Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 206 158
  • 2 590
  •   2
Отговори
# 1 065
  • София
  • Мнения: 1 259
Няма да е особено симетрично, ако тв е от страни. А и ми се иска и той и камината да са в центъра на стаята. А не едното в ляво, другото в дясно.

# 1 066
  • Мнения: 2 926
Еми тогава го направете както си ви харесва на вас Simple Smile. Аз също харесвам симетрия, но показаната снимка визуално не ми харесва а и ще е неудобно да се гледа телевизия.

# 1 067
  • Мнения: 39 626
От показана снимка- камина и над нея телевизор, все едно се намирам точно в хотел, дето хем са искали да придадат някакъв уют, хем не им е стигнало пространството и са качили телевизора над камината. Не ми допада.

# 1 068
  • тук и там
  • Мнения: 11 700
Зависи колко отдалечен ще е телевизора от дивана.Мисля и че ако дивана е с високи облекалки,или с лежанки  ще е удобно.(предполагам само ).То зависи и колко точно ще е висока камината и самото помещение.
Това ми харесва на мен

Друг вариант е телевизора да е леко  под наклон.


Иначе масово се правят камина и отгоре телевизор-да,но май са предимно електрически или газови(мисля) .

Скрит текст:
       
Ние пък мислихме над един шкаф да слагаме ел.камина,ама не ни се къртят стени за кабелите,пък ще се виждат иначе.
Скрит текст:
ММ купил някаква малка,за земя,но не сме я сложили още и не знам как ще се впише в интериора ни.Такава мисля че е.Ако не е окей,ще я преместим-има къде да се сложи.

 
Но нищо не може да се сравни с истинска камина!  Придава на дома много топла,уютна  и приятна атмосфера.

# 1 069
  • София
  • Мнения: 1 259
Снимката беше просто пример за камина с тв от горе. Иначе реално ще е ето така https://pin.it/4C8qj8O. Камината ще е електрическа, а разстоянието от седящия до стената ще е 3 м приблизително. Диванът ще е г - образен, с лежанка. Помещението е общо с кухня и трапезария

# 1 070
  • София
  • Мнения: 8 594
На мен пък ми харесва симетрията в ТВ над камина, и не ми е неприятно хотелско. Дали над камина или просто на стената, не е задължително да е фронтално срещу погледа ни, все пак стойките за стена се накланят и въртят.

# 1 071
  • тук и там
  • Мнения: 11 700
Да,и на мен ми харесва.Електрическите не са много високи(мисля). Не е проблем  в такъв случай и телевизора да е над камина.(за истински е по-проблемно).

# 1 072
  • София
  • Мнения: 686
Как да подредим 20 кв. метра хол, с маса за хранене и дивани (и), както и задължителния телевизор.

Здравейте, Вие имате много добър усет, съдейки по коментарите Ви. Драснете ми нещо /разположение на кухня, прозорци врати/ може и да го измислим заедно?

# 1 073
  • София
  • Мнения: 686
Здравейте, може ли малко помощ за избор на цвят на латекс!
Избрала съм си тази секция, ще кача снимка отблизо на дървената част. В стаята имам тъмно кафяв диван и ще снимам пердето. Килим още не съм избрала, но ми се иска първо с цвета на стените да се справя.

Здравейте,
зависи какво ви харесва, но щом дивана е тъмен, нека стената зад него е светла, а тази със секциите един тон по-тъмна.



Една подобна гама в топло, но не сладникаво, ще успокои дървото и ще даде простор

# 1 074
  • София
  • Мнения: 686
Ето този цвят ми допада, но нямам идея как се казва??

Както и да го е нарекъм производителя, най-добре идете в магазин, в който тонират и изберете цвят по мостра. Само така, а не по опаковка или име ще знаете как ще изглежда на стената.

# 1 075
  • София
  • Мнения: 686
Здравейте, аз имам въпрос относно цветовете. Бих искала цвета на хола да ми е в цвят праскова или пудра. Диванът, холната маса, секцията и трапезната маса купих в цвят бяло с черно. Според вас добре ли би се получило, ако килимите и щорите са цвят праскова/ пудра или  декорацията да е в такъв цвят (примерно декоративни възглавнички за дивана, някаква картина в този цвят) . За съжаление не мога да изпратя снимка, нямам в момента, но ще потърся подобна такава. Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте, когато сте избрали черно-бели мебели можете да ги комбинирате с всичко. Най-приятно би било с поне една ярка стена /жълто, горчица, тюркоаз/. Но щом искате нещо по-меко - давайте с праскова. Не натоварвайте стените, по-ярките тонове запазете за текстила.
Ако намерите снимка, давайте!

# 1 076
  • София
  • Мнения: 686
Здравейте, може ли да ми дадете препоръка кои от десените (от 1 до 5) да избера и как да ги разположа на стените, изборът е от следните пет десена тапети:

Те трябва да се поставят на стената с прозореца и прилежащите й стени, т.е. трябва да е съчетание от два или три от десените. Помещението, което ще се ремонтира, е спалня. Не знам доколко става ясен цветът от снимките, но всъщност е Светъл тюркоаз. Досега си мислех по-тъмният цвят (едноцветният десен) да е за стената с прозореца, но кои да избера за другите две стени? По тях имаме доста картини и всички те са с бели рамки и мисля, че ще се "изгубят", ако сложим №3 на някоя от тях. Та не знам, какво бихте ме посъветвали?

Здравейте, аз бих препоръчала да използвате 4 и 5 в комбинация, като палмовия мотив сложите на стената с леглото и тази с прозореца, а другите 2 да успокоите с №5. Хубаво би се получило, ако само стената с леглото е в един от по-драстичните десени, а 3-те останали със спокоен. Но зависи от мебелите, мястото на вратата, колко е голям гардероба и какво място заема...

# 1 077
  • София
  • Мнения: 686
Правоъгълник с размери 3,45 на 5,50. Прозорец на късата стена, по цялата стена и врата по средата на отсрещната стена.




Здравейте,
мисля, че има място за всичко, дори и аз 1-2 различни стола, които да обръщате към дивана или да събирате, когато сте с приятелка на кафе /за това са с червено/.
Драснах ви едно предложение, с ъглов диван максимално 2,15 м. Рафтовете са с 20 см дълбочина, за да да заемат място, като такъв подход може да се приложи и на другата стена и над вратата, за да се свърже с трапезарната част. Там може да си организирате и затворено модулче, за да обслужвате масата за хранене.
Успех!

# 1 078
  • София
  • Мнения: 686
Здравейте отново! Ето това е спалнята, червената стрелка сочи прозореца:
Чудех се какъв е принципът - на стена с прозорец се слага по-светъл или по-тъмен тапет при използване на няколко различни десена?

Няма принцип, слушайте себе си!
Моето мнение е същото, след като видях скицата - сложете листата само на стената зад леглото...

# 1 079
  • София
  • Мнения: 2 925
Боядисахме! Моля ви , за съвет за избор на паркет! Искам да е светъл, но не знам как се съчетават , като в секцията има дърво?!
Прикачам снимка да се видят стените, дивана, пердето , секцията и близък план на цвета на дървената част на секцията.

П.п. Вратата ще се сменя, затова не я снимам. Килим ми се иска да взема нещо светло.

Последна редакция: нд, 13 дек 2020, 18:55 от ketito

Общи условия

Активация на акаунт