и още, но ме хвана страх, защото следобеда изкарах 3 часа силови тренировки, за които имах енергията 😊

# 418
  • Мнения: 10 011
Да се отчета. Направих 20 часа и половина. Дадох си 4 часов прозорец, с две хранения. Чувствах се чудесно, можех и още, но ме хвана страх, защото следобеда изкарах 3 часа силови тренировки, за които имах енергията 😊
З часа силови! Колко мускулни групи, сетове и повторения, ако не е тайна?

# 419
  • Мнения: 1 427
И аз да се отчета, завърших 23 часов фаст в 19 часа, хапнах веднъж, пих чаша вино и започвам пак.

Общи условия

Активация на акаунт