По-високото майчинство прието!

  • 4 171
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 742
Браво!!!  newsm10

Сигурно не му е тук мястото, но да попитам- ако са ме осигурявали на минимална работна заплата, това означава ли, че ще вземам пак 90% от нея? Някъде ми беше попаднало нещо, където пишеше, че минималната сума за получаване е 160 лв  newsm78
Peace
ами толкова получавам и аз...все 160 лв newsm78...даже се обърках вече кога бях в болничен и кога ми започна майчинството...Но за бъдещите майки поне има шанс да се оправят нещата!

# 17
  • Мнения: 962
 а за заварените случай?

# 18
  • Мнения: 1 336
Ура Ура Ура,
през 2008 ще пробваме за 2-ро  бебче Heart Eyes

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Хубава новина.
Поздравления, момичета! Grinning
Знаех си аз, че има причина да вярвам във вас!

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Поздравления на всички майки  и бъдещи такива Heart Eyes
Днес го чух по радиото и много се зарадвах. Честито   bouquet

# 21
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
здрасти!
И мен тази тема много ме вълнува.........Защото живот и здраве април 2007 и аз ще ставам мама.Та,аз работя като счетоводител и се занимавам с ТРЗ-заплатите и осигуровките.
Смятах вчера на една моя приетелка,която също е бременна и в момента я осигуряват на 370лв,че ако иска да я осигуряват на 550 за споследните 6м. от бремеността/преди 45 дневният болничен/за когато се вземат предвид заплатите, тя ще струва 88лв. по скъпо на работодателя си.Това е така,защото всичките осигуровки/тези за с-ка на работника и работодателя се плащат от шефа/,а тя си взема коренно различна заплата,некасаеща осигурителната сума.
Та ако пшродължи да я осигурява на 370лв,като досега,тя ще получава-333лв болниен 315 дни.А ако се осигурява на 550,като внася разликата от 88лв в касата,за да не набутва шефа си, тогава тя ще получава болничен в размер на 495лв.Разликата е 162лв. в сумата,която ще получаваш....
надявам се да съм помогнала на бъдещите мами
ако имате въпроси и не съм се изказала както трябва-питайте newsm03
ще се радвам да помогна

# 22
  • Мнения: 1 053
hristina_k ,а имаш ли информация какво ще стане с тези майки,които сегашните 135 дни им изтичат в края на 2006г.т.е. преди 01.01.2007г.?,те ще взимат ли тези 90% от 01.01.2007г. или ще си останат на 170лв. минимална заплата? newsm78

# 23
  • Мнения: 1 516
Браво ! Simple Smile

аз имам въпроси:

1. Какво става със завареното положение ?
2. Средноаротметично ли се взима от последните 6 месеца
3. Какво става с така наречените соц, придобивки
4. А получвам "бонуси"  към заплатата си , върху, който ми се удържат данъци, тези суми ще влязат ли в изчисленията на тези 90%?

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Сега,
не съм супер компетентна,но с каквото мога да помогна
за завареното положение нищо не мога да кажа
1.Знам,че ако 135-те дни изтичат след 01.01.2007 се удължават до 315дни
2.Да,вземат се средноаритметично за последните 6м преди да излезеш в болничен
3.Аз също имам бонуси и щом плащаш осигуровки върху тях би следвало да вземеш 90% от брутната си заплата.Вижте кое определя брутната заплата........заплата,клас,вредни,бонуси,заработка,компенсации и всичко,което е облагаемо.
това е,с което мога да помогна newsm03

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 15:11 от hristina_k

# 25
  • Мнения: 1 516
hristina_k, благодаря   bouquet...
нищо не си написала за социланите придобивки - знам ,че и върху тях се плаща някакъв еднократаен данък?!?!те не се получават под масата, а са си съвсем стриктно описани във фиша за заплатата?!?

# 26
  • Мнения: 658
Това е чудесна новина Hug
Много се радвам, защото и аз протестирах, и двата пъти, въпреки че новия закон мен не ме грее - моите 135 дни заварено положение  изстичат в края на ноември.

# 27
  • Мнения: 7 263
Eeeeeeeeeeeeee супер новина!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Клео - поздравления за усилията Ви!!!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Поздравления за всички, които направиха всичко възможно тези протести да се чуят, където е необходимо!  newsm44 smile3501

Аз за сега съм се отчела пред обществото с две дечица (да са ми живи и здрави  Laughing), но с тези положителни промени може да си помислим и за трето.  newsm78

Благодаря ви момичето и момчета (особено пловдивските), че ви има и правим всичко това в името на децата ни  newsm03 newsm53

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Това е чудесно, макар че лично мен не ме засяга. Радвам се за мамите, които са се осигурявали на високи заплати - те имат това право!!!

Малко офф-че. Моля, кажете, какъв е редът за получаването на това обезщетение. Чрез работодателя ли става? Подава ли се накаква молба?  Извинете за тъпите въпроси и благодяря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт