Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 203 472
  • 2 542
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 2 917
Изцяло съм за ъглов диван, лично за мен е много по удобен, функционален, и по добре изглеждащ. Заема доста по малко място в сравнение с дивани 2-ка и 3-ка, на тях няма как да се излегнеш удобно. Аз лежа на лежанката, мъжа ми на по дългата част.

# 1 036
  • SF
  • Мнения: 21 276
Аз гледам обзавеждане с ъглов и с две двойки. Има страхотни примери и за единия, и за другия вариант.

# 1 037
  • Мнения: 2 917
Да наистина има, но зависи колко голямо е помещението. В една всекидневна от 30-40 кв.м ще изглежда по един начин и по съвсем друг в 20кв.м.

# 1 038
  • SF
  • Мнения: 21 276
Да, аз затова исках да поговорим за вариантите.
В помещение 40 квадратни метра може да има и други мебели овен двата дивана сложени под ъгъл или ъглов диван плюс масичка за кафе.

# 1 039
  • София
  • Мнения: 673
Да, аз затова исках да поговорим за вариантите.
В помещение 40 квадратни метра може да има и други мебели овен двата дивана сложени под ъгъл или ъглов диван плюс масичка за кафе.

Какъв хубав въпрос! Благодаря!
.../рекламата беше за бои/....
Нека първо да си изясним какво е ъглов диван, защото много често диваните с лежанка са кръстени ъглови /ляв или десен/, защото могат да бъдат поставени и в ъгъла...
Две са нещата, които определят дивана: големината на жилището и навиците на семейството /функциите/.
Стилът и големината му са функция от това.

Когато жилището е малко или е обединено с кухня, дивана може дори да разделя пространството на зони. Да вярно е, че повече работа би свършила комбинация от 2-ка и 3-ка дивани като функция /повече гости, място за спане/, но при малка дневна ъгловия диван е добро решение. Изненадана съм обаче, че много хора търсят да имат цяла стена за дивана и някак не приемат, че той може да бъде и под прозореца или с гръб към кухненския сектор или трапезария. За това и все смятаме, че няма достатъчно място и купуваме по-малък от мечтания.

Харесвам много и модулните дивани, като този:
https://www.youtube.com/watch?v=VccxT8tj0Aw
защото дават много възможности.

Когато дневната е просторна, възможностите са много, но аз съм луда по зоните... Добре е да има голям диван, но и да се обособи място за кафе /сладки приказки или четене/ и място за любимо занимание или работа.


С дивана може да се подпомогне посоката на дневната /ако има повече от 1 врата/ или има тераса...

Моля ви за уточняващи въпроси, за да не говоря много общо и едно голямо ИЗВИНЕТЕ, към всички, защото нещо закъснявам с отговорите!

# 1 040
# 1 041
  • SF
  • Мнения: 21 276
Как да подредим 20 кв. метра хол, с маса за хранене и дивани (и), както и задължителния телевизор.

# 1 042
  • София
  • Мнения: 8 283
Последната снимка показана от Диана (от края на дивана до прозореца е около 20 м2.
Не бих използвала такъв диван и с такива положение в стаята

# 1 043
  • SF
  • Мнения: 21 276
Аз трудно се ориентирам, защото на последната снимка виждам мъж, който работи на компютър и по-скоро столът, на който работи е акцент.
Да, примерите трябва да са по-приложими в жилищата, в които реално живеем.

Диваните Фейдом са много хубави и практични, но те също ми се струват, че са предназначени за помещения с големи пространства, за да се ползва функцията "честа промяна на конфигурацията според желанията и потребностите". Ако аз "набутам" този диван на 20 квадрата, плюс маса за кафе, висока маса за хранене, ТВ шкаф и някакъв друг шкаф, етажерка, комод, едва ли ще остане пространство, на което да го връткам. На рекманите клипчета са подбрали семейства, които сякаш живеят в една стая от 50 кв. метра и това е всичко - там ядат, спят, купонясват, релаксират и спортуват - тип американски лофт.
Лично аз много харесвам такива многофункционални жилища и при избор бих предпочела да живея в такова модерно мащабно пространство, в което само тоалетната да е самостоятелно помещение, а останалото  да може лесно да се превръща в салон за упражения, офис, релакс зона, спалня, но....

# 1 044
  • София
  • Мнения: 8 283
Essme, имах предвид последната публикувана снимка, не линк.
При нас "холът" е почти 22 м2(едно помещение холокухня, но могат да се отделят със стени всяка една зона) на едната къса стена е тв+"секция" и срещу него ъглов диван с масичка пред него.

# 1 045
  • София
  • Мнения: 2 913
Здравейте, може ли малко помощ за избор на цвят на латекс!
Избрала съм си тази секция, ще кача снимка отблизо на дървената част. В стаята имам тъмно кафяв диван и ще снимам пердето. Килим още не съм избрала, но ми се иска първо с цвета на стените да се справя.





Последна редакция: пн, 07 дек 2020, 11:46 от ketito

# 1 046
  • Мнения: 8 893
а подът какъв цвят е, също и вратата?

# 1 047
  • София
  • Мнения: 2 913
а подът какъв цвят е, също и вратата?

Ламинат и врати ще сменяме лятото. Нещо светло ще е , приемам съвети Hug
Сега цвета на стените трябва да го съобразя само със секцията , дивана и пердето. Само те остават Simple Smile

# 1 048
  • Мнения: 8 893
Здравейте, може ли малко помощ за избор на цвят на латекс!
Избрала съм си тази секция, ще кача снимка отблизо на дървената част. В стаята имам тъмно кафяв диван и ще снимам пердето. Килим още не съм избрала, но ми се иска първо с цвета на стените да се справя.



Скрит текст:


Класически цветове, мн. бледо сиво, мн леко розово, светло бежово, бежово -жълтеникаво, или по-смело да отидете в тъмночервената гама, но само за 1 стена, не цялото жилище.


# 1 049
  • Мнения: 2 917
Есме, може да се получи много симпатично



но е хубаво мебелите да не са много обемни за да може да остане и пространство в стаята.

Последна редакция: пн, 07 дек 2020, 13:23 от Natt***

Общи условия

Активация на акаунт