Испания

  • 38 890
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз не бих. Когато има замесени "българи" и "Испания" и това е свързано с коли - никога. А в Мадрид живеят едни от най-изпечените ни автокрадци. Аз няма какво да кажа повече по въпроса. 

# 286
  • Мнения: 282
В случая българи сме ние - купувачите, продавача е испанец, фирмата също.

# 287
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Собственикът на колата е испанец, така ли? Вие скате да купите кола от Испания, чиито собственик е испанец, който я продава, чрез транспортна фирма, която пренася плодове и зеленчуци? Нещо много странно има. Не знам за такива практики в Испания. Може и да има. Аз пак казвам - не бих. Къде е качена тази обява?

# 288
  • Мнения: 282
На сайта на фирмата, който посочих: https://transporteblijden.com/
Всъщност колата беше качена в друг популярен сайт, от където я видяхме и харесахме, в последвалата кореспонденция с продавача той ни каза, че ще ползва въпросната фирма като посредник за извършване на сделката по продажбата и доставката на автомобила до България.
Както и да е, благодаря на всички за отделеното време!

# 289
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Заблуждавате се, ако смятате, че испанец няма да Ви измами.

На купувача не му се занимавало, нямал време и затова възложил продажбата на фирма, която пренася... плодове и зеленчуци. Дотук светват много лапми, за да не повярва човек. Подписвате догово, издават ви фактура /сигурно същата тази фирма/, изпращате парите и... чакате и се притеснявате.

Като няма време продавачът, който се предполага, че има интерес да продаде колата, има адвокати, има специални консултантски фирми, които биха му движили нещата, а не фирма за пренос на плодове и зеленчуци.

За мен е чиста проба измама и дори не бих и питала, ами не бих се хванала на тази въдица.

# 290
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Objeto Social   - TRANSPORTE DE MERCANCIAS TANTO PROPIAS COMO AJENAS. VENTA AL POR MAYOR Y MENOR DE PRODUCTOS ALIMENTICIOS Y BEBIDAS DE CUALQUIER GENERO.
За тази фирма пише, че транспортира хранителни стоки и напитки.
И е с капитал
Capital Social   3.400 €
Никъде не пише, че тази фирма е посредник за извършване на покупко-продажби на автомобили. Много странно, но може аз да не разбирам за какво става въпрос и всичко да си е ок.

# 291
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Това е важното

Фирмата е от 2007 и ако се занимаваше с измами, до сега да е закрита, което обаче не означава, че  това няма да и е първата измама.

Не знам каква е колата , нито  центата, но лично аз не бих дала пари без поне да я видя на живо.
Опррделено не бих била 3000 км  за да видя или да покажа кола, но Вие си знаете.
Също и не бих поела транспорта , ако не съм сигурна, че ще бъде закупена.
С две думи, не бих използвала толкова сложна процедура за купуване на кола освен ако не е някаква супер рядка или по колекционерски съображения.
Не знам и каква е цената, но над определвна сума  се изисква документ за произход на парите и вероятно ще направят проверка в НАП.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 19:15 от sl

# 292
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
колко да е специална и евтина колото в Испания, за да си заслужава цялата гимнастика. По принцип тук употребяваните коли са скъпи, в сравнение с Германия и Италия. Не се внасят масово коли от Испания в никакъв случай. Каква е колата и цената, ако не е тайна, стана ми интересно.
Аз не бих се подложила на това изобщо.

# 293
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 988
Не разбирам от коли, но толкова сложна система за покупко-продажба не е за доверие. Не бих се доверила изобщо.

# 294
  • Мнения: 111
Здравейте, момичета!

Обмисляме преместване във Валенсия през следващите 2 години. Познатите ни там нямат деца и затова искам да попитам за мнение относно публичните училища.

Частно може и да не успеем да си позволим, а в т. нар консертадос четох, че се влиза доста трудно.

Децата ни са на 7 и 10 в момента и учат изцяло на френски.

Зная, че кандидатсването става през Април и Май, след като е взет някакъв номер, доказващ регистрация в съответния район.

В публичните училища има ли допълнителна помощ за езика, за деца които не говорят испански?
Учи ли се английски, като втори език?

Всякакво инфо би ми било от полза. Hug

# 295
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Живея в Комунидад Валенсиана, затова ще си позволя да ти отговоря. Записването при нас беше лесно- извадихме адресна регистрация и веднага ги записахме. Взеха ги в училище последните два месеца от учебната година, но само да присъстват. Голямата беше на 10, малката на 5. За малката не се взеха никакви специални мерки, на голямата й дадоха материали за начинаещи в езика да го учи. Но, реално погледнато, в края на двата месеца децата започнаха да се оправят много добре с езика.
Всичко учат на валенсиано, такава е линията и в примария, и в института на голямата. Английски като чужд език има, учат го наравно с кастеяно Simple Smile, май два пъти седмично. Недостатъчно и на много ниско ниво.
Ако се сетиш друго, питай.

# 296
  • Мнения: 111
Благодаря много, Тарталета! Flowers Cherry Blossom

А, ако дъщеря ти след института замине да учи например в друга област, кастеяното й ще бъде ли на достатъчно добро ниво?

Вярно ли е, че в обл. Аликанте не се преподава на валенсиански?

# 297
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Не знам колко е вярно, живея в провинция Аликанте. Може и да има училища с други програми, вероятно, но повечето са си с валенсиано.
Относно кастеяното се надявам да е на добро ниво. Аз за английския казах, че им е ниско нивото. Завършила съм английска паралелка гимназия в Бг, дъщеря ми завършва 4 ЕСО и имам база за сравнение- назад са с материала, тъпчат на едно и също място, произношението им е брутално...

# 298
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За сносен англиски решението е билингуе с мимимум половината предмети на английски.
В 4 де ESO излизат със сертификат минимум B2, a някои с C1.

# 299
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Не знам колко е вярно, живея в провинция Аликанте. Може и да има училища с други програми, вероятно, но повечето са си с валенсиано.
Относно кастеяното се надявам да е на добро ниво. Аз за английския казах, че им е ниско нивото. Завършила съм английска паралелка гимназия в Бг, дъщеря ми завършва 4 ЕСО и имам база за сравнение- назад са с материала, тъпчат на едно и също място, произношението им е брутално...
Когато все още живеех в Бенидорм, синът ми учеше в паралелка с кастеяно - имаше една с валенциано и една с кастеяно, явно си зависи от училището.

Общи условия

Активация на акаунт