Трудова борса и обезщетения - 4

  • 24 710
  • 766
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 122
Сега проверих - важи и при епидемичната обстановка.

# 661
  • Мнения: 231
Здр, да попитам ако даден човек има право на 12 месеца борса, използва 8 месеца и се хване на работа.Знам че другите 4 месеца остават, Въпроса ми е ако този човек работи 2 години и пак го съкратят, на каква база му се изчислява борсата понеже той нали има 4 месеца от предишния път за тези 2 година работа колко време му добавят към тях?

# 662
  • Мнения: 2 124
Неизползваните 4 месеца могат да се ползват само ако остане отново без работа в рамките на 12 месеца (без оглед на члена на освобождаване). Ако пресрочи въпросните 12 месеца, остатъкът от борсата изгаря.
Докато не се изпълнят три години от отпускането на предходното обезщетение за пълна борса, има право само на минимална борса (по 9 лв. на раб. ден), в случай че през последните 18 месеца е осигуряван за поне 12 от тях.

# 663
  • Мнения: 1 901
Здравейте! Доколкото разбрах, днес ще има второ плащане на обезщетения за безработица, в което чакам най-накрая и на мен да изплатят нещо. Дали някой е получил превод?

# 664
  • Мнения: 2 020
Здравейте! Доколкото разбрах, днес ще има второ плащане на обезщетения за безработица, в което чакам най-накрая и на мен да изплатят нещо. Дали някой е получил превод?
Ако имате ПИК в сайта на НОИ Справка за изплатени обещетения за безработица можете да видите дали има ведомост за изплащане, за да имате плащане днес ведмостта би трябвало да е излязла  вчера.

# 665
  • Мнения: 1 760
Има ли някой, който да си чака решението за отпускане на обезщетение от средата на май някъде? Мойто заявление е от 19 май и нямам все още никакво решение.

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Aз. На 7май се регистрирах в БТ.

# 667
  • Мнения: 12
Има ли някой, който да си чака решението за отпускане на обезщетение от средата на май някъде? Мойто заявление е от 19 май и нямам все още никакво решение.
Моето заявление е от 20-ти май и също нямам решение.

# 668
  • Мнения: 1 901
Здравейте! Доколкото разбрах, днес ще има второ плащане на обезщетения за безработица, в което чакам най-накрая и на мен да изплатят нещо. Дали някой е получил превод?
Ако имате ПИК в сайта на НОИ Справка за изплатени обещетения за безработица можете да видите дали има ведомост за изплащане, за да имате плащане днес ведмостта би трябвало да е излязла  вчера.
Скрит текст:
За съжаление нищо не излиза при справката в НОИ. А когато на 15.06 отидох да си взема решението, ми казаха, че не успяли да обработят доста документи, между които и моите, и да очаквам плащане на 30.06. не знам какво да кажа. И затова питах дали някой е получил. Да не би да е общ проблема. Благодаря!

# 669
  • Мнения: 2 020
Здравейте! Доколкото разбрах, днес ще има второ плащане на обезщетения за безработица, в което чакам най-накрая и на мен да изплатят нещо. Дали някой е получил превод?
Ако имате ПИК в сайта на НОИ Справка за изплатени обещетения за безработица можете да видите дали има ведомост за изплащане, за да имате плащане днес ведмостта би трябвало да е излязла  вчера.
Скрит текст:
За съжаление нищо не излиза при справката в НОИ. А когато на 15.06 отидох да си взема решението, ми казаха, че не успяли да обработят доста документи, между които и моите, и да очаквам плащане на 30.06. не знам какво да кажа. И затова питах дали някой е получил. Да не би да е общ проблема. Благодаря!
Долкото знам има срок 2 седмици за излизане на разпореждане, настоявайте да се провери конкретно за Вашия случай. На мой познат чакаха някаква декларация че е използва обезщетението за 1 м от работодател и чак тогава възобновиха плащането, а висеше съкратен от края на март, с решение за отпускане и спиране април. Звъннете в контактния център или локалното НОИ и опишете своите обстоятелства.

# 670
  • Мнения: 1 901
Здравейте! Доколкото разбрах, днес ще има второ плащане на обезщетения за безработица, в което чакам най-накрая и на мен да изплатят нещо. Дали някой е получил превод?
Ако имате ПИК в сайта на НОИ Справка за изплатени обещетения за безработица можете да видите дали има ведомост за изплащане, за да имате плащане днес ведмостта би трябвало да е излязла  вчера.
Скрит текст:
За съжаление нищо не излиза при справката в НОИ. А когато на 15.06 отидох да си взема решението, ми казаха, че не успяли да обработят доста документи, между които и моите, и да очаквам плащане на 30.06. не знам какво да кажа. И затова питах дали някой е получил. Да не би да е общ проблема. Благодаря!
Долкото знам има срок 2 седмици за излизане на разпореждане, настоявайте да се провери конкретно за Вашия случай. На мой познат чакаха някаква декларация че е използва обезщетението за 1 м от работодател и чак тогава възобновиха плащането, а висеше съкратен от края на март, с решение за отпускане и спиране април. Звъннете в контактния център или локалното НОИ и опишете своите обстоятелства.
Благодаря Ви! Отидох на място и просто се оказа, че са пропуснали да ми въведат банковата сметка, поради което няма как да имам превод... сега продължавам да чакам следващото плащане на 15 юли...Нямам думи.

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 1 883
Знаете ли, че като сме на борсата не плащаме такса когато влизаме при Личните лекари?
Това ни го казаха вчера на курса, който записах от борсата.
Аз лично не го знаех 🤔

# 672
  • Мнения: 54 408
Знаете ли, че като сме на борсата не плащаме такса когато влизаме при Личните лекари?
Това ни го казаха вчера на курса, който записах от борсата.
Аз лично не го знаех 🤔

Да, така е, но трябва да имаш бележка от БТ.
Аз съм вземала.
Също и ако влезеш в болница, също не плащаш потребителска такса.

# 673
  • Мнения: 4 808
Ей, това бях го забравила... Що такси платих тия дни, можеше поне таксите за изследванията да си спестя.

# 674
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
И аз вчера платих. С талона от БТ ли трябва или специална бележка?

И още един въпрос - днес съм на подпис за първи път. Час не видях, значи ли това, че цял ден мога да отида? Преди години имах точен час.

Общи условия

Активация на акаунт