По-високото майчинство прието!

  • 4 175
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 118
 smile3501 newsm44 newsm68 newsm10!!! Браво на всички жени, които благодарение на усилията и постоянството си успяха да извоюват тази добра новина!

# 46
  • Мнения: 1 053
Ursi мисля,че ще няма да ти стигнат 3-4 дни,за да те хване новия закон,затова помоли лекарката ти,ако може да ти пусне тези 45 дни преди раждане с 4 дни по-късно.
Успех newsm10 newsm10 newsm10.

# 47
# 48
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Нека се поздравим всички с добрата новина!   bouquet Нека това бъде пример за всички, които не пожелаха по никакъв начин да се включат в протестите!

Приятели, нещата се постигат със систематични действия, с участието на всеки един!

Усилията няма да спрат до тук! Ще се радваме, ако повече хора подкрепят бъдещите инициативи! Става въпрос за децата ни!

Честно казано, ми стана малко тъжно от факта, че веднага почнаха сметките ... Кой ще вземе, кога, колко ...  Cry 

# 49
  • Мнения: 581
На това се вика ХУБАВА НОВИНА!

Поздрав, момичета!

# 50
  • София
  • Мнения: 897
БРАВО ЗА УСПЕХА!!
Радвам се, че протестите имаха успех и че бях чяст от това.
Ами  другите искания? Например детските надбавки и това да се дават за всички деца?
Трябва да продължим, за да не се спира дотук. Видно е, че можем да повлияем за да се промени нещо!
А за сметките, мисля че няма нищо лошо в това всеки да пресметне какво и кога.
мен лично вече не ме засяга майчинството
  bouquet

# 51
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 447
Хайде, и майчетата , чиито деца са до 9м. към 1.1.2007 ще вземат 90 %.
Току-що го чух по новините.
Честито!  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 52
  • Мнения: 3 405
Имам въпрос: дали при изчисляване на осигурителния доход ще се вземат доходите за 6 месеца  назад?
Запознатите моля за отговор Grinning

# 53
  • Мнения: 10 678
Аз така и не разбрах какво ще стане след изтичането на тези 9м - неплатен отпуск ли ще се ползва? Ако е така : простата сметка показва, че държавата пак е на далавера - за мен 24 месеца по 160 лв. са 3840лв, а 9 месеца 90% от заплата 400лв. /на която сигурно се осигуряват 20% от майките/ е 3240лв.  Дори не знам дали да се зарадвам Sad!

Иначе БРАВО НА ВСИЧКИ, КОИТО УЧАСТВАХА В ПРОТЕСТИТЕ!!!!

# 54
  • Мнения: 7 474
Да, интересно ми е за сметка на какво ще е това newsm78

# 55
  • Мнения: 1 251
При заварено положение казаха, че до навършване на 9 месечна възраст на детето ще се получават също 90 % от заплатата. Например ако се е родило м.10,2006 до месец 01,07,07 детето ще е на два месеца и остават още седем, през които майката ще получава тази сума. Peace

# 56
  • Мнения: 305
Браво мамчета,направо сте разкошни!Сега дори гледах по новините репортажа,поздравления! smile3501

# 57
  • София
  • Мнения: 1 573
miss 74 , ursi - казаха че завареното положение е за всички майки, чийто бебета не са навършили 9 месеца на 1.1.2007, а не както всички твърдяха преди, че ако не са ти изтекли 135-тте дни. Това значи , че ursi ще взима независимо , че и изтичат 4 дни преди 1.1.2007.
И аз се зарадвах  Simple Smile, защото и на мен ми изтичат 10 дни преди 1.1.2007. Но явно са помислили за този вариант, че иначе ще има майки с деца на почти еднаква възраст, взимащи майчинство при различни условия.

# 58
  • Мнения: 1 251
Hug Hug Mr. Green Hug Hug Вече много жени и момичета ще се престрашат да имат не само едно, но и второ дете, което ще е страхотно-толкова е хубаво да си имаш две, а защо не и три душички, които да те радват всеки ден.Аз още нямам деца, но когато това стане ще съм много по-спокойна! А това, че ще мога да осигурявам с майчинството си по-голяма част от разходите за детето ще бъде страхотно, направо почвам да действам по въпроса с бебето...... Embarassed

# 59
  • Мнения: 3 405
Аз така и не разбрах какво ще стане след изтичането на тези 9м - неплатен отпуск ли ще се ползва? Ако е така : простата сметка показва, че държавата пак е на далавера - за мен 24 месеца по 160 лв. са 3840лв, а 9 месеца 90% от заплата 400лв. /на която сигурно се осигуряват 20% от майките/ е 3240лв.  Дори не знам дали да се зарадвам Sad!

Иначе БРАВО НА ВСИЧКИ, КОИТО УЧАСТВАХА В ПРОТЕСТИТЕ!!!!

След навършване на 9 месеца от детето, до навършване на 2 години ще се плащат по 160 лв. месечно.

Общи условия

Активация на акаунт