Косопад след раждане

  • 6 515
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 272
Наистина има много теми по въпроса.

Моят започна, когато беба беше на 3 месеца и продължи 45 дена. Мажех я с масло на "Икаров" против косопад и пиех витамини.

# 16
  • Мнения: 193
При мен косопада започна около 2 месеца след раждането и продължи около месец и половина. Беше някакъв ужас, направо ми се плачеше като видех кичурите коса по възглавницата или докато се къпя, все гледах бебето да не лапне някой косъм.. #Crazy
Не съм правила нищо специално, само си взех шампоан на Gliss Kur за изтощена коса и след около 3 седмици косопада спря. Дали от шампоана, дали от самосебе си, не знам.

# 17
  • Мнения: 1 101
Много благодаря на всички, които ми отговориха  Hug Още утре ще попитам в аптеката за Фитовал

# 18
  • Мнения: 2 631
Можеш да пробваш и медицинския шампоан Прегаин.
Много ми го похвалиха и си го купих /6,40 лв./, но до сега съм се мила само веднъж с него.

Илейн, много ти е хубаво бебчето!  Heart Eyes Да ти е живо и здраво! Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 39 773
Моя косопад започна 4 месеца след раждането, и беше ад. Издържах само месец и се подстригах много късо. Съпруга ми трудно преглътна новата ми прическа, а фризьорката не искаше и да почва Simple Smile Е, като се има предвид, че бях с коса до кръста...

# 20
  • Мнения: 4 399
Моя започна около 3 месеца след раждането и след като 2 месеца не спря, се уплаших и се подстригах. Не знам дали някъде по това време косопада ми се намали, но тия дни си мислех че вече почти съм се върнала към нормалното положение.

Междувременно обаче ходих за други неща на кожен лекар и говорих с него по въпроса. Взеха ми кръв за да проверят нивото на селена и на още нещо. Казаха че понижени нива биха могли да причинят косопад и тогава трябва да се пие нещо. Но тъй като моите нива бяха в норма, не ми изписаха нищо.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Чела съм, че докато жената е бременна косата й спира да капе. Когато роди и хормоните си дойдат по местата, косата започва нормално да си капи, но и заедно с тази коса, която не е окапала през деветте месеца. Затова на повечето жени им се струва, че косата им окапва след като родят.
С първата бременност това не го знаех и много се бях уплашила, когато започна едва ли не на цели топки да ми пада косата. Но втория път знаех за това и се наблюдавах. Когато забременях по четката ми нямаше коса след ресане. Щом се появи малката започна интензивното окапване на косата, което след няколко месеца спря (без да правя нещо специално).
Смятам, че и при теб става въпрос за същото. Затова се успокой и си гледай детенце без излишни притеснения.   bouquet

# 22
  • Мнения: 239
Капе! Нормално е да капе! И аз съм на същия хал.

# 23
  • Мнения: 106
И аз го преживях това - много е неприятно, още повече, че косата ми не е от най-гъстите. Правих си маски, но всеки път различни и не бях много постоянна. След кърменето обаче пих мерц - 2 месеца през пролетта и 2 месеца през есента и имаше голям ефект. Ако щете вярвайте, но на места ми поникна коса. Този курс се повтаря 2 години и 2 се почива

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами при мен продължи някъде около 7-8 месеца. И вече си мислих, че няма да има край. Не съм кърмила през целия период, така, че не мисля че има нещо общо с кърменето. Не съм пила нищо, но след тези месеци косата ми започна да расте отново, сега имам много големи кичури които са по къси от другата ми коса, и даже скоро бях на фризьор и тя ми каза, абе тук има някакви остатъци от бритон, пък аз никога не съм била с бритон.

# 25
  • Мнения: 2 126
При мен също беше трагично положението,но вече поналмаля.Пак падат косми но значително по-малко отколкото беше.Започна някъде след 3-тия месец.
Всичко ще мине,да са ни живи и здрави сладкишчетата Hug

# 26
  • Мнения: 56
Моята коса започна да капе 4 месеца след раждането и все още продължава.Използвах "Фитовал" и "Ревалид"-шампоани,но засега косопада не намалява.Не се притеснявам,защото това е естествен физиологичен процес и ще отмине.

# 27
  • Мнения: 1 353
 Доколкото знам продължава около шест месеца, зависи кога е започнал. При мен започна около средата на втория и вече намалява

# 28
  • Мнения: 181
При мен също продължи много месеци и най-наокрая ди взех хранителна добавка фитовал и ми мина за седмица някъде. Аз все още кърмя, така че няма проблем за кърмачки. Успех!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 398
И при мен положението с косопада е трагично ,навсякъде из къщи има мои косми ,направо не си понасям косата.Надявам се скоро проблема да отшуми.

Общи условия

Активация на акаунт