задълженията

  • 1 214
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Нищо подобно, отиде и го хвърли в кошчето за боклук... #Crazy

Не се оцъкляй.
Поздравления, че си научила детето си да пази природата чиста. Peace

# 16
  • Мнения: 9 990
Ами не знам...май от както е проходила.Обяснила съм, че не съм слугиня в къщи и това, че съм мама и знам някои неща по-добре, не означава, че трябва да ходя след всеки.Да, за хигиенните навици е ясно./с влизането да се събува, да се мие.../Но иначе-дрехи се сгъват, играчки се разтребват.Отсервира понякога.Леглото май е време да започне да оправя, въпреки че "помага", когато сменям чаршафите и на практика знае .Помага при простирането-подава ми от легена, аз закачам, понякога и тя закача.

# 17
  • София
  • Мнения: 245
Моята дъщеря изявява желание от две годишна - вади прането от пералнята, зарежда новото, подрежда масата за хранене

(подрежда е малко силно казано, слага ги върху масата по някакъв неин си ред), прибира обувките в шкафа...Ей такива работи Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
При нас моята майка под форма на игра заинтригува дребната с доволно много домашни задачи. Сега баба й като готви тя тича да й носи подправки, разни лъжици, каквото трябва. Прането е страшен кеф - да се сложи в пералнята и извади и още куп неща. Като ме види да върша нещо из къщи веднага тича да помага - и тя "имала работа като мама". Вярно, че не може да се справя перфекто с всичко, ама аз тайно след нея го дооправям, за да не губи себеуважение и тя се радва че е свършила дадено нещо...Просто е игра според мен и няма насилие. Е, за играчките не постигам много голям успех, освен ако и аз не започна да ги прибирам - работим паралелно.
Но разни приятелки ми попарват надеждите - като порастнела още мялко щяла да откаже толкова много да помага и с такъв кеф Sad Sad Sad Sad Sad

# 19
  • Мнения: 2 631
Много от навиците, за които говорите, на моя син му ги създадоха яслата и градината, а ние с баща му се опитваме да добавяме още - с променлив успех. Tired
След като се роди сестра му - с желание се включва в грижите около нея - подава памперси и шишета, забавлява я, стои до нея... Peace

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Изисквам от Крис 2,7, да си прибира играчките, с които е играл до момента, в който не е решил да си извади пъзел, мозайка или конструктор. По този начин се опитвам да предотвратя пълния хаос и безпорядък, защото смятам, че и дацата се объркват, стават по раздразнителни и хаотични в действията си, когато са сред прекалено разхвърлена стая. Преди излизане и лягане си прибира играчките като ги сортира по вид и място, където ги държим. За сега това е. Проблемът е, че сме в гарсониера и липсата на лично негово пространство определено ми се струва проблем за създаването на трайни навици за ред и чистота.

Общи условия

Активация на акаунт