Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 204 638
  • 2 563
  •   1
Отговори
# 1 080
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте, сложихме си PVC дограмата с цвят златен дъб и сега искам да сложим первази, които обаче да не са от PVC Simple Smile
Но ми е трудно да преценя какъв цвят да са. За материала няма много варианти - вероятно трябва да е камък. Стените са много бледо зелени.
Моля дайте ми съвет за цвета, а и бих се радвала на препоръка за конкретен производител или магазин, понеже ми е малко спешно.

Здравейте, доборе е да е камък, но никак няма да е лошо и с дърво...
За камък препоръчвам Stone centre, работят с промишшлен камък и естествени материали.

# 1 081
  • София
  • Мнения: 1 259
Искам да попитам, ако решим тв да е над камината, как се закрепя стойката на тв върху гипсокартона? Той ще издържи ли на голям тв? И някой има ли други идеи как хем да е симетрично и центрирано, хем тв да не е на високо?

# 1 082
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте, в новото си жилище предвиждаме камина и мисля да сложим над нея тв. Виждам, че масово така ги слагат, а същевременно знам, че тв трябва да е доста по-ниско, на нивото на очите. Моля, за съвет и за насоки. https://pin.it/1lEwlDe

Да, телевизора напоследък замести хубавата картина или огледало. Но, да, високо е и ако нямате голямо разстояние, препоръчвам да го сложите  в страни.

# 1 083
  • София
  • Мнения: 679
Боядисахме! Моля ви , за съвет за избор на паркет! Искам да е светъл, но не знам как се съчетават , като в секцията има дърво?!

Паркета може да е с декор дъб отново, но само да не е толкова активен /прекалено много тъмни жилки/.Бял също ще стои добре, но стои малко стерилно.

# 1 084
  • София
  • Мнения: 679
Искам да попитам, ако решим тв да е над камината, как се закрепя стойката на тв върху гипсокартона? Той ще издържи ли на голям тв? И някой има ли други идеи как хем да е симетрично и центрирано, хем тв да не е на високо?

Здравейте, когато Ви поставят гипсокартона, трябва изрично да им кажете къде ще има окачване, за да ви сложат метална лайсна за монтиране, после и Вие трябва да помните къде е:rolling_eyes:

# 1 085
  • София
  • Мнения: 2 921
Диана, здравейте! Това дали ще стои добре?


Боядисахме! Моля ви , за съвет за избор на паркет! Искам да е светъл, но не знам как се съчетават , като в секцията има дърво?!

Паркета може да е с декор дъб отново, но само да не е толкова активен /прекалено много тъмни жилки/.Бял също ще стои добре, но стои малко стерилно.

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 09:12 от AnMary

# 1 086
  • София
  • Мнения: 679
Диана, здравейте! Това дали ще стои добре?

Да, много е добре!

# 1 087
  • София
  • Мнения: 8 581
Искам да попитам, ако решим тв да е над камината, как се закрепя стойката на тв върху гипсокартона? Той ще издържи ли на голям тв? И някой има ли други идеи как хем да е симетрично и центрирано, хем тв да не е на високо?

Здравейте, когато Ви поставят гипсокартона, трябва изрично да им кажете къде ще има окачване, за да ви сложат метална лайсна за монтиране, после и Вие трябва да помните къде е:rolling_eyes:
Да допълня, че при нас в мокрото малко пропуснахме шанса за лайстна, та бойлерът е хванат за двоен гипскартон и не му пречи изобщо. Чист обем му е 80 литра и не е паднал почти година вече; захванат е със здрави и качествени дюбели.

# 1 088
  • Мнения: 1 541
Здравейте, бихте ли дали насоки за актуални тенденции при кухненските гърбове - опитвам си да избягам от плочките тип "метро " и "марокански". Подът е дървесна плочка, плота е бежово кафеникаво в унисон с пода, шкафовете са бели или кремави фрезовани вратички. Какъв гръб да изберем?

# 1 089
  • на североизток
  • Мнения: 460
Здравейте!
И на мен ми предстои ремонт на кухнята и също се интересувам какви са новите тенденции при гърбовете. Има ли нещо, което да се поставя по-лесно от плочки, да е лесно за поддръжка и да изглежда добре в една модерна кухня? Не харесвам панелите на Икеа, защото нямат избор на цветове и размери.
По принцип съм се насочила към мебели от Икеа, изцяло в бял гланц, за плота се колебая дали да е имитация на бетон или нещо по-светло пак в сивата гама.
Другата ми чуденка е за паркета - в момента е естествен буков, без скърцания и проблеми. Дали има смисъл да редя върху него ламинат, което ще ми създаде проблеми в нивата и ще трябва да скъсявам и вратите, или има начин да го направя да изглежда малко по-модерно и да си отива с бялата кухня със сиво-черни акценти? Какъв да бъде новия цвят на паркета, след като го изциклим?
Стените са жълти и засега ми харесват така, но може и да ми препоръчате друг цвят. Единствено проблем са местата около котлоните, където колкото и да внимавам, при готвене се получават пръски. С какво бих могла да покрия това място, така че да не стои като кръпка, а да има малко и декоративен ефект? Хрумна ми да използвам тапет, имитиращ тухли, но дали да са само върху колоната или да обхващат целия вход на нишата?  Прилагам снимка, за да се ориентирате как е положението сега. Сегашните плочки ще се махнат, както на гърба, така и на пода. Но с какво да ги заместя? Изцяло нов паркет, който да стига до самите шкафове или пак да слагам плочки? Така и не намерих решение как да прикрия грозния ръб, който се получава на границата между паркета и плочките и ако ще слагам нови ми трябва конкретна идея как да го осъществя. Не намерих лайстна, която да е подходяща - или са за малка денивелация или за голяма.


Проект как бих искала да изглежда в бъдеще:


Разбира се, отворена съм за всякакви предложения и забележки.
Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 11:07 от iv4i_79

# 1 090
  • Мнения: 2 429
Аз си сложих стъклени гърбове и съм много доволна. Предлагат се във всякакви цветове и се почистват лесно.

# 1 091
  • на североизток
  • Мнения: 460
Аз си сложих стъклени гърбове и съм много доволна. Предлагат се във всякакви цветове и се почистват лесно.
А скъпи ли са? Каква трябва да е стената зад тях, има ли значение?

# 1 092
  • Мнения: 2 429
Цената не мога да си спомня конкретно, защото правихме много неща накуп. Ползвахме фирма " Сияние 90" - много доволни останахме от тях. Правихме душкабина по поръчка и други неща. Може да поискате оферта, предполагам. Стената отзад беше шпаклована, май без последен слой. Те ще ви кажат какви са изискванията.

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 16:09 от silver pearl

# 1 093
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте, бихте ли дали насоки за актуални тенденции при кухненските гърбове - опитвам си да избягам от плочките тип "метро " и "марокански". Подът е дървесна плочка, плота е бежово кафеникаво в унисон с пода, шкафовете са бели или кремави фрезовани вратички. Какъв гръб да изберем?

Здравейте, бях писала за тенденциите, че не са задължителни, важното е на Вас какво ви харесва.
Новото при гърбовете на кухните е, че няма гърбове - слагат се бои със специална обработка.
Пускам Ви линк към италианска фирма, която наистина е лидер в кухните и най-вече в дизайна, със сигурност ще си харесате идея, която да ви свърши работа, спрямо това, което имате.
http://www.scavolini.design/Kitchens

# 1 094
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте!
....
Другата ми чуденка е за паркета - в момента е естествен буков, без скърцания и проблеми. Дали има смисъл да редя върху него ламинат, което ще ми създаде проблеми в нивата и ще трябва да скъсявам и вратите, или има начин да го направя да изглежда малко по-модерно и да си отива с бялата кухня със сиво-черни акценти? Какъв да бъде новия цвят на паркета, след като го изциклим?

Здравейте, моля ви не редете ламинат върху естествен паркет, грехота е! Ако искате да изглежда "модерно" /макар, че не зная какво влагате в това/, извикайте свясна фирма за циклене и фугиране и ги попитайте какви финиши могат да ви предложат - байц, лакове, масла. Може да стане бял, сив, дори черен. Дори и най-модерната кухня стои добре с дърво. Хубавото ви старо жилище със сигурност има нужда от освежаване и осъвременяване, но няма нужда да прилича на кутийка от Итонг.

Стените са жълти и засега ми харесват така, но може и да ми препоръчате друг цвят. Единствено проблем са местата около котлоните, където колкото и да внимавам, при готвене се получават пръски. С какво бих могла да покрия това място, така че да не стои като кръпка, а да има малко и декоративен ефект? Хрумна ми да използвам тапет, имитиращ тухли, но дали да са само върху колоната или да обхващат целия вход на нишата?  Прилагам снимка, за да се ориентирате как е положението сега.

Не слагайте тапет, той ще се изхаби бързо по ръбовете, както и да е поставен. Потърсете качествена миеща се боя за кухни /тя се полага с грунд/ и забравете за проблема. Ако Ви харесва жълто - продължавайте с него, има толкова добри нюанси, от горчица до сметана. Стои много добре на черно-бели мебели.

Така и не намерих решение как да прикрия грозния ръб, който се получава на границата между паркета и плочките и ако ще слагам нови ми трябва конкретна идея как да го осъществя. Не намерих лайстна, която да е подходяща - или са за малка денивелация или за голяма.

Може би вече си е проличало, но ненавиждам преходните лайсни във всичките им разновидности. Не знам защо бягате от плочките. Може и без преходна лайсна. Денивелация няма да има ако се подготви добре основа за плочките. Важно е каква е крайната ви цел.

Общи условия

Активация на акаунт