Испания

  • 38 931
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
По принцип когато границите се затварят, те се затварят за влизащи хора, а не за излизащи. Никой няма да ви спре да си тръгнете, обаче дали ще можете да влезете в други държави? До колкото съм информирана европейските страни не могат да затворят граници за собствените си граждани, но могат да го направят за всички останали. Или иначе казано ако пътувате от Испания за България, можете да излезете от Испания и да влезете в България, но не можете да влезете във Франция, защото не сте френски граждани.
Както ви бях писала девер ми се премести в Германия и се прибра с директен полет. Негови колеги със смени в Унгария са ги върнали обратно в Германия, изобщо не са ги пуснали да излязат от летището.
Не смея да твърдя, че съм най-добре информирана, нямам връзки в министерства и т.н., но това е което аз разбрах, споделям мнение.
Аз затова и си стоя в Англия, защото ще се прибера в България, то хубаво, ама после какво правим? Не мога да се върна в Англия, защото имам само временно пребиваване, нямам постоянно гражданство (за него трябва да почакам още 4.5г.) и после тук по нашата схема могат да ме извикат по всяко време на работа, а сега ми плащат 80% да си седя вкъщи. Прибера ли се в България и усетят ли се тук, чао на 80% и в БГ каква точно работа ще мога да си намеря...
Леля-та, според мен ако имат къде да останат в Испания и имат средства, по-добре да си стоят там. Испания ще се възстанови много по-бързо от България по отношение на работа и т.н. Отделно ако са работили, могат да проверят дали не могат да ги включат в схема, както писаха някои момичета тук, че държавата помага.

# 61
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
И аз исках да се “хвана” за това с чуждите граждани, понеже в моята резервация има двама такива , но Уви... щом са от ЕС няма никакви проблеми влизането и излизането от България или Испания (Уви-защото се надявах да отменят полета за ми върнат парите 🤣) .😞

# 62
  • Мнения: 7 325
Val, znaesh li che za vlizashtite ima may 20 dena karantina?

# 63
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Да, зная че след влизане има 14 дни карантина , а моя полет за обратно беше 7 дни след влизането , но дори и така не поискаха да анулират резервацията.
Голямо им е желанието да заразим някого (хаха , шегувам се разбира се).
Сега гледаме евентуално да сменим имената с тези на други пътници за лятото , но е доста сложно , защото ние сме много  (а имам резервация и за лятото пак с България Ер😡). При всякакви положения губя от сумата , поне се опитвам да е възможно най-малко.

# 64
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 860
Да, в България увеличиха срока на карантината.
Питах дъщеря ми за пропускането през границите (зет ми работи в логистична фирма).
Унгария е затворена. Дори и камиони пускат само с разрешително. От 22,00 часа до 05,00 часа пропускат коли на българи, сърби, румънци, турци и гърци, за да се приберат.
Словения е затворена.

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 20:11 от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮

# 65
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Унгарците винаги са били много заядливи и по някаква причина буквално мразят българи и румънци. Аз също се занимавам с логистика, беше отдавна от както работех със сухопътен транспорт 2007-2009г, но си спомням, че гледахме повечето да ги пуснем през Италия на ферибота, или да платим транзит през Сърбия, само и само да не минават Унгария, защото много се заяждаха и много се чакаше дори и за хранителни стоки, които по принцип се возят на друг режим. Но ако Словения е затворена и Италия е затворена, осен през Унгария друг вариант няма. И там си измислят глоби за щяло и не щяло страшни олигофрени са...

# 66
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
По въпроса за полетите.
Девер ми беше в последния нормален полет от Малага преди две седмици.От него знам че на гейта  са отказали достъп до самолета на хора, кото не са български граждани.Въпреки, че вече са били чекирани и е трябвало да изчакат да свакят багажа им.
Що се отнася до чартърния полет.Това е полет при
извънредни обстоятелства, няма как цената да е лоукост.
Вал най вероятно ще отменят полета.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 15:02 от sl

# 67
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
По въпроса за полетите.
Девер ми беше в послесия нормален пишет от Малага ореди две седмици.От него знам че на гейта  са отказали достъп до самолета на хора, кото не са български граждани.Въпреки, че вече са били чекирани и е трябвало да изчакат да свакят багажа им.
Що се отнася до чартърния полет.Това е полет при о
извънредни обстоятелства, няма как цената да е лоукост.
Вал най вероятно ще отменят полета.
Аз пътувам от Малага (до втори април има restricciones), след това не.
Днес в отчаян опит вече , звънях на гранична полиция на летището в Малага.
От днес туристическите агенции имат нови указания от България Ер, а те са, дори да се отмени полет , пари да не се връщат(дават се други “опции”). Така че вече и варианта да го отменят за д ами върнат парите отпада 🙄. Помолих ги със сто довода да позволят да използвам поне резервацията до края на 2021 - не може (имайки в предвид че имам още две с тях до края на тази година ...)
Всички пътуват 😞.

# 68
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И аз св замислям за малката, надявам се до юли(за когато е билета) да може да лети за България.
Притеснявам се и  после да не би да не може да се върне.Ако има полети и през август(когато се връща) не могат да и откажат да се завърне в страната чийто гражданин е, но знае ли човек.
По време различно о лятната вакания няма как да пътува.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 15:12 от sl

# 69
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 006
SI, не е ли по-добре тази година да си стои тук?

# 70
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Най вероятно ще стане така, въпреки, че билетите са купени.
Днес направихме и месечната вноска за екскурзията Фин де курсо в Адора за юни
Предполагам че ще също ще я канцелират или отложат.

# 71
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Най вероятно ще стане така, въпреки, че билетите са купени.
Днес направихме и месечната вноска за екскурзията Фин де курсо в Адора за юни
Предполагам че ще също ще я канцелират или отложат.
Нашата я отложиха за юни, но за канселиране едва ли (при нас имам в предвид). Трябваше да пътуват на 31 март.

# 72
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Аз пък друго си мислех (нали сега много време за размисли имаме). Нямаме запазени полети и мислехме да си ходим с колата, понеже искаме свобода малко в дати и движение. Та първо си мислех дали изобщо ще може да се пътува лятото...и другото , дори и да пристигнем в Б-я , ако трябва да сте в карантина 15 дни направо смисъл няма цялото упражнение 😄. Вие как го виждате лятото?

# 73
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Виждам го без пътувания Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 372
Момичета как сте? На мен днешните новини не ми се отразиха добре, някак ми падна духа, а до сега го приемах доста добре. Дано всички сте здрави и с бодър дух!

Общи условия

Активация на акаунт