Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 9

  • 66 962
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 10 008
Няма да сложат зелена точка на месо никога. "Състейнъбилити" е на мода, да не казвам агресивна пропаганда, но май това ще е по-точното определение.
Производството на месо е анатема, защото "съсипва планетата". Дреме им за здравето на хората. Откачалките с лозунгите промиват мозъците на децата ни, веганизмът в последно време е с политически уклон по-скоро, отколкото диетичен.

От скоро и забелязах, че доста мъже "вегетарианци" по този начин маскират  патологична стиснатост.
В гореспоменатите групи изключвам спортисти, там мотивацията е съвсем друга. За класически мързел говоря, с голяма уста, и пълни с празнословия. Може и с характеропатии да са. Stuck Out Tongue

# 646
  • Мнения: 2 275
Важното е , че 'ляба за бургерите е А зелено

Не се дебелее от хляб, в който нищо полезно не е останало, а от месото в бургера.
И аз имам същото впечатление като Dez

# 647
  • Мнения: 2 559
Бял дунапренен хлЕб в зелено А ??!! Хляб не ям от години и изобщо не ги следя тези класификации. Поразена съм!

# 648
  • Мнения: 275
Как да не я обичаш тази Франция 🤣. От две години съм там, заглеждала съм го този мутри скоро,  но и аз си купувам каквото си знам. На маркетите съм голям фен, там няма такова нещо.

# 649
  • Мнения: 2 275
pepa57, не е само хляба. Много ми е забавно сега в магазините.
Няма nutriscore на пресни меса, сирена и зеленчуци и за това не сте обърнали внимание. Повече го има на готови, пакетирани и замразени храни. Не съм обърнала внимание дали го има това чудо навсякъде и по-специално в Picard.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 13:38 от tania6

# 650
  • Мнения: 2 559
А знам ги тез класификации, но никога не обръщам внимание. Нямам нужда някой да ми каже това добро ли е или не. И, да, само пакетите имат класация. Що ли...Joy

# 651
  • Мнения: 2 275
А знам ги тез класификации, но никога не обръщам внимание. Нямам нужда някой да ми каже това добро ли е или не. И, да, само пакетите имат класация. Що ли...Joy
Защото 90% от храната в средни и големи магазини е пакетирана , а в малките 95%.
Само ЧАСТ от плодовете и зеленчуците не са пакетирани. Малко магазини имат щандове за месо, риба и сирене,  а и покрай санитарната криза ги затвориха на много места (и в моя магазин).
От друга страна да се лепят етикети на всяка ябълка/домат....не е изгодно, а за меса и сирене вече (дори тук , в темата) е известно, че са много мазни и калорични и следователно вредни.
Идеята ми беше да се внимава в храната и критериите по които се препоръчва едно или друго. А тези критерии са различни за всички. Добрите за мен , за някои са лоши, а за други немислими/абсурдни.
Аз нЕма да ям риба,колкото и полезна да е. Нито банани (ненавиждам ги).

# 652
  • Мнения: 5 987
Как се справяте с констипацията при интервалното хранене? Откакто започнах имам проблеми явно с метаболизма и ходенето до тоалетна е мираж... Четох статии, че или си появява констипация, или пък диария. А аз пия много вода и чайове. Сигурно дневно 3 литра ми се събират. Уж правя детокс, а то какво стана - задържам токсини в организма с дни. Sad

# 653
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 253
Да не си влязла в кетоза? Аз имах такъв проблем с диетата на Узунов и взех пробиотик за чревната флора мисля.

# 654
  • Мнения: 5 987
Не знам дали съм в кетоза. Преди няколко дни ядох ориз, не е като да бягам от въглехидратите. А как се излиза от кетоза, защото не искам да правя кетодиета?

Другото притеснително, което забелязвам е по-видим целулит. Това не знам признак, че се разкарва ли е, или отслабването ще направят целулита по-видим...

# 655
  • Мнения: 656
Здравейте отново момичета влизам да се “дооплача”,наистина не знам какво става с мен,всеки ден качвам кг,а сега дори ходя мн повече на ден,тоест имам мн повече движение от преди,храня си се пак както до сега,като сега от време на време включвам по малко и неща,които преди не си позволявах,за да разбутам малко метаболизма,отчаях се вече,чувствам се подута....иначе по дрехите съм ок както преди ми седят.
Оплаках ви се,ако имате още идеи,казвайте.Simple Smile

# 656
  • Мнения: 5 987
По колко килограма качваш на седмица? Сигурно ли е, че не е задържана вода? Ходиш ли редовно до WC?
Иначе може нещо кръвната захар да дава отражение или хормоните. Ако много рязко качваш без причина, добре е да се допиташ до ендокринолог да види кръвната захар, щитовидната жлеза.

# 657
  • Мнения: 656
По колко килограма качваш на седмица? Сигурно ли е, че не е задържана вода? Ходиш ли редовно до WC?
Иначе може нещо кръвната захар да дава отражение или хормоните. Ако много рязко качваш без причина, добре е да се допиташ до ендокринолог да види кръвната захар, щитовидната жлеза.
Като гледам по 1кг-1.5кг на седмица качвам,с WC винаги съм имала проблем,рядко ходя,чувствам се издута.
И пак казвам до сега повече от година всяка събота ми беше яко мръсен ден и се зареждах добре за седмицата и даже отслабвах така,сега от може би месец нещо се бъгнах и не знам на какво се дължи.

# 658
  • Мнения: X
Здравейте!
Аз се храня в интервал 12:00-18:30. Но откакто пия орални контрацептиви се чувствам подута в корема. Не се харесвам хич така... Имате ли някакви идеи какво да правя?

# 659
  • Мнения: 416
Здравейте, благодаря за интересния и споделен опит. След дълго лутане и отчаяние започнах 16:8. За изминалите 4 години родих два пъти, от 62 кг (173см) стигах до 85кг, но после плавно свалях до 64. Все още кърмя, напоследък се тъпчех доста и качих до 68. Започвам процеса на отбиване, малчо вече става на 1г. и мама може да погладува. Simple Smile Трети ден спазвам режима, днес направих 18 часа фаст и го считам за огромен успех. Чувството на лекота и факта, че не се лишавам от нещо след това, е супер. Засега съм -0.7кг. Надявам се на добри резултати, целта ми е 60кг. Стремя се последното ядене да бъде до 18ч и да имам две хапвания. Бих опитала и дълъг фаст, когато напредна и не изпитвам голямо затруднение. Успех на всички! Благодарна съм, че ви открих.

Общи условия

Активация на акаунт