Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 205 317
  • 2 579
  •   1
Отговори
# 1 050
  • София
  • Мнения: 2 921
Ето този цвят ми допада, но нямам идея как се казва??



Скрит текст:
Здравейте, може ли малко помощ за избор на цвят на латекс!
Избрала съм си тази секция, ще кача снимка отблизо на дървената част. В стаята имам тъмно кафяв диван и ще снимам пердето. Килим още не съм избрала, но ми се иска първо с цвета на стените да се справя.





Последна редакция: пн, 07 дек 2020, 13:53 от AnMary

# 1 051
  • Мнения: 93
Здравейте, аз имам въпрос относно цветовете. Бих искала цвета на хола да ми е в цвят праскова или пудра. Диванът, холната маса, секцията и трапезната маса купих в цвят бяло с черно. Според вас добре ли би се получило, ако килимите и щорите са цвят праскова/ пудра или  декорацията да е в такъв цвят (примерно декоративни възглавнички за дивана, някаква картина в този цвят) . За съжаление не мога да изпратя снимка, нямам в момента, но ще потърся подобна такава. Благодаря предварително Simple Smile

# 1 052
  • SF
  • Мнения: 21 422
Есме, може да се получи много симпатично
 


но е хубаво мебелите да не са много обемни за да може да остане и пространство в стаята.


Коментирам само първите 2 снимки, защото те най-много се доближават до хола.
Там, където е телевизорът и стената на първата снимка, у нас е прозореца, по цялата стена. А вратата е на мястото, откъдето е направена снимката. Тоест, това горе-долу би била ситуацията в целия хол, без място за телевизор, висока маса със столове за хранене и един шкаф, който е горе-долу с дължината на дивана.

Втората снимка много ми харесва като стил, но срещу прозореца е вратата на хола. Разположени така диваните, къде е телевизорът, който ще се гледа излежавайки се? Естествената поза е полегнали, а не поседнали Simple Smile Също маса с 4-6 стола и въпросният шкаф, който е с дължина на един двоен диван, къде да се поставят?

# 1 053
  • Мнения: 2 920
Най добре ще е ако може снимка на помещението или чертеж с размери. У нас дивана е пред прозореца и ТВ е на отсрещната стена, не е най идеалният вариант, ама иначе трябваше да е обратно, което според мен е още по неудачно Simple Smile.

# 1 054
  • София
  • Мнения: 1 118
Здравейте, може ли да ми дадете препоръка кои от десените (от 1 до 5) да избера и как да ги разположа на стените, изборът е от следните пет десена тапети:

Те трябва да се поставят на стената с прозореца и прилежащите й стени, т.е. трябва да е съчетание от два или три от десените. Помещението, което ще се ремонтира, е спалня. Не знам доколко става ясен цветът от снимките, но всъщност е Светъл тюркоаз. Досега си мислех по-тъмният цвят (едноцветният десен) да е за стената с прозореца, но кои да избера за другите две стени? По тях имаме доста картини и всички те са с бели рамки и мисля, че ще се "изгубят", ако сложим №3 на някоя от тях. Та не знам, какво бихте ме посъветвали?

# 1 055
  • SF
  • Мнения: 21 422
Най добре ще е ако може снимка на помещението или чертеж с размери. У нас дивана е пред прозореца и ТВ е на отсрещната стена, не е най идеалният вариант, ама иначе трябваше да е обратно, което според мен е още по неудачно Simple Smile.

Правоъгълник с размери 3,45 на 5,50. Прозорец на късата стена, по цялата стена и врата по средата на отсрещната стена.
Много е хубаво диван и срещу него телевизор, но в хола трябва да се сложи масичка за кафе, маса за хранене със столове, шкаф и тв шкаф. Те определено ще пречат на гледката, защото в помещение, широко 3,50, няма как линията от дивана до телевизора да не се пресича от част от останалите мебели, които няма да са кукленски.
Телевизорът може да се сложи на стената, но пак под него ще искам да има нещо, защото иначе ще прилича на монитора в офиса.

# 1 056
  • Мнения: 8 977
@BFF_
може ли линк към всеки от тапетите, не се виждат ясно, иска ми се да си го увелича.
И още снимка на стаята, да се види подовата настилка, вратата, прозореца, евентуално чертеж, колко картини, какви  мебели имате.

# 1 057
  • София
  • Мнения: 1 118
@BFF_
може ли линк към всеки от тапетите, не се виждат ясно, иска ми се да си го увелича.
И още снимка на стаята, да се види подовата настилка, вратата, прозореца, евентуално чертеж, колко картини, какви  мебели имате.
Здравейте отново! Ето това е спалнята, червената стрелка сочи прозореца:

Де факто, срещу прозореца е вратата и гардероб, затова там няма да има тапет, само на другите три страни.
Картините са над спалнята, срещу нея и отстрани на прозореца Relaxed, 10 на брой, по-малки или по-големи, и трябва да се има предвид, че всички те са с бели рамки. Вратата също е бяла. Няма телевизор, той е само на чертежа, но има комод на това място, нисък.
Чудех се какъв е принципът - на стена с прозорец се слага по-светъл или по-тъмен тапет при използване на няколко различни десена? Eто ги и тапетите.

# 1 058
  • Мнения: 8 977
@BFF_
може ли линк към всеки от тапетите, не се виждат ясно, иска ми се да си го увелича.
И още снимка на стаята, да се види подовата настилка, вратата, прозореца, евентуално чертеж, колко картини, какви  мебели имате.
Здравейте отново! Ето това е спалнята, червената стрелка сочи прозореца:

Де факто, срещу прозореца е вратата и гардероб, затова там няма да има тапет, само на другите три страни.
Картините са над спалнята, срещу нея и отстрани на прозореца Relaxed, 10 на брой, по-малки или по-големи, и трябва да се има предвид, че всички те са с бели рамки. Вратата също е бяла. Няма телевизор, той е само на чертежа, но има комод на това място, нисък.
Чудех се какъв е принципът - на стена с прозорец се слага по-светъл или по-тъмен тапет при използване на няколко различни десена? Eто ги и тапетите.
разгледах всички тапети, аз съм за комбинация от два:
Тапет 10048-18 Преливащо райе в беж и тюркоаз
Тапет 10006-18 Бетон в светъл тюркоаз (този е най-модерен в момента)
Вариант 1: Сложи цвят бетон-тюркоаз на стената на спалнята, а до прозореца и стената на телевизора в  цвят райе беж-тюркоаз, бялата комода  и всички бели картини до прозореца и вляво от телевизора. Белите рамки стоят по-добре на цвят райе. И от вратата е най-добре да се види тази именно светла част от стаята.

Вариант 2: обратното. Цвят райе на стената със спалнята и всички картини там. Цвят бетон-тюркоаз на стената с прозореца и телевизора.

Разпределението на мебелите е мн. добре така, нека остане първоначалното предложение на архитектите. Сложи един бял телевизор на стената. И да се надяваме, че подът ти е бял, или бледосив. При един дървесен цвят на пода, отиде цялата бяла прелест.

# 1 059
  • София
  • Мнения: 253
Здравейте, сложихме си PVC дограмата с цвят златен дъб и сега искам да сложим первази, които обаче да не са от PVC Simple Smile
Но ми е трудно да преценя какъв цвят да са. За материала няма много варианти - вероятно трябва да е камък. Стените са много бледо зелени.
Моля дайте ми съвет за цвета, а и бих се радвала на препоръка за конкретен производител или магазин, понеже ми е малко спешно.

# 1 060
  • София
  • Мнения: 1 118
Благодаря за отговора! Харесват ми вариантите ти, макар да не исках да се отказвам от още един десен.

Какво ще кажете за :
Тапет 10047-18 Клонки в светъл тюркоаз за стената на прозореца (никакви картини на нея)
Тапет 10048-18 Преливащо райе в беж и тюркоаз зад спалнята
Тапет 10004-18 Плат в светъл тюркоаз с блясък за стената срещу спалнята (само не ми е ясно какъв е този "блясък")
Картините - на стената с райето?

# 1 061
  • Мнения: 8 977
Благодаря за отговора! Харесват ми вариантите ти, макар да не исках да се отказвам от още един десен.

Какво ще кажете за :
Тапет 10047-18 Клонки в светъл тюркоаз за стената на прозореца (никакви картини на нея)
Тапет 10048-18 Преливащо райе в беж и тюркоаз зад спалнята
Тапет 10004-18 Плат в светъл тюркоаз с блясък за стената срещу спалнята (само не ми е ясно какъв е този "блясък")
Картините - на стената с райето?
според мен избери само едното - Райе или Цветята - и комбинирай със синьото. Става прекалено.
Стаята ти като гледам не е голяма, за да се развихряш в толкова цветове и форми.

И понеже ще инвестираш в тапети, ако имаш възможност, използвай текстилни, те са по-скъпи, но могат да се почистват, лесно се слагат и махат. Предполагам, че има и в твоята гама.

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 11:22 от Pepina_n3

# 1 062
  • София
  • Мнения: 1 259
Здравейте, в новото си жилище предвиждаме камина и мисля да сложим над нея тв. Виждам, че масово така ги слагат, а същевременно знам, че тв трябва да е доста по-ниско, на нивото на очите. Моля, за съвет и за насоки. https://pin.it/1lEwlDe

# 1 063
  • Мнения: 8 977
на мен лично не ми харесва, сложете телевизора другаде.

# 1 064
  • Мнения: 2 920
Додо, според мен няма да е много удобно ТВ да е на такава височина. Помислете за някакъв такъв вариант



Общи условия

Активация на акаунт