Парфюмни размисли и страсти - 238

  • 42 085
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Germany
  • Мнения: 1 581
bg_MAMA_Fan233, за мен този парфюм е най-хубавият фланкър от дамските издания. Пробвала съм In Love With You Freeze Giorgio Armani три пъти, но за съжаление все в студ, и всеки път много ми харесва, но аз съм голям фен на пачули и плодове в парфюм, тъй нареченото fruitchouli. За мен парфюмът е някакъв микс между летните ангели, хипноуз сензи и ескада магнетизъм. Мощно пудрено пачули, смесено със сладки кандирани цитруси, кюстендилски хрупкави череши, мъхове, много мускус и неопределен цветен подтон. Началото му е забележително, супер зарибяващо, много ми харесват тези сладки захаросани портокалчета и това сребристо пудрено пачули, черешите направо ме карат да слюноотделям, и го исках още на първата проба, но за съжаление се отказах, защото при мен започва супер, но изчезва буквално за час и спирам да го усещам. Три пъти съм го носила с хубаво пръскане, и трите пъти резултатът беше такъв. Струва ми се, че може да се прекали с него в горещини, но за пролет и есен според мен е подходящ. При всички положения ще го пробвам при първа възможност отново в по-топло време и ще споделя.

# 631
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Oх, Будоар... Пазя си малки на дъното. Толкова е нежен в топла лятна нощ, такъв прекрасен шлейф прави. В по-студено е доста карамфилест, но в топло... Иде ми да си посегна, както казва една колега. Simple Smile

# 632
  • Мнения: 217
kovatcheva, Благодаря от сърце. За нещастие моят нос е пълен невежа в това което подушва и както се казва всяка покупка е на сляпо...
Този/или другата версия in love with you, съмнявам се че е другата/ много ме грабна от първо помирисване.

Аз съм твоя противоположност, не ми е симпатично как ухае в първите 5-10-15 минути, и след това уханието е мечта ❤️.
Задържа се изключително дълго върху мен и на дреха (но аз пера без омекотител и с прах със слаб аромат).

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 23:50 от bg_MAMA_Fan233

# 633
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Няма нищо странно в това, да не ти допада началото му, пачулито е от трудните ноти за дамите, на повечето им мъжкарее, трудно е за възприемане, не може да сме еднакви всичките. Ако мога да помогна да се подсетиш, предишната версия Emporio Armani In Love With You е в прозрачен флакон, основното, което усещам в него е смес от сироп за разреждане Малина и розова маслена роза. Няма го това остро, драскащо пачули, основно роза с малини.  Freeze е в матова бутилка.

# 634
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
При мен не се проявява никакво животно в Мад Мадам. Даже намек няма. За което съм много доволна. Прекрасен ми е! Малко метален (студен). Ама пък Убав! За зимата - бижу! 🤪

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 02:15 от BBeLLa

# 635
  • Мнения: 913
Само първото мнение в руската фрагрантика прочети и ...

Прочетох. Извадих пищова да се гръмна. После реших да хапна шоколад за последно. Докато смучех шоколада, ми мина.😁
Flowers Four Leaf Clover голяма скица!!:)

# 636
  • Мнения: 432
Днес се сетих за аромата на едно магазинче за цигари и алкохол .  Винаги влизах и от вратата дълбоко поемах дъх с аромата на прясно смляно кафе,  шоколадови трюфели, ванилови пури и скъп коняк. Сещате ли се за парфюм,  който ухае така?
Black Phantom by Kilian мирише на магазинче за шоколад, кафе и алкохол.
https://www.fragrantica.com/perfume/By-Kilian/Black-Phantom-43632.html

# 637
  • Мнения: 1 998
Тази сутрин мила съфорумка ме зарадва много с една Смокиня на Молинард Bowtie Много го харесвам.Първите минути ми е страшно близък до Нинфео Мио,но след това уляга и не е толкова горчиво-прашен и ярък, а по свит и елегантен,леко цитрусов,ммммммммммммммм разкош  Yellow Heart

# 638
  • Филибето
  • Мнения: 1 033
Днес се сетих за аромата на едно магазинче за цигари и алкохол .  Винаги влизах и от вратата дълбоко поемах дъх с аромата на прясно смляно кафе,  шоколадови трюфели, ванилови пури и скъп коняк. Сещате ли се за парфюм,  който ухае така?
Нещо подобно искам и аз, ако намериш казвай Grinning

# 639
  • Мнения: 5 001
Шанс о вив на мен ми е по-траен от Шанел О верт и по-женствен. Тези дни го вадих, остър ми е в това време. Всички Шансове харесвам и съм носила. В момента имам О вив, като свърши ще си взема О фреш.
Миризмата на магазин за кафе, цигари и алкохол и на мен ми е любима, но незнам дали бих носила такъв парфюм.

# 640
  • Мнения: X
Днес се сетих за аромата на едно магазинче за цигари и алкохол .  Винаги влизах и от вратата дълбоко поемах дъх с аромата на прясно смляно кафе,  шоколадови трюфели, ванилови пури и скъп коняк. Сещате ли се за парфюм,  който ухае така?
Нещо подобно искам и аз, ако намериш казвай Grinning

На мен лично това Ателие ми ухае на магазин за кафе и шоколади: https://www.fragrantica.com/perfume/Atelier-Cologne/Caf-Tuberosa-45964.htm
Турско кафе с шоколадови дражета с лешник и малко креместа, ванилова тубероза. Много си го обичам.

Гледам, че сте обсъждали Монтали. Имам два Монтала и комай с тях се изчерпва това, което харесвам от този бранд. Удовете и кафетата на марката са ми потресаващи, ванилиите също. С нищо друго не се спогодих, идват ми химични и агресивни. Вадят ти душата с брадва, а не с памук.
Та Монталите ми са: Chypre Fruite и Solel de Capri. Но те не са никак типични за бранда. Единият е фруктов шипър със студено звучене (като на Gris Montaigne), другият е стилизиран цитрус, много сух и хладен, идеален за лятото.
Препоръчвам ги и двата за любителите на по-нестандартни Монтали. Трайността е огромна.
https://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Chypre-Fruite-3756.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Soleil-de-Capri-3767.html

# 641
  • Мнения: 602
Здравейте, искам да помоля притежателките на Olympea Paco Rabanne EDP за снимки на флакона и къде е отпечатан/гравиран бач кода. Аз имам Aqua и кодът е гравиран отзад, малко под капачката. Искам да разменям със съфорумка, но на нейното шише няма отпечатан код. Благодаря предварително на отзовалите се.

# 642
  • София
  • Мнения: 1 973
Ralitsa_ - И на мен ми хрумна точно твоето предложение - Black Phantom by Kilian.
Моят любимец в тази посока е  Mugler A*Men Pure Wood / https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/A-Men-Pure-Wood-25090.html
Абсолютен парфюмен оргазъм! Animal Heart Eyes Cat  Уникален микс от това ,за което говорите -  шоколади, отлежали в дъб коняци/бърбъни и ароматно кафе, в добавка и онещо от онези "вкусни" гурме пурети.

Vrabcho_ споменава марката Atelier Cologne, което ме подсеща да споделя, че видях в нотино доволно са заредили техни парфюми, но цените са Rolling Eyes

# 643
  • Мнения: 5 001
Та Монталите ми са: Chypre Fruite и Solel de Capri. Но те не са никак типични за бранда. Единият е фруктов шипър със студено звучене (като на Gris Montaigne), другият е стилизиран цитрус, много сух и хладен, идеален за лятото.
Препоръчвам ги и двата за любителите на по-нестандартни Монтали. Трайността е огромна.
https://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Chypre-Fruite-3756.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Soleil-de-Capri-3767.html
Simple Smile и моите Монтали са точно тези, само тях успявам да нося.

# 644
  • Мнения: 4 422
И аз имах такъв казус със съфорумка и тя даже спря да ми отговаря относно кода , парфюма и размяната....
По темата кажете Chance eau Viv или Chanel No 5 eau Premiere  е по -цветно, цитрусов с не толкова алдехиди ? Имам и харесвам Chance Tendre Edp ,Chanel No 5 Edt и Edp и L eau версията, Coco Noir , Coco Mademoiselle и Coco Edt.
Не помня да съм тествала Premiere 2015  , нито пък впечатленията си от Chance eau Vive помня..
Та помогнете ми с малко инфо.

Общи условия

Активация на акаунт