Как да „избягаме“, без да излизаме и да намерим 15 минути #ВремеЗаМен всеки ден?

  • 7 083
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 622
Чета, гледам филми, слушам музика правя си маски, общо казано намерих време да се погрижа за себе си.

# 106
  • Мнения: 385
Слушала съм медитация и много ми харесва, практикувам от време на време когато имам време.

# 107
  • Мнения: 940
Най- спокойна съм у дома-  след работа-малко на лаптопа и тогава преминавам към домашните задължения.
Не слушам медитации.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 261
Слушала съм преди, но явно времето не е било подходящо. Сега обаче мисля, че е точният момент отново да се обърна към този начин за справяне със стреса и напрежението .

# 109
  • Мнения: 910
Не слушам медитации, но сега, когато всички сме си в къщи, няма как да намеря стая, където да остана необезпокоявана. Най-добрият вариянт за спокойствие е да се пусне някой лек филм, който всички да гледат.

# 110
  • Мнения: 353
Игра с детето, готвене на интересни ястия, много четене на книжки за мен и приказки на синчето и на нероденото ни бебе Hug

# 111
  • Мнения: 13 626


Благодарим на всички, които активно участват в дискусията!

Новите ни въпроси към вас са:

Слушате ли медитации и бихте ли ги превърнали в свой ритуал?
Кажете ни кой за вас е пътят към спокойствието и истинското щастие?

#ВремеЗаМен

Да, слушам понякога медитации. Не е толкова като ежедневен ритуал, по-скоро го правя, когато усетя нужда да прочистя съзнанието си от стрес или неприятни ситуации или натоварващи хора.

Лично за мен пътят към щастието е свързан с това да намериш хармония в себе си. Да не търсиш щастието в  други хора, да не очакваш нищо от тях, защото никой не ни е длъжен за нищо. Хармонията, спокойствието и щастието са вътре в нас, не отвън.

# 112
  • София
  • Мнения: 778
Не слушам медитации.

# 113
  • Мнения: 6 041
Слушате ли медитации и бихте ли ги превърнали в свой ритуал?
Обичам да релаксирам слушайки релаксираща музика за медитация. Това ме кара да се отпусна и да освободя съзнанието си от всички ежеднавни проблеми.
Кажете ни кой за вас е пътят към спокойствието и истинското щастие?
Разходките сред природата, посещението на нови и непознати до този момент места и задължително в компанията на любимия човек.

# 114
  • Мнения: 1
В майчинство съм с второто ми дете. Вкъщи сега сме аз, таткото и двете ни дечица. Понякога наистина са мисля, че ще полудея и имам някаква космическа агресия, с която съм способна да помета всичко наоколо, но през по-голямата част от времето осъзнавам каква късметлийка съм и се наслаждавам на времето ни заедно. Не съм вярвала, че има някакъв вариант да бъдем толкова време заедно-под един покрив, без гостита, без излизане, само ние. Успявам да намеря време за себе си когато таткото се грижи за малкото, но се научих да се отпускам просто като се наслаждавам гледайки дечицата докато си играят. Пълно блаженство. Не съм медитирала, но бих пробвала.😄

# 115
  • Мнения: 996
Никога не съм слушала медитация и ще ми е интересно да я чуя. Оставям със себе си с книга , а също ми доставя удоволствие  и съм щастлива като готвя,но никой да няма в кухнята .

# 116
  • Мнения: 2 668
Не съм слушала медитации и ще ми бъде интересно. Пътя за мен към спокойствието е когато остана сама със себе си . Чистя си , готвя си , поливам си цветата , спортувам и не искам да бъда безпокоена от никой в този момент.

# 117
  • Мнения: 4 702
Миналата година за пръв път гледах и слушах клипчета за йога и релакс. Бих слушала заради целия този стрес напоследък.
За мен спокойствието е, когато аз и любимите ми хора сме живи и здрави. Simple Smile)))) Това е най-важното.

# 118
  • Сливен
  • Мнения: 457
Редувам гледане на сериали,на които съм пропуснала серии и съм ги изоставила,а сега имам тази възможност.Чета е-книги и почиствам шкафове и гардероби.Имам желание да готвя и вихря в кухнята,ноооо не е много полезно с това застояване,така че се въздържам ,колкото мога да творя.

# 119
  • София
  • Мнения: 13 278
В настоящата ситуация, понеже работата ни е временно в застой, а децата ни са си вкъщи постоянно, се опитваме да им обърнем максимално внимание. Особено на най-големите, които са притеснени за бъдещото развитие на студентските си програми (в Италия).
Понеже у дома сме много хора, а наблизо са и роднините ни, не остава време да скучаем и е голяма лудница. Постоянно готвим, чисти, подреждане, играем на разни настолни игри, за да минава времето. Даже съпругът ми последните дни прави освежаване на банята, което отлагахме от 2 г. Ако не бяха притесненията покрай неясното връщане към работния ни процес, за да не разчитаме на вече заделени финанси, без да имаме нови приходи, всичко щеше да е прекрасно. Единствено излизането ни липсва, защото сме го свели до пазаруване в близкия магазин и бързо разхождам на кучетата зад блока.
Понеже много обичам да чета, а и почти всички вкъщи сме любители на хубавите книги, класическите филми и приятната музика, сега имаме време за дълги релаксиращи маратони с музика и книги.
Аудио книги също харесваме?
По отношение на въпросите:
За медитация много обичаме със съпруга ми да слушаме музика за медитация, основно с природни звуци. Йогата не ни влече, но опитваме понякога различни техники за дишане и релакс, съчетани със записи на мантри или на вода, която ни е любимата (дъжд, водопад, река).
За мен пътят към щастието и спокойствието е свързан с вътрешната хармония, с общуването с най-близките и с природата, която сега много ми липсва (особено Родопите).

Общи условия

Активация на акаунт