Да си осигуря ли лекар за раждането

  • 2 019
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 731
Аз се вслушах в моите си чувства и мисли, когато наближи 9 месец. Нямах проблеми по време на бременността, чувствах се добре, не ме беше особено много страх от раждането. Затова не съм правила уговорка с наблюдаващият ме. Доверих се на дежурният екип - и не съжалявам.

И аз мисля така да направя септември. Лекарят, който следи бременността ми, не изражда. Достатъчно съм уверена в себе си и присъствието на непознат за мен уговорен лекар не би допринесло за спокойствието ми. Успех каквото и да решиш!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Имах уговорка с лекар и не съжалявам. В началото на девети месец имах проблеми и добре че беше той, иначе не ми се мисли какво щеше да стане.

# 17
Според мен това е нещо доста сериозно и аз не бих разчитала на късмета си. Имам уговорка с лекар и се надявам като му дойде времето да се почиствам уверена и спокойна

# 18
  • Мнения: 9 990
Момичета-сигурността и спокойствието е нещо чудесно!Много е важно!Обаче-какъв процент от уговорените лекари наистина са изпълнили обещаното.Чувала съм от препатили за уговорка, а после лекарят в отпуск или изражда друга жена в същият момент или трето...Споделете моля, тези от вас, които са се уговаряли предварително-поснавахте ли лекарят, или просто след уговорката сте го очаквали и в родилна зала?

# 19
  • София
  • Мнения: 4 577
За 1-то раждане си избрах лекар, който ми следи бременността, при него раждах и бях доволна. За 2-то се чудих до последния момент. В 9-я мес. отидох при избрания на преглед, разбрахме се за раждането, ама то такова ужасно отношение, а иначе много мил. Бях по-доволна от лек-те, които бяха на смяна, отколкото от уговорения. Ама после не му платих. Така че е от значение докторът. Според мен е по-добре да се уговориш. Успех.

# 20
  • Мнения: 639
Според мен това е нещо доста сериозно и аз не бих разчитала на късмета си. Имам уговорка с лекар и се надявам като му дойде времето да се почиствам уверена и спокойна
Peace

# 21
  • Мнения: 507
Не съм си наемала лекар,нито акушерка-не съжалявам ни най-малко!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 444
Първият път бях много млад и ми бяха намерили лекар, следиха ме и после бях спокойна, въпреки, че много тежко раждане имах, но овладяха положението. Втория път си ангажирах познат, много готин лекар от началото, тъй като знаех, че няма да е лесно.Няколко дни преди раждането колега ме запозна с акушерка от АГ-то и тя взе да ме уверява, че те са по-важни и с нея ще родя без да усетя.Успа ме и реших да не давам толкова много пари, като мога да ги спестя.Не се обадих на доктора, когато ми изтекоха водите _/да не говориме, че тая ме разровичка предната вечер, тъй като преносвах/ и от там мое чудо, та ничие......Бебето остана във високо право положение, не слезе надолу /заради нейната намеса/ чаках две смени, като само чувах "тая няма да може да роди, нека дойде другата смяна".Накрая полумъртва, вдигнах зверска температура, бебето се влоши, тъй като водите ми изтекоха преди около 20 часа, посинях.....в малките нощни часове настана една паника, веднага ми донесоха да подпиша документ, че съм отишла инфектирана /с какво и от какво не стана ясно/, свикаха екип, притесниха се, караха се и спешно секцио ми направиха.Искаха форцепс първо, но тогава за бебето нямаше никакъв шанс по думите им и аз не се съгласих. После родилни трески и какво ли не, едро, здраво бебе 3 600кг. и 52 см. стоя в кувьоз, абе изпатих жестоко от глупостта си.
Пиша всичко това, за да ви уверя, че всяко едно раждане крие рискове.Ако имате финансова възможност да се уговорите с лекар, който ще ви следи и поеме раждането ви НЕ СЕ ДВОУМЕТЕ МАЙЧЕТА, с това шега не бива.Освен това никакви пари не оправдават да рискувате живота си и този на неродената си рожба.Не изглупявайте и не бъдете самонадеяни като мен, че аз втори живот живея, не мога с думи да обрисувам това, което преживях и не го пожелавам на никого.
Да сте живи и здрави и ви пожелавам леко и безболезнено раждане на всички, които очаквате голямото събитие.  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 2 884
Да осигури си!
И аз се чудих, имах лека бременност и бях убедена , че раждането ще ми мине леко и не ми се даваха парите. Казвах си ,айде сега за 20 мин 600лв, и без да си плащам ще родя smile3538
Съжалих стократно. Оставиха ме да се мъча като куче 14 часа Cry
Плати си , дори и да родиш лесно си заслужава.Тези пари ги изядохме и изпихме, не са вечни, обаче на мен се ми остана спомен от кошмара Sickабсолютно безгрижие от страна на лекарите #2gunfire

# 24
  • Мнения: 8 917
Според мен- да Peace Аз поне си осигурих и не съжалявам за нищо- дори напротив Mr. Green

# 25
  • Мнения: 351
 Аз раждах без уговорка, защото нямах някакви проблеми, пък и не бях доволна от лекарката, която ми следеше бременност, а други не познавах. Нямах проблеми и по време на раждането, но си мисля, че извадих късмет с екипа, който ми се падна. Отидох в болницата с разкритие и контракции, но се оказа, че съм отишла по-рано и родих чак на другия ден. През това време се нагледах на какви ли не истории.
 За следващия път задължително с уговорка /ако имам финансова възможност/. Не бих разчитала отново на късмета си.

# 26
  • Мнения: 601
С уговорка, не бих рискувала да отида на късмет  Naughty
Аз също!

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Свекърва ми ангажира гинеколог и неонатолог за секциото ми.Сега,ако трябва пак да раждам,няма да се колебая,а същия екип ще ангажирам!

# 28
  • Мнения: 600
аз съм от малцинството без избор и нямам оплаквания. но моят док каза, ако съм без избор да отида в тина киркова, защото са масово добри. та така, попаднах на много готин лекар и не съжалявам, че 500лв дадох за бебо, а не на непознат лекар. ако пак раждам някой ден, няма да платя за избор, но ще родя секцио.

според мен има полза от избора на лекар, но не 100%. ако е непознат, какъв е смисъла?

# 29
  • Мнения: 60
Имай доверие на екипа. Peace

Общи условия

Активация на акаунт