Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Просто не ми се ходи излишно до спешен, защото последният път такива неща ми наприказваха, че не спрях да плача и чета 2 дни... Надявам се Да няма болка повече. Аз в понеделник ще ходя да си пускам стерилна урина и може да мина пак през кабинета на АГ. Тя ще и писне от мене на жената, ама кво да правя...
ФБИД и аз го усещам това “напрежение” и твърдост преди да отида до тоалетна и след това ми олеква малко...И също се чувствам разхлабена от магнезия, който приемам, макар и да ходя по веднъж на ден.
Аз пия освен магнерот и алеракт.
Май просто влязох в тоя омагьосан кръг. Наплаших се и го мисля постоянно и затова ви питам вие усещате ли контракции и как ги приемате, защото аз май се съсредоточавам в тях повече от колкото трябва.

# 736
  • Мнения: 1 104
Аз чак сега сядам да прочета темата и мернах само отгоре-отгоре някои мнения.

Снежи, стискам палци. Според мен и повече от 34гс ще изкараш. След като се следиш и имаш назначено лечение, ще се случат нещата.

Лимонче, аз имам втвърдявания без болки основно вечер, когато съм много наядена и сякаш няма место за бебо и за всичката тази храна. Допълнително някъде бях чела ( но не помня тук ли или другаде), че движенията на червата могат да предизвикат контракции. Не знам как точно ти е режимът на хранене, но пробвай да ядеш до 19:00 максимум и то леки неща на малки порции, за да не се натоварва стомаха.

Момичета, как се разбира, че задържаш вода?
При мен белтъка в кръвта падна доста рязко при последните изследвания от 64 на 60 и знам, че един от признаците е задържане на вода и качване на тегло.
За теглото не знам какво да кажа, защото една сутрин съм 64кг. на другата 62кг., а на третата 65кг. 😕
Явно зависи от това какво и колко съм хапвала предната вечер.

# 737
  • Мнения: 1 380
Просто не ми се ходи излишно до спешен, защото последният път такива неща ми наприказваха, че не спрях да плача и чета 2 дни... Надявам се Да няма болка повече. Аз в понеделник ще ходя да си пускам стерилна урина и може да мина пак през кабинета на АГ. Тя ще и писне от мене на жената, ама кво да правя...
ФБИД и аз го усещам това “напрежение” и твърдост преди да отида до тоалетна и след това ми олеква малко...И също се чувствам разхлабена от магнезия, който приемам, макар и да ходя по веднъж на ден.
Аз пия освен магнерот и алеракт.
Май просто влязох в тоя омагьосан кръг. Наплаших се и го мисля постоянно и затова ви питам вие усещате ли контракции и как ги приемате, защото аз май се съсредоточавам в тях повече от колкото трябва.

Ами на мен не ми действа магнезият,алеркакт ми беше слаб,уж най-добре е Диаспорал и Биолектра,то аз и да не се вторачвам,то като е постоянно.Ами ще отида още в понеделник,ще си преместя часа и това е.Дано си стои шийката на тази дължина,ако пък има проблем да ходя в болница,всички лекари,които питам казват,че ако се роди сега бебето ще е недоносено,но не е опасно,от понеделник съм в 32 седмица,дано все пак изчака до деветия. Пожелавам на всички това. Simple Smile

# 738
  • Мнения: 921
Мале сега виждам че сме на 50 страница. След малко ще се хвана да направя нова

# 739
  • Мнения: 1 131
Дано не досаждам, ама знам че в този момент подкрепата е важна.

Лимонче, опитай се да се разсееш малко  с каквото ти носи удоволствие. Какво точно пиеш?
Аз също имам контракции ако се стискам и трябва моментално да отида до тоалетната. Също съм разхлабена от магнезия като теб- може да е 1 път на ден, ама дава отражение.

Момичета, аз снощи имах момент на паника и рев. Изведнъж ме натисна много напрежение, тази цялата ситуация, изолация, непрекъснатия стрес, ремонтът уж свърши, аз не мога да му се порадвам.  Абе с една дума поревах си.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 14:51 от Peoney

# 740
  • Мнения: 155
Сънчи-Пънчи, да са ти живи и здрави девойките, вярвам, че ще се преборят и скоро ще св гушкате и обичате вкъщи!

Sneji, стискам палци да избутате и след 34та!

Аз снощи изпаднах в паника, защото бебчо мърда само като го побутна и то с едни лениви движения. Не знам колко пъти се събудих да го милвам и да чакам и той да ми отговори... Като се роди сигурно ще ставам през 10 мин. да проверявам дали диша🤣 И с тия прегледи веднъж месечно, които сега са и под въпрос 😠 много се ядосвам...
Но днес сякаш бебето шава повече и мисля следващата седмица да звъня на акушерката и да ида вече...

# 741
  • Мнения: 127
Привет, момичета,
Да се включа и аз 🙂.
Сънчи-Пънчи, честити бебки 🥰. Да са ти много здрави и гушкави, вярваме, че всичко ще е наред.
Аз в четвъртък бях на ЖК, моята бебка в 30 г.с 1 ден беше 1500 гр. Стори ми се доста, но АГ каза, че си е съвсем нормално и в норма. Още си е главично разположена и се надявяме са не се завърти.
Ние също напредваме с покупките, но останаха по-едрите- количка, легълце, матрак, шезлонг, помпа.... Важното е, че са избрани и само трябва да ги вземем, а и има желаещи да се включат, та са разпределение вече 😂.
Исках да ви питам относно кафето, консумирате ли още или сте го спряли? Аз го пия тип капучино с много мляко, като си позволявам по едно на ден. Ако има второ то задължително е без кофеин.
Захванала съм се сега да правя милинки, та ще видим какво ще излезе. Ще докладвам ако резултата е добър със снимков материал и рецепта после.🙂
Хубав съботен ден, момичета 😊

# 742
  • Мнения: 632
Сънчи-Пънчи ,да са ви честити малките принцеси.Изпращам ви много положителна енергия и пожелания за здраве и бързо възстановяване.
Много радост и гордост да ви носят сладураните.Прегръдки!

Момичета,минах набързо ,ще ви чета когато имам време,но нямаше как да пропусна да честитя за първите бебенца на групата ни.Нека да са ни на късмет и то двоен. Simple Smile Хубава събота и неделя! Simple Smile

# 743
  • Мнения: 498
Снежи, Лимонче, стискам палци всичко да е наред с вас!
Ние се хванахне с боядисване на дневната днес, т. е. ММ и майка ми. Другата седмица ще оправят и коридора и сме готови с ремонтите.
След много гледане по магазините за чаршафи нищо не харесах и поръчах от interiority.bg едно комплектче, по което ми останаха очите. Дано е хубава материята.

# 744
  • Мнения: 147
airgirl, аз пия също по едно кафе на ден (малко по-слабо от нормално) с доста мляко. Отскоро ми се пие и второ, но гледам да не е всеки ден. Но дори и да е, не мисля, че вреди много, ако дори изобщо. Не мисля, че може кафето да се сравнява с алкохол и цигари. Simple Smile

# 745
  • Мнения: 205
Леле не мога да ви смогна тия дни ,

Сънчи Пънчи , тия дни си мислех за теб , че ми се губиш. Имаш цялата ми положителна енергия и молитви за двете ти прекрасни момиченца, вярвам че ще се препорят бързо и ще растат здрави и упорити  Heart
Ани банани - има кремчета за подсичане , бе пантен и судокрем / те са по - масовите/ аз съм приготвила един на биодерма , уж по - деликатен . Иначе с Борис голям зор и само правен крем ни помагаше.
Дриймче , аз преди 6.5 години ползвах медела помпа , бях много доволна, тези са нови модели , предполагам са още по - добри .
Момичета , аз пак да попитам , за каква цел са тия гнезденца , примерно като сме в друга стая да си спинкат там ли , че все ги гледам по кошарите снимани и не мога да хвана логика защо са в кошара, или имат цел някаква и там
И как са като цени Simple Smile
Деси аз  поръчах от същата фирма чершафчета , добре са от към материя , е не са наааай - хубавите които съм виждала , но са добре .

Кафе си пия по едно сутрин , не мога без кафенце Simple Smile
Ние днес ходихме до магазина и вече си имаме - количка , кошари , матраци , повивалник, протектори , ваничка със стойка , предния ден дойдоха и столчетата за кола, чакам дрехите и шишетата от Англия и тъкмо си поръчах , сутиен,нощница и тениска за бременни, плюс колан за след раждане. Останаха ми санитарните неща и някои дреболии Simple Smile

# 746
# 747
  • Мнения: 147
Леле, момичета, честно ли ядете толкова малко сладко? Някои май дори и не всеки ден си позволяват. Аз ям поне по 2 пъти на ден някакви вафлички или шоколадчета, но съм в 30та седмица вече и с +13 кг... Sob Но ми е адски трудно да се огранича. За щастие хапвам и полезни храни и ям доста плодове и зеленчуци.
PenkaBelcheva, страхотни поръчки и покупки сте направили, честито! Heart Eyes

# 748
  • София
  • Мнения: 7 645
Ще се задействам утре или в понеделник и аз с поръчката. Ох, Дриймче, страхотно гнезденце Heart Кога ще го очакваш него? И аз поръчах, но от другата страничка за Baby & Mommy. Жената каза, че ще ми го ушие и ще ми прати снимки, а поръчката ще я изпрати на 22-ри чак, но тогава е Великден, та може да пристигне със закъснение.

Брайда, много си намалила калориите... А може ли да ми напишеш примерното си меню за ден? Сега заедно със сутрешния инсулин ли караш или си само на диета? За барчетата - никак не са ми на сърце...

Ще ти отговоря и после ще ви дочета Simple Smile

Ето го менюто ми за вчера:
1. закуска - протеин (правя го в 300мл бадемово мляко, за да ми е повече количество)
2. обяд - пълнени гъбки със масло, сирене, кашкавал и топено сирене + зелена салата с пресен лук (да кажем 4-5 гъбки и салата нормално количество, но от нея няма никакви ограничения)
3. вечеря - печена на фурна риба със зехтин и лимон + салата

Днес:
1. закуска - протеин
2. обяд - от рибата от снощи (винаги гледам като правя вечеря да имам и за обяд)
3. следобед - имам много киселини и изядох половин бар (просто това е нещо, което е сладко, което мога да ям, рядко си позволявам въпреки това, защото си има въглехидрати)
3. вечеря - пиле с броколи, сметана и пармезан

Ако нямам за обяд от предния ден, ям яйца във всякакви вариации + салата, а понякога + таратор.
Понякога ям по 5-6-7 печени или сурови бадеми, но те доста ми повлияват захарта, така че си позволявам през 3-4 дни и то примерно следобед ако съм си легнала на някой филм.
До сега около 4 пъти съм яла и по половин зелена/кисела ябълка.

Бия си Левемир (бавен инсулин) вечер в 22ч, който ми контролира само сутришната захар, през деня ми е ок с това хранене.
Наистина храненето ми е екстремно. Отслабнала съм 6кг, бебето расте, а аз онзи ден отчетох още 1кг минус.
Бебето е 1.4кг в 28гс и 5 дни (вчера бях на преглед, много е добре Heart ).
Всичко това с менюто достигнах следейки си кръвната захар след всяко хранене и първите 2-3 седмици експериментирах от какво ми е ок и от какво не ми е. В началот нямах проблем с леща и боб, после взех да имам. Нямах проблем и с панировка (тънка) на паржола да кажем или кашкавал, но вече имам проблем и с това. Та съм махнала наистина всичко ... Sad

# 749
  • Мнения: 2 536
Прекрасно се храниш!!! Браво, аз напоследък нямам тая дисциплина, да не кажа хич. Откакто съм вкъщи повечко тесто хапвам и разни вредни неща. С наднормено тегло ли стартира ако не е тайна?

Общи условия

Активация на акаунт