кръвна група

  • 3 944
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 858
аз съм А отрицателна и затова ,когато малкия се роди му правиха кръвна група,но тези ще отидем до някоя лаборатория и ще разберем със сигурност .колкото до това,че ако се окаже друга кръвна група ще има много да обяснявам-то ,ако имаше нещо за обяснение аз нямаше да питам Wink))щях да знам ,защо е така-пу пу да не дава господ такъв товар да ми ляга на плещите.та това е от мен


Ааа не се притеснявай! Кръвната група няма последната дума. Ако мъжа ти вземе да скумросва изхода е ДНК тест за бащинство и там грешка не може да има, тъй че не се шашкай!

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
0 e рецесивен алел.
Ако родителите на мъжа ти са група В, най-вероятно и той е група В и са му я определели погрешно.
Изследването за кръвна група често дава грешки, мен например са ме изкарвали няколко пъти с А положително, а съм с отрицателна...

# 17
  • Мнения: 87
аз не съм притеснена,но виждам,че на него му ме въртях разни щуротии в главата-добре,че бебока прилича на него та не ми вади душата ,но все пак ще се изследваме пак ,защото това е важно.недай ти боже се наложи кръвопреливане...човек незнае какво го чака.аз след операцията не бях много на себе си та може да са казали А е положителна пък аз да съм чула АВ...ще видим

# 18
  • Мнения: 22
Със сигурност не е въможно детето ти да е АВ при положение, че ти и съпругът ти сте А и 0, моят съвет е да провериш отново кръвната група на детето, ако обаче изследването потвърди че е АВ, то оттук автоматично следва, че обърканата е на съпруга ти- затова ще трябва после и той да си направи тестването- за ваше взаимно успокоение Confused

# 19
  • Мнения: 545
аз след операцията не бях много на себе си та може да са казали А е положителна пък аз да съм чула АВ...ще видим

А няма ли я написана никъде по документите, с които те изписаха? При нас я бяха записали на епикризата от раждането.

# 20
  • Мнения: 87
нямаше я написана ,имаше само данните на бебето както си е стандартно;)))то ,ако я имаше щеше да има откъде да погледна;)))

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
А кога успяха да изследват и кръвната група на децата ви?! В нашата болница няма такива екстри. И какво ще рече "епикриза от раждането"?!

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има тема - нещо като "Знаете ли каква кръвна са децата ви?"
Има таблица с процентите на вероятност за кръвна група на детето според групите на родителите.
Май в пост на Никол. Розова е таблицата.

# 23
  • Мнения: 287
Родителите на моя съпруг са А+ ,но и той и брат му са О-.Разминаването на кръвните груби явно не е чак толкова необикновенно явление.Интересно ми е с каква кръвна група ще е нашето ,като също ни се дублират. newsm78 Grinning

# 24
  • Мнения: 287
Току-6то и аз разгледах таблицата на Никол.Няма какво да добавя,достатъчно е изчерпателна!А ,разбрах ,че нашето бъдещо детенце( дай Боже скоро време да ни сполети това щастие!) ще е 100% с нашата кр.група.  loveuuu

# 25
  • Мнения: 1 517
А кога успяха да изследват и кръвната група на децата ви?! В нашата болница няма такива екстри. И какво ще рече "епикриза от раждането"?!
Ами на мен ми дадоха един лист, на който беше описано как е минало раждането. Би трябвало навсякъде да дават.

# 26
  • Мнения: 660
Ако повторните изследвания потвърдят, че ти си А, бащата О и детето АВ, ако е сигурно, че вие двамата сте биологичните родители на това дете, тогава най-вероятно става дума за следното рядко явление:

Групите А, В и АВ (фенотип) се определят от наличието на едни белтъчни молекули по повърхността на еритроцитите /червените кръвни клетки/, които се синтезират при наличие на гени А, В или А и В в генома на човека (генотип). При липса на гени А и В не се синтезират тези белтъчни молекули и кръвната група е О. Синтезът на белтъците А и В, обаче, освен от гените А и В, се обуславя още от опосредничеството на един друг белтък, който се кодира от гена Н - при наличието му фенотипът съответства на генотипа. При рецесивен ген Н го няма белтъкът, който участва в синтеза на антигените /белтъчните молекули/ по повърхността на еритроцитите и така фенотипно човекът може да се прояви с кр.група О, дори ако носи гени А и/или В в генома си - това е така нареченият фенотип Бомбай.
Следователно - ако бащата носи ген В, но няма ген Н, той се проявява като кр.група 0, но е напълно възможно да предаде гена В в поколението и, ако от майката дойде доминантен ген Н, в детето да се прояви фенотипно антиген В.

Опитах да го обясня максимално просто, не знам дали съм успяла.

# 27
  • Мнения: 87
уха....благодаря за информацията.всичко това ми звучи толкова невероятно,че се чувствам като неандерталка;)))сигурно е че всичко ще бъде наред в крайна сметка-няма как иначе;)))поздрави  bouquet

# 28
  • Мнения: 408
аз след операцията не бях много на себе си та може да са казали А е положителна пък аз да съм чула АВ...ще видим
Боже, аз родих по нормален начин, ама като извадиха Юлия чувам "Ръката се скъса" и какво ли не си представих за секунди, а докторите казали "С ръката я разкъса". Така, че всички дружно на изследвания и всичко ще си дойде на мястото newsm10

# 29
  • Мнения: 4 406
може ли да не си чула добре- на мен А 2 ми звучи почти като АВ...

Общи условия

Активация на акаунт