Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 9

  • 67 145
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 048
Здравейте,
И аз имам едни 10-15 кг за сваляне. По принцип следя да се храня нисковъглехидратно, но съм на приливи и отливи -т.е има дни , в които се отпускам.Решила съм да прибавя и фаста в борбата. Аз не закусвам  , т.е си фаствам 16/8 от години и пак си " трупнах" едни 10кг. Ако премахна обяда и оставя вечеря, дали ще има ефект или да редувам с 16/8. Иначе тренирам с корем-мечта на Руми от 7 седмици и не съм свалила и едно кило. Нещо започвам да се демотивирам. Вярно съм над 40г , но чак пък толкова заспал метаболизъм - явно бъркам някъде.

# 661
  • Мнения: 1 409
Здравейте,
И аз имам едни 10-15 кг за сваляне. По принцип следя да се храня нисковъглехидратно, но съм на приливи и отливи -т.е има дни , в които се отпускам.Решила съм да прибавя и фаста в борбата. Аз не закусвам  , т.е си фаствам 16/8 от години и пак си " трупнах" едни 10кг. Ако премахна обяда и оставя вечеря, дали ще има ефект или да редувам с 16/8. Иначе тренирам с корем-мечта на Руми от 7 седмици и не съм свалила и едно кило. Нещо започвам да се демотивирам. Вярно съм над 40г , но чак пък толкова заспал метаболизъм - явно бъркам някъде.

Здравей, ако в прозореца за хранене приемаш повече калории от колкото изгаряш, няма как да отслабваш и с едно ядене на ден. По-скоро си преразгледай храненето първо, а после фастинг схемите. Може и тук да опишеш няколко последователни дни какво си яла и в какви количества, за да е по-пълна информацията.

# 662
  • Мнения: 76
Аз
Здравейте,
И аз имам едни 10-15 кг за сваляне. По принцип следя да се храня нисковъглехидратно, но съм на приливи и отливи -т.е има дни , в които се отпускам.Решила съм да прибавя и фаста в борбата. Аз не закусвам  , т.е си фаствам 16/8 от години и пак си " трупнах" едни 10кг. Ако премахна обяда и оставя вечеря, дали ще има ефект или да редувам с 16/8. Иначе тренирам с корем-мечта на Руми от 7 седмици и не съм свалила и едно кило. Нещо започвам да се демотивирам. Вярно съм над 40г , но чак пък толкова заспал метаболизъм - явно бъркам някъде.

Здравей, ако в прозореца за хранене приемаш повече калории от колкото изгаряш, няма как да отслабваш и с едно ядене на ден. По-скоро си преразгледай храненето първо, а после фастинг схемите. Може и тук да опишеш няколко последователни дни какво си яла и в какви количества, за да е по-пълна информацията.
Аз съм на 38 и така започнах на 14.01 и първият месец свалих 5 кила и сега съм в застой ..
в момента постепенно премахвам некачествените мазнини в 8 часовия прозорец, преразглеждам менюто, включих хром и прим оил ( но аз съм рискова заради прекаран гестационен диабет
Преразглеждам и захарите

Последна редакция: пн, 08 мар 2021, 15:21 от RGaneva

# 663
  • в реалния свят
  • Мнения: 145
Здравейте! Следя темата, но не съм споделяла мнение до сега. От почти 4 месеца  съм на режим 8/16 и редувам с режим 4/20 ,днес смъкнах юбилейния 20-килограм.Не съм на кето диета, а се опитвам да се храня разнообразно, здравословно и нисковъглехидратно. Тези 20+кг. натрупах за 3 години и ми беше доста тегаво да усещам как си съсипвам здравето и самочувствието. Остават ми още малко, но до лятото ще се справя. Първите десет килограма бързо се стопиха, а сега борбата е за всеки килограм. На 51 години съм и лесно се трупат килца на тази възраст. Дисциплина и воля за добри резултати са необходими. Само спорта ми липсва в режима, но имам начална фаза на коксартроза и някак си ограничавам движението. Но и това ще корегирам. Убедена съм, че съм си издокарала здравословния проблем от натрупано наднормено тегло. Постът го пиша за стимул на всички, които имат нужда от мотивация. Слънчев ден, момичета😊

# 664
  • Мнения: 5 998
20 килограма за 4 месеца е сериозно постижение. Наистина при режим организмът сваля бързо излишните и новонатрупани килограми. 

# 665
  • в реалния свят
  • Мнения: 145
20 килограма за 4 месеца е сериозно постижение. Наистина при режим организмът сваля бързо излишните и новонатрупани килограми. 

Точен часови режим, подбиране на храна според полезност и вкус и количеството на порциите. От това отслабвам и при обратния вариант на неспазване на описаното натрупах много килограми постепенно.

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 14 486
Браво! А какво и колко ядеш горе-долу?

# 667
  • в реалния свят
  • Мнения: 145
Браво! А какво и колко ядеш горе-долу?
За закуска (9-10ч):
-кисело мляко 3,6-5% с различни комбинации от - чия, ленено семе, кокосови стърготини, канела, замразени плодове-ягоди, малини, горски -около 250гр.
- плодове(рядко)
-Овесена каша със сирене или овесена палачинка с айран - също по-рядко
-Тахан с малко мед и какао(много рядко)
Основно за закуска варианти с кисело мляко.
За обяд
- зеленчукова супа подправена с две лъжици кисело мляко , яйца, месо -по-рядко, че не обичам много. Нещо наготвено за семейството, което е по-калорично и въглехидратно( мусака, чушки с кайма и ориз)-също много рядко, но пък внимавам в грамажа на ястието( до200гр) разни запеканки с месо и зеленчуци и задължително различни салати.
Вечеря( до 17-18ч) извара, различни сирена, месо(всичко от изброените до 100-120) плюс салата. До 350 гр макс. е общата порция. Протеинов немски хляб, само като ми се прияде нещо хлебно, никакво сладко и изобщо съм изключила всякакви храни от магазин с изключение на млечни, меса и зеленчуци. Порциите не пропускам да ги тегля на домакинско кантарче. Вода до 2.5 л. Между 22-23ч.  доста голям глад усещам, но заспивам с мисълта, че на закуска ще хапна нещо вкусно. И си заспивам щастлива😃На следващата сутрин изобщо не усещам глад.
Никаква храна не съм си забранила, но доста храни са ми в режим ограничителен към сегашния период. Сладко не ме влече. Доволна съм, че си преодолях проблема с хляба и тестените храни, защото от него дебелея.

# 668
  • Мнения: 2 582

 И си заспивам щастлива😃На следващата сутрин изобщо не усещам глад.
[/quote]

Все едно за мен говориш. Години наред си лягах гладна, нямах търпение да свърши нощта, че да закусвам. И закусвах обилно със съблазнителни неща Sweat Smile Разликата е, че сутрин бях много гладна. Но свърши този период отдавна. Вече не съм гладна, в никой момент от деня. Ям, защото трябва. Ако и пропусках хранене, още по-добре, но не го правя. Не качвам от нищо, а от нищо не се лишавам. Но количествата са много малки.

# 669
  • в реалния свят
  • Мнения: 145
pepa57 , при мен номера от нищо да не се лишавам и да не качвам килограми никак не минава. През годините съм поддържала прилично тегло задължително с някакви ограничения в храната. Ама като ми писне от това, наплясквам доста килца. 😃После пак надолу с ограничения. Щастливка си, че си хапваш по малко от всичко и не ти се лепи. 😊

# 670
  • Мнения: 2 582
Това исках да кажа, че озаптих лакомията с много дисциплина, никакви отстъпки (в смисъл, да се успокоя като отслабна и да почна по старому). Ядях и бях вечно гладна, години. Но инат, не си върнах старите навици.

# 671
  • Мнения: 2 275
Аз к'во разправям ?
Достатъчно е 90-95% коректно хранене и 10-5% храна-напитка удоволствие.
Някои дори успяват с 80-20%, но си трябва време, навици и т.н. Не става веднага. В друга тема казаха, че се храня "интуитивно". Да, но как се стига до това?
Всеки го открива за себе си И независимо от начина на хранене.

# 672
  • Мнения: 10 012
Това исках да кажа, че озаптих лакомията с много дисциплина, никакви отстъпки (в смисъл, да се успокоя като отслабна и да почна по старому). Ядях и бях вечно гладна, години. Но инат, не си върнах старите навици.

Пепа, шапка ти свалям за дисциплината и откровеността! Flowers Hibiscus
Повечето се правят, че случайно са се подхлъзнали до идеалната форма. Истината е, че без желязна дисциплина нищо не се случва.
И вечер е важно да не се прекалява. Тогава стават подхлъзванията. Ще се науча да заспивам гладна.

Имам за сваляне 2кг макс, да не вземе някой да метне камък предсрочно и профилактично. Satisfied
"Интуитивно" хранене ми е отвратителен термин. Ела да видиш как интуитивно сгъвам трюфели (шоколадови, какви други! Nerd )

# 673
  • Мнения: 2 275
Аааа, така ме нарекоха, че се храня "интуитивно ". За мен да ям само като съм гладна и до засищане не е интуитивно, а налично чувство глад-ситост. Докато тялото си "припомни " тези чувства си трябва работа. Никой не ме пита как съм заспивала гладна. Иначе през деня не търпя глад, за ядене не съм инат (за други неща, да) и съм телец (стомаха е най-важен)
Dez, става заспиването гладна, но при условие да не си от тези, които нощем тършуват в хладилника, а ти не си (доколко те познавам ).
Аз съм от мързеливите и обичащи да спят. Не знам как ставаше  да заспя гладна, но не можех и да си представя да стана да ям и никога не съм го и правила. След това се свиква.

Последна редакция: пн, 15 мар 2021, 21:43 от tania6

# 674
  • Мнения: 10 012
Всъщност, ако не съм гладна, не ям. Така се научих преди 20 години от книгите за йога, да не си копая гроба с лъжица.
Има дни където съм с повишен апетит (тренировка крака)- ям повече, наблягам на протеин. Но не е интуитивно, а отработено. Научих се кои храни как ми влияят. И не ме е страх от въглехидрати (не торти).
Но е вярно, че нещата се наместват. Може би това е "интуитивно", но знам ли и аз.

Общи условия

Активация на акаунт